درمان عارضه سکسکه با خوردن شکر

برای ما بسیار رخ میدهد که بعد از خوردن غذای سنگین و یا حتی بدون هیچ علتی به صورت یکدفعه دچار سکسکه شویم و اگر درون جمعی از افراد حضور داشته باشیم عامل خجالت ما شود.  شنیدن این که بنظر میرسد من هم نظیر سایر افراد بد اقبال مستعد عارضه سکسکه باشم، جمله ی قابل انتظاری است. خیلی از افراد با مراجعه به دکتر می گویند، دو روز تمام گرفتار عارضه سکسکه شدم. با اینکه عارضه سکسکه بسیار کلافه کننده است اما علت دقیق و حتی درمان دقیقی نیز برای آن پیدا نشده است اما روش هایی وجود دارد که ممکن است در رفع عارضه سکسکه موثر باشند که ما در متن پایین برای شما عزیزان تهیه کرده ایم.

 

علت عارضه سکسکه 

عارضه سکسکه

اگر زیاد بخندم یا اگر همزمان بخندم و سرفه کنم، مدتی دچار عارضه سکسکه می شویم و به نظر میرسد بلعیدن بیش از حد هوا از علل شایع عارضه سکسکه باشد، اما تاکنون هیچ کس دقیقا علت فیزیولوژیک عارضه سکسکه را کشف نکرده، و بدتر آنکه تاکنون هیچ کس درمان قطعی عارضه سکسکه را نیافته است. عارضه سکسکه در واقع انقباض (اسپاسم) دیافراگم است و به ندرت ناشی از یک بیماری جدی است، بلکه اغلب چیزی بیش از یک حالت ناراحت کننده یا خسته کننده نیست. اغلب موارد عارضه سکسکه  خود به خود پس از مدت کوتاهی بهبود مییابد، اما در موارد معدودی دیده شده که سکسکه سالها طول کشیده است! در صورتی که سکسکه شما واقعاً دردسرساز باشد (مثلاً بعد از عمل جراحی) با مصرف دارو میتوانید آن را مهارکنید. اما برای سکسکهٔ معمولی فقط میتوانید به نسخه های خانگی که طی نسلهای متمادی در سراسر دنیا به کار رفته است، تکیه کرد.

درمان مورد علاقهٔ من که به نظر میرسد بیش از همهٔ درمانها نتیجه بخش باشد، درمان با شکر است. یک قاشق چایخوری شکر را زیر زبان قرار دهید و خیلی خیلی آرام یک فنجان آب بنوشید. این کار معمولا بلافاصله منجر به رفع مشکل می شود: یعنی دیافراگم را شل می کند و سکسکه برطرف می شود.

 

نسخهٔ طبیعی درمان عارضه سکسکه به شکل خلاصه 

عارضه سکسکه

درمانهای مختلفی که در طول زمان کارایی شان به اثبات رسیده است، عبارت اند از:

درمان با شکر: یک قاشق چایخوری شکر را زیرزبان خود قرار دهید و سپس بسیار بسیار آهسته یک فنجان آب بنوشید. برخی از افراد قراردادن یک یا دو قاشق چایخوری شکر در دهان و حل شدن تدریجی آن را به همان اندازه مؤثر میدانند.

در درمان سکسکه یک لیوان را پر از آب کنید. نفس را در سینه حبس کنید و آب را از سمت دیگر لیوان بنوشید، به عبارت دیگر آب را به صورت معکوس بنوشید.

داخل یک پاکت یا کیسهٔ نایلونی که کاملاً روی لبها جفت شده باشد دم و بازدم کنید. دم را با قدرت زیاد انجام دهید و این کار را حداقل ده بار تکرار همه فلفل سیاه را بو کنید تا به عطسه بیفتید.

برای درمان سکسکه یک برش لیمو را داخل آب معدنی بخیسانید و سپس آن را بمکید. بسیاری از بیماران این روش را مؤثر میدانند.

یک نفس بسیار عمیق بکشید و سپس در حالی که بینی خود را گرفته اید، یک لیوان اب بنوشید.

برای درمان سکسکه سقف دهان خود را با یک سواب پنبه ای فشار دهید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا