Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
درمان انواع زانو درد با گیاهان دارویی – مجله آسان طب

درمان انواع زانو درد با گیاهان دارویی

درمان انواع زانو درد با داروهای گیاهی موضوع این بخش از اسان طب است. اکثر ما همه زانو درد ها را یکسان میدانیم و برای همه انها از راه حل مشترکی استفاده میکنیم. ولی باید بگوییم این طور نیست. به عنوان مثال علایم و راه درمان زانودردهای صفراوی با بلغمی کاملا متفاوت است. در مقاله زیر در این باره اطلاعاتی را تقدیمتان می کنیم.

 

انواع زانو درد و علایم انواع زانو درد و درمان انواع زانو درد

علل درد زانو از نظر سنتی به بخشهای مختلف مثل بلغم و یا سودا و یا حتی صفرا  و … تقسیم می شود. گاهی هم از خلط دم درد زانو خواهید گرفت . شما میتوانید با توجه به علایم انواع درد زانو نوع ان را تشخیص داده و با کمک داروهای گیاهی ان را درمان کنید. به عنوان مثل برای درمان درد زانوی صفراوی  باید سرکه انگبین را به اندازه یک سوم در لیوانی ریخته و بقیه اش را آب بریزید .

درمان انواع زانو درد ها

الف) زانو دردهای صفراوی از انواع زانو درد :

این نوع زانو درد در جامعه کمتر شیوع دارد.

ــ علائم تشخیصی زانو دردهای صفراوی از انواع زانو درد :

به گزارش آسان طب زانودردهای صفراوی در کسانی بوجود میاید که صفراوی هستندو درجه صفرای آنها هم بالا است. خشکی زیاد مفصل علت بوجود آمدن این نوع زانودردهاست.صدا دادن مفصل.سوزش و درد داخل مفصل از علایم زانودردهای صفراوی است.

ــ نحوه درمان زانو دردهای صفراوی از انواع زانو درد  :

۱- برای درمان درد زانوی صفراوی که یکی از انواع زانو درد ها است باید سرکه انگبین شامل ( دو واحد عسل+دو واحد عرق کاسنی+یک لیوان سرکه طبیعی ) را به اندازه یک سوم در لیوانی ریخته و بقیه اش را آب بریزید . این معجون را تا 40 شب بعد شام بخورید تا تاثیرش را ببینید.

۲-حجامت عام در ربع سوم ماه قمری یک مرحله هم از دیگر راههای درمان زانودردهای صفراوی است.

۳-برای درمان این زانودردها باید صفرازاها را کم کنید.

۴- به گزارش آسان طب برای ترمیم غضروف ( در زانودرهایی که طولانی شده است) باید یک لیوان شیر طبیعی+دو قاشق غذاخوری پودرسنجد+دو ق غذاخوری عسل را هنگام خوب به مدت 40-80 روز مصرف کنید.

بیشتر بدانید : درمان کم خونی ناشی از فقرآهن با نسخه گیاهی

ب) زانو دردهای بلغمی از انواع زانو درد :

زنان بیشتر دچار زانودردهای بلغمی می شوند.

— علائم تشخیصی زانو دردهای بلغمی از انواع زانو درد :

به گزارش آسان طب زانودردهای بلغمی در بلغمی مزاجها و کسانی که غلبه بلغم دارند رخ می دهند. علت زانودردهای بلغمی رسوب بلغم در مفصل زانو میباشد. وقتی بلغم در مفصل زیاد شود و رسوب کند باعث تورم همراه درد خواهد شد و به عبارتی زانو آب می آورد.

–نحوه درمان زانو دردهای بلغمی از انواع زانو درد :

برای درمان زانودردهای بلغمی مراحل زیر را انجام دهید .

۱-کاهش غذاهای سردوتر

۲- برای درمان زانودردهای بلغمی ترکیب(۳ واحدعسل+۱ واحدسیاه دانه نیم کوب) را هر هشت ساعت یک قاشق مرباخوری ۴۰ الی۱۲۰ روز استفاده کنید تا نتیجه اش را ببینید.

۳-ارده با شیره روزی یه پیاله

۴-روغن مالی هر شب با روغن سیاهدانه و بادام تلخ ترکیبی

۵-بادکش زانو یک شب در میان ۲۱ مرحله راه حل خوبی برای زانودردهای بلغمی است.

۶- برای درمان زانودردهای بلغمی که یکی از انواع زانودرد ها است ، انجیر شبی ۷ عددخیس کرده میل شود.

۷-دمکرده زنجفیل و دارچین روزی یک لیوان توصیه میشود.

طول درمان این نوع زانو درد بسته به شدت بلغم بین ۲ تا ۶ ماه است.

ج) زانو درد سوداویی از انواع زانو درد ها  :

این نوع زانو درد در جامعه بسیار شایع است و هم درجامعه زنان و هم در مردان رخ میدهد.

–علائم تشخیصی زانو درد سوداویی از انواع زانو درد ها:

زانودرد سودایی بیشتر درکسانیکه سوداویی باشند یا غلبه سودا داشته باشند ، رخ میدهند. در زانودرد سودایی زانوها لاغر شده و درحین باز و بسته شدن صدا خواهند داد.

به گزارش اسان طب به دلیل رسوب سودا در مفصل و بروزخشکی همراه سردی زانو دردی بوجود میاید که دایم سرد است و اگر پیشرفت کند مفصل دچار تغییر شکل میشود . روماتیسم های مفصلی جزو این زانودردها هستند.

— نحوه درمان زانو درد سوداویی از انواع زانو درد ها :

۱-از ترکیب(۲ واحد عسل+۲ واحدعرق نعنا+۱ لیوان سرکه طبیعی)یک سوم لیوان ریخته الباقی را آب ریخته یکساعت بعدشام میل شود.اگر سن بیمار بالای ۴۰ باشد و یا طبع بیمار خیلی سرد باشداز ترکیب زیر به جای ترکیب بالا استفاده شود:(۴ واحد روغن زیتون بودار+۲ واحد عسل+۱ واحد سرکه طبیعی)هر هشت ساعت یک ق غذاخوری میل شود.

۲-هرشب روغن بادام تلخ روی زانو مالیده شود تا ۴ ماه.

۳-بادکش زانو یک شب در میان ۲۱ مرحله.

۴-شبی ۷ عدد انجیررا داخل یک لیوان گلاب خیس داده شبها میل شود.

۵-زیتون ۷ عدد ناشتا.مویز روزی ۴۰ عدد.ارده با شیره روزی یه پیاله

۶-کاهش جدی سودازاها

۷-حجامت عام و حجامت زانو و حتی زالو درمانی باید در حین درمان بسته به شرایط بیمارانجام پذیرد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از آسان طب درباره انواع زانو درد ها تقدیمتان کردیم بهره کافی برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52