با چند رژیم لاغری خطرناک آشنا شوید

رژیم لاغری خطرناک موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. در اینجا قصد داریم برخی رژیم های عجیب و غریب را به شما معرفی کنیم. درست است که لاغر شدن و تناسب اندام در کنار زیبایی و اعتماد به نفس ، برای سلامتی ما مفید است ، ولی در صورتیکه که این رژیم علمی و اصولی باشد.

 

رژیم لاغری خطرناک رژیم غذایی
رژیم غذایی با سرکه سیب جزو رژیم لاغری خطرناک

به گزارش مجله پزشکی آسان طب یک رژیم لاغری خطرناک ، رژیم غذایی سرکه سیب است. شاید شنیده اید که برخی می گویند اگر کمی سرکه قبل از غذا بخوریم اشتها را کاهش داده و چربی ها را می سوزاند .  اما باید بدانید نه تنها تاکنون اثباتی قطعی برای این ادعا وجود نداشته بلکه  می تواند موجب عدم فعالیت انسولین و برخی از داروهای فشار خون شود. هم چنین اسید ها کلا برای گلو ضرر دارند.

رژیم لاغری خطرناک رژیم غذایی
رژیم غذایی سیگار جزو رژیم لاغری خطرناک

جالب است بدانید که ما رژیمی به نام رژیم سیگار داریم. در سال ۱۹۲۰، کارخانه تولید سیگار Lucky Strike به مردم آمریکا گفت، “به جای خوردن شیرینی جات به دنبال سیگار باشید،” .

مردم هم همین کار را کردند. درست بودن یا نبودن این موضوع به اثبات نرسیده اما میدانید که سیگار کشیدن زیاد حتی منجر به مرگ می شود.

رژیم لاغری خطرناک رژیم غذایی
روش بلعیدن کِرم کدو جزو رژیم لاغری خطرناک

یک رژیم لاغری خطرناک روش خوردن کرم کدوست . جالب است بدانید برخی افراد برای کاهش وزن نوعی کرم را می بلعند. این کرم بالغ می تواند تا ۳۰ سال در بدن شما زندگی کند. این نوع کرم با تغذیه از غذاهایی که شما میخورید زنده می ماند. برای همین میگویند موجب لاغری می شود. اما میدانید که تخم های کرم کدو ممکن است منجر به کیست و عفونت شود ؟ پس سعی کنید از این رژیم های لاغری خطرناک استفاده نکنید.

رژیم لاغری خطرناک رژیم غذایی
رژیم غذایی کافئین جزو رژیم لاغری خطرناک

رژیم غذایی کافئین یک رژیم لاغری خطرناک است که برخی سراغ ان می روند. مصرف بسیار زیاد قهوه شاید در کاهش اشتهای شما و سوزاندن کالری تاثیر داشته باشد، اما برای کاهش وزن زیاد کافی نیست.

طبق اطلاعات بدست امده مصرف بیش از حد کافئین موجب افزایش فشار خون شما شده و معده شما را دچار آسیب می کند . همچنین کافئین موجب بی خوابی شود. همچنین جالب است بدانید که بعضی از نوشیدنی های کافئین دار مانند نوشابه و قهوه های خاص، مقدار زیادی کالری یا چربی یا هر دو را دارند و بدتر چاق کننده هستند.

رژیم لاغری خطرناک رژیم غذایی
رژیم غذایی با خوردن کیک و تنقلات جزو رژیم لاغری خطرناک

در سال ۲۰۱۰ یکی از اساتید تغذیه دانشگاه ایالتی کانزاس به مدت ۱۰ روز کالری روزانه خود را کاهش داد و عمدتا کیک، دونات، و دیگر تنقلات خورد. در پی این رژیم غذایی وی ۱۲ کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کرد. این کار ممکن است احمقانه باشد، اما او قانون اصلی کاهش وزن را نشان داد: سوزاندن کالری بیشتر از کالری مصرفی از طریق خوردن، اصلا مهم نیست که چه چیزی می خورید فقط کافی است کالری مصرفی خود را کاهش دهید. هر چند خبر بد برای طرفداران تنقلات این است که فقدان مواد مغذی در این رژیم غذایی سلامت کلی شما را به خطر می اندازد.

رژیم لاغری خطرناک رژیم غذایی
روش حلقه گوش جزو رژیم لاغری خطرناک

این کار خطرناک است و تاثیر گذار نمی باشد. این ایده بسیار شبیه به طب سوزنی است: یک حلقه که توسط یک عمل جراحی در قسمتی از لاله گوش کار گذاشته میشود. برخی افراد می گویند این کار اشتها را کاهش میدهد و به کاهش وزن کمک می کند. اما هیچ دلیل علمی در اثبات این مسئله وجود ندارد. این کار می تواند منجر به عفونت شود و حتی ممکن است شکل گوش شما را تغییر دهد.

رژیم لاغری خطرناک رژیم غذایی
روش توپ های پنبه ای جزو رژیم لاغری خطرناک

جالب است بدانید که بسیاری از روش توپ پنبه ای استفاده می کنند. به طوریکه تعدادی گلوله پنبه ای را در آبمیوه مورد علاقه خود فرو کنید و آنها را قورت دهید.

می گویند این روش معده شما را پر میکنند بنابراین کمتر میخورید و وزن کم میکنید. ولی خب در کنار ان میتواند موجب خفگی، انسداد روده، و … شود و اصلا توصیه نمی شود.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره رژیم های لاغری خطرناک تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. پس سعی کنید برای لاغر شدن دست به هر کاری نزنید. بلکه فقط کالری تان را کم کرده و فعالیتتان را افزایش دهید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا