درمان کرم روده و معده یا درمان انگل

درمان کرم روده موضوع این بخش از مجله پزشکی اسان طب است. از علایم انگل روده یا کرم روده میتوان به استفراغ ، گاهی اوقات اسهال، کم خونی و ضعف عمومی، دل درد، لاغری، آبریزش بینی، دندان قروچه و … اشاره کرد. این کرم روده و انگل روشهای درمان زیادی دارد. در این قسمت مهمترین راههای درمان گیاهی کرم روده را برای شما بیان می کنیم.

عکس کرم روده و معده یا درمان کرم روده و معده

راههای درمان کرم روده و معده

به گزارش آسان طب راههای درمان کرم روده با داروهای گیاهی بسیار است . به عنوان مثال شما میتوانید برای درمان گیاهی کرم روده از شربت زرشک، پیاز خام، آب شاهی، سیر خام، مصرف چند عدد لیمو ترش له شده به صورت ناشتا و …. استفاده کنید.

همچنین میتوانید برای درمان کرم روده روزی چند مثقال تخم گلابی را بکوبید و از ان بخورید .

یکی دیگر از روشهای درمان کرم روده و معده استفاده از برگ گردو است. شما میتوانید 15 تا 20 گرم برگ گردو را در 4 لیوان آب جوش، دم کنید. سپس از این دمنوش روزی سه فنجان بنوشید تا مشکل تان بهبود یابد.

همچنین جالب است بدانید که سیاه دانه ضد کرم است . شما میتوانید برای دفع کرم روده و معده ، هر روز حداکثر یک قاشق چای خوری سیاه دانه را در یک لیوان آب جوش میل کنید.

پوست نارنج هم برای درمان کرم روده و معده مناسب است. برای اینکار کافیست ده گرم پوست نارنج را بسایید. سپس ان را با آب مخلوط کنید و میل کنید. تا سه روز این کار را انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

آب هویج هم برای درمان انگل مناسب است. برای دفع کرم روده عرق زیره، مرزه، بابونه و عرق کاکوتی و … را فراموش نکنید.

عکس کرم روده و معده یا درمان کرم روده و معده

درمان کرم روده و معده یا درمان انگل با برگ و سرشاخه گیاه افسنطین

برای درمان کرم روده و معده میتوانید از ۲ تا ۴ گرم برگ و سرشاخه گیاه افسنطین استفاده کنید. برای اینکار کافیست مقدار فوق را حسابی بکوبید .سپس ان را در یک لیوان آب جوش بریزید. حال باید حدود نیم ساعت صبر کنید تا خوب دم بکشد . در مرحله بعدی دمنوش حاصل را صاف کنید. این معجون را حدود ۵ روز متوالی هر بار یک فنجان خورید تا پاسخ بگیرید. یادتان باشد نباید در مصرف ان زیاده روی کنید.

درمان کرم روده و معده یا درمان انگل با پوست ریشه انار ( Punica granaum)

برای درمان کرم روده و معده مقدار  ۴ تا ۱۵ گرم پوست ریشه انار را بکوبید. سپس ان را در یک لیوان آب جوش بریزید. اکنون به مدت نیم ساعت صبر کنید تا دمنوش تان دم بکشد . صبح و شب هر بار یک فنجان از این دمنوش را بخورید تا کم کم نتیجه را بگیرید.

عکس کرم روده و معده یا درمان کرم روده و معده

درمان کرم روده و معده یا درمان انگل با سیر ( Allium sativum)

برای درمان انگل روده باید ۳ تا ۶ گرم سیر را بکوبید. سپس ان را در یک لیوان آب جوش بریزید. در این قسمت باید به مدت نیم ساعت صبر کنید تا دمکرده گیاهی تان دم بکشد روزی سه بار هر بار یک فنجان میل کنید .

عکس کرم روده و معده یا درمان کرم روده و معده

درمان کرم روده و معده یا درمان انگل با تخم کدو

برای درمان انگل روده بزرگسالان ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم و  اطفال ۵۰ تا ۱۰۰ گرم تخم کدو نیاز دارند. برای اینکار باید مقدار فوق را حسابی بکوبید. سپس آن را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت بگذارید تا دم بکشد . در بخش بعدی آنرا صاف کرده و بخورید.  پس از چند ساعت دو قاشق غذا خوری روغن کرچک یا زیتون روی ان بخورید.

درمان کرم روده و معده یا درمان انگل با ریشه سرخس نر

مقدار ۵ گرم ریشه سرخس نر را بکوبید.

سپس ان را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آنرا صاف کرده میل کنید .

این نکته را تذکر می دهیم که این گیاه سمی بوده و باید زیر نظر پزشک تجویز شود و در مورد بیماران قلبی و زنان حامله نیز توصیه نمی گردد .

عکس کرم روده و معده یا درمان کرم روده و معده

درمان کرم روده و معده یا درمان انگل با قارچ کوهی

برای درمان انگل روده و معده باید مقدار ۳ تا ۶ گرم قارچ کوهی را با کمی آب میل کنید . دلایل ابتلا به انگل روده را مطالعه کنید.

 

درمان کرم روده و معده یا درمان انگل با برگ و پوست زبان گنجشک

برای درمان کرم روده و معده میتوانید ۳ تا ۶ گرم از برگ و پوست زبان گنجشک را حسابی بکوبید. سپس این پودر را در یک لیوان آب جوش بریزد.

در این قسمت باید به مدت نیم ساعت صبر کنید تا این مواد دم بکشد سپس آنرا صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان میل کنید .

برای درمان انگل روده به طور کلی سیر ، زرشک ، گیاه مهر طلا ، انگور اورگون ، بادیان رومی ، افسنتین ، نعنای زینتی ، گردو و …. مناسب است.

عکس کرم روده و معده یا درمان کرم روده و معده

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره روشهای درمان انگل یا درمان کرم روده تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. اگر حالتان بدتر شد میتوانید به پزشک مراجعه کنید.

‫3.8/5 ‏‫(5 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا