راه درمان عفونت دندان با داروهای گیاهی

درمان عفونت دندان دغدغه بسیاری از ماست. دندان درد شاید جزو بدترین دردها باشد . چون گاهی وقتها تا مغزآدم سوت می کشد و دوست داریم ان دندان را همین الان از بدن جدا کرده و دور بیندازیم. اکثرا عفونت دندان و دندان درد به دلیل رعایت نکردن بهداشت است. برخی اصلا مسواک نمیزنند و میگویند چرا دندانمان جنسش بد است. برخی هم فقط مسواک میزنند. اما باید بدانید مسواک و نخ دندان صحیح هر دو برای حفظ سلامت دندان الزامی است.

درمان عفونت دندان با داروهای گیاهی
درمان عفونت دندان با داروهای گیاهی

راههای درمان عفونت دندان

درمان عفونت دندان با داروهای گیاهی و شیمیایی امکان پذیر است. ولی همینطور که میداند عوارض داروهای گیاهی به شدت کمتر است و  ما تا میتوانیم برای درمان بیماری ها باید از داروهای گیاهی استفاده کنیم.

به گزارش آسان طب مادربزرگ ها در قدیم از سیر و نمک و گیاهان دارویی دیگری با هدف درمان عفونت دندان و آبسه لثه استفاده میکردند. ما در این بخش برخی از این گیاهان دارویی را به شما معرفی می کنیم.

درمان عفونت دندان با داروهای گیاهی

برای درمان عفونت دندان باید عصاره گل رز را با آب تازه لیموترش ترکیب کنید . سپس این ترکیب را برای چند دقیقه در دهانتان نگه دارید و در نهایت ان را تف کنید. حداقل روزی 3 بار این عمل را تکرار کنید تا کم کم نتیجه را ببینید.

 همچنین برای درمان عفونت دندان آب لیموی تازه و آب ولرم  را روزی 2 بار غرغره کنید. این کار هم ورم را کاهش داده و هم بوی بد دهان را از بین می برد.

به گزارش آسان طب از گذشته تا کنون نمک برای درمان عفونت دندان و عفونت لثه بسیار توصیه می شده است. برای تسکین فوری التهاب و خونریزی میتوانید با آب نمک غرغره کنید . همچنین با گذاشتن ضماد زنجبیل و نمک بر روی لثه ان را تسکین دهید.

برای درمان عفونت دندان و درمان آبسه دندان روزی سه حبه سیر را حرد کنید تا به اندازه ماش شود. انگاه هر حبه را با یک لیوان آب یا آب عسل بخورید. این کار باعث کاهش کلسترول هم می شود.

درمان عفونت دندان با داروهای گیاهی
درمان عفونت دندان با داروهای گیاهی

برای درمان عفونت دندان و عفونت‎ در دهان کافیست یک قاشق مربا خوری عسل را با چند قطره سرکه ترکیب کنید و سپس آن را روی لثه‎ و دندان ها بگذارید.

همچنین میتوانید انگشتتان را نمکی کنید و ان را روی لثه بکشید . عفونت را کاهش داده  و درد ان را تسکین میدهد.

به گزارش آسان طب برای درمان عفونت دندان و تورم لثه را می توانید جوشانده هلیله را مضمضه کنید.

همچنین میتوانید پودر عدس ، گشنیز، مورد، صندل سرخ فوفل ، سماق را روی ان بپاشید تا تسکین بخشد.

آب برگ تاجریزی ، بارهنگ ، آب برگ خرفه را در دهان بگذارید و خارج کنید .

سماق را حسابی بکوبید و در گلاب حل کنید. سپس ان را مضمضه کنید.

برای کاهش تورم لثه میتوانید تخم ریحان یا تخم مرو یا تخم تمرهندی را بسابید. در آب اسپرزه ریخته روی قسمت متورم بمالید تا بهبود یابد.

داروهایی برای درمان عفونت دندان

این داروها فقط عفونت را تسکین میدهند و ان را حل نمیکنند. سعی کنید علت عفونت را شناسایی کنید تا بتوانید راه حل های بهتری برای درمان ان پیدا کنید.

۱-یک کدام از کپسولهای :

-novafen

–gelofen

-acifen

-megafen

-mefenamic acid

هر ۴-۶ ساعت یکبار میل شود.

۲-ژل dentafort روی یک گلوله پنبه کوچک مالیده و در حفره دندان دردناک گذاشته شود .

داروهای مؤثر بر عفونت دندان (آنتی بیوتیک):

خوراکی

روش اول : ۲۴ عدد کپسول amoxicilline 500 mg  هر ۸ ساعت ۱ عدد به همراه ۲۴ عددقرص metronidazole 250 mg  هر ۶ ساعت ۱ عدد .

روش دوم :۱۰ عدد کپسول cefixime 400 mg روز اول هر ۱۲ ساعت ۱ عدد و از روز دوم هر ۲۴ ساعت ۱ عدد.

روش سوم : ۲۴ عدد کپسول  clindamaycine 150 mg  هر ۶ ساعت ۱ عدد به همراه ۲۴ عدد قرص metronidazole 250 mg هر ۶ ساعت ۱ عدد .

تزریقی

آمپول penicilline 800000  تعداد ۴ عدد هر ۱۲ ساعت ۱ بار عضلانی واگر حساسیت به پنیسیلین وجود دارد، آمپول clindamaycine 150 mg  به تعداد۴ عدد هر ۱۲ ساعت ۱ عد عضلانی.

عفونت دندان

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره درمان عفونت دندان تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید. سعی کنید بهداشت دهان و دندانتان را به شدت رعایت کنید تا هر گز دچار این مشکل نشوید.

عفونت دندان اکثر با ورم و درد زیاد همراه هست. سعی کنید از چرک خشک کن استفاده کنید.

همچنین اب نمک زیاد غرغره کنید.

کپسول مفنامیک اسید هم برای درمان عفونت دندان خوب است.

فقط یادتان باشد حتما دندانتان را به دندانپزشک نشان دهید.

‫4.7/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا