چگونه از چروک شدن پوست خود جلوگیری کنیم؟

پوست چروکیده معمولا دارای بافت خشن و زمخت بوده و پر از چین و چروک می‌باشد. اساسا علت آن در معرض قرار گرفـتـن مـفرط پوسـت در بـرابـر عـوامل جـوی همچون نور خورشید و یا سرمای شدید می‌باشد. اگـر پـوست شما چین و چروک داشته و یا آنکه مایلید از ایـجاد چروک شدن پوست خود جلوگیری بعمل آورید از نکات ذیل پیروی کنید.

چروک شدن پوست

راههای جلوگیری از چروک شدن پوست

پوست ما انسانها با بالارفتن سن بطور طبیعی رفته رفته خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و به همین دلیل خمیده و چروک می شود. قرار گرفتن در معرض آفتاب و کمبود آب در پوست، اصلی ترین دلایل تشدید چین و چروکها هستند. صاف کردن پوست چروک شده کار بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است اما روشهای مختلفی برای جلوگیری از چروک شدن پوست و یا حداقل کمتر چروک شدن آن وجود دارد:

♦ سموم را از بدن خود دور نگه دارید.

♦ کارهایی مثل سیگار کشیدن، مصرف غذاهای سرخ شده و مصرف نوشیدنیهای الکلی می توانند باعث ایجاد و یا تشدید چروکهای پوست ما شوند.

♦ در طول روز به اندازه کافی آب مصرف کنید.

♦ میزان آب مورد نیاز بدن شما به وزنتان بستگی دارد. برای مثال اگر وزن شما ۱۵۰ پوند است، شما روزانه باید حداقل ۷۵ اونس آب مصرف کنید.

♦ از یک پاک کننده و مرطوب کننده مفید و موثر استفاده کنید. این محصول نه تنها پوست شما را تمیز می کند بلکه رطوبت و مواد مغذی مورد نیاز پوست را نیز تامین می کند.

♦ بهتر است هر شب قبل از خواب از مرطوب کننده استفاده کنید.

دیگر روشهای پیشگیری از چروک شدن پوست

چروک شدن پوست

با استفاده از یک ضد آفتاب خوب، از پوست خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید.

حمام آفتاب، چین و چروکهای پوست را تشدید می کند.

وزن خود را متعادل و ثابت نگه دارید.

بالا و پایین رفتن دائمی وزن باعث ایجاد و یا تشدید چین و چروکهای پوست می شوند.

ورزش کردن را فراموش نکنید.

فعالیتهای ورزشی باعث افزایش گردش خون در اندامهای بدن می شوند و چین و چروکها را از بین می برد.

به اندازه کافی ویتامین E و ویتامین C مصرف کنید. این ویتامین ها باعث تجدید رشد سلولها و افزایش تولید کلاژن می شوند و به این ترتیب به پوستهای پیر کمک می کنند که دائما در حال بازسازی و نوسازی باشند. 

همانطور که متوجه شدیم چروک شدن پوست به دلایل زیادی اتفاق می افتد. کمبود انواع ویتامین ها می‌تواند موجب چروک شدن پوست شود. همچنین نور آفتاب در چروک شدن پوست تاثیر زیادی دارد. سیگار کشیدن به شدت پوست را چروک می‌کند. حرص و جوش و استرس صورت ما را به شدت پیر می‌کند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا