طرز ساخت صابون گیاهی با رایحه لیمو و بادام

ساخت صابون گیاهی موضوع این بخش از آسان طب است. صابون های گیاهی عوارض صابون های شیمیایی را ندارند و مثل یک ماسک گیاهی برای پوست مفید هستند. در این قسمت طرز ساخت صابون گیاهی را به شما اموزش میدهیم که در کنار خاصیت پاکسازی پوست و تقویت کنندگی پوست ، بوی بد دست ما را می گیرد. همین طور که میدانید وقتی در خانه غذا می پزیم دست ما بوی پیاز ، سیر ، مرغ و … را میگید که با صابون عادی گاهی نمی رود.

شما میتوانید در ساخت صابون گیاهی از پودر صابون یا صابون اب شده هم استفاده کنید. همچنین میتوانید داخل مواد ان دانه خشخاش بریزید تا ظاهر صابونتان هم زیبا تر شود.

طرز ساخت صابون های گیاهی در منزل
همچنین این دانه های خشخاش در کنار زیبایی خاصیت لایه برداری خفیف پوست را هم دارند. روغنی که در این صابون به کار می رود باعث لطافت و نرمی پوست می شود.
این صابون از همه نظر برای پوست شما مناسب است. پس پیشنهاد می کنیم حتما ان را در منزل تهیه کنید.

این را هم بخوانید : خواص انواع صابون های گیاهی صورت و پوست

طرز ساخت صابون های گیاهی در منزل

مواد لازم برای ساخت صابون گیاهی با رایحه لیمو و بادام

پایه صابون 

شما برای ساخت صابون گیاهی اول از همه باید پایه صابو را تهیه کنید. برای اینکار می‌توانید از پودر صابون یا صابون ذوب شده استفاده کنید. برای تهیه پودر یا صابون ذوب شده یک صابون عادی را باید بخرید. صابون گلیسیرین یا صابون کره درخت روغن قلم و …. برای اینکار پیشنهاد می شود.

رایحه 

رسانس لیمو و بادام .

رنگ 

شما میتوانید رنگ اضافه نکنید . این کار اختیاری است . ولی میتوانید با افزودن چند قطره رنگ زرد به صابون خانگی لیمو براحتی آن را از صابون بادام مجزا کنید.

دانه خشخاش و پوست رنده شده لیمو

قالب صابون

قالب های ژله ای ، قالب های دیگر و یا هر ظرفی میتواند برای اینکار استفاده شود.

فنجان اندازه گیری شیشه ای

قاشق اندازه گیری

کاردک

کاغذ شیرینی پزی

 

مراحل ساخت صابون گیاهی با رایحه لیمو و بادام

به گزارش آسان طب برای ساخت صابون گیاهی به اندازه چهار صابون در زیر 300 میلیمتر پایه صابون، 8-12 قطره اسانس، 4 قطره رنگ، پوست رنده شده یک لیمو و یک قاشق دانه خشخاش لازم است.

طرز ساخت صابون های گیاهی در منزل

گام اول ساخت صابون گیاهی : پایه صابون را آماده کنید

برای تهیه پایه صابون ، باید صابون هایی که خریدید را به مکعب‌ های کوچک تقسیم کرده و داخل فنجان اندازه گیری بریزید. در مرحله بعدی برای ساخت صابون گیاهی باید فنجان را به مدت 30 ثانیه در مایکرویو بگذارید و ان را مدام هم بزنید تا حسابی ذوب شود. جمعا 90 ثانیه برای ذوب شدن صابون ها در مایکرویو کافیست.

گام دوم ساخت صابون گیاهی : افزودنی‌ ها را اضافه کنید

در گام دوم برای ساخت صابون گیاهی باید رایحه مورد نظرتان را به مایع صابون  بیافزایید. این رایحه را کم کم اضافه کنید و وقتی بو از نظر شما خوب بود اضافه کردن رایحه را قطع کنید. در این قسمت هم رنگ و دانه خشخاش یا پوست رنده شده لیمو را باید به مواد قبلی اضافه کنید . همانطور که گفیتم دانه های خشخاش نقش زیبا کننده و لایه بردار کردن صابون را بر عهده دارد. میتوانید ان را اضافه نکنید.

گام سوم ساخت صابون گیاهی : صابون را در قالب بریزید

خب در این قسمت قالب مورد نظرتان را روی یک کاغذ شیرینی پزی قرار دهید. با این کار قالب براحتی از سینی جدا می شود. صابون ی ذوب شده را در این قسمت داخل قالب‌ ها بریزید.

اگر دوست داشتید قبل از ریختن صابون، داخل قالب‌ ها را اسپری آشپزی یا کمی روغن بزنید تا بعدا صابون ها از ان راحت تر جدا شوند.

حباب های در ظرف ایجاد خواهد شد که میتوانید انها را با خلال دندان بگیرید.

اکنون قالب ها را یه مدت 15 دقیقه داخل یخچال بگذارید. خودتان بعد از 15 دقیقه صابون را چک کنید. اگر هنوز سفت نشده بود کمی صبر کنید.

وقتی خوب صابون ها سفت شدند انها را به ارامی از قالب ها بیرون بیاورید.

طرز ساخت صابون های گیاهی در منزل

در این بخش میتوانید برای صاف کردن و شگپکل دادن روی صابون‌ها از سنباده یا اسکاچ نرم استفاده کنید. حتی میتوانستید به جای قالب مستطیل ساده برای عروس خانم ها از قالب های گل و ستاره و … استفاده کنید.

طرز ساخت صابون های گیاهی در منزل

سعی کنید حتما ساخت این صابون ها را در منزل تمرین کنید.

امیدواریم از این بخش از آسان طب بهره مند شده باشید. شما میتوانید در صابون های خانگی از مواد گیاهی مثل بادام ، لیمو ، روغنهای گیاهی و … استفاده کرده  و فواید ان را چند برابر کنید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا