درباره ی ضعف بینایی میانسالی بیشتر بدانیم

ضعف بینایی میانسالی موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. این مساله خیلی طبیعیست که با افزایش سن، افزایش قند و ابتلا به بیمارهایی مثل آب مروارید و. … میانسال ها دچار ضعف بینایی شوند. ولی شما میتوانید با خوراکیهایی این مشکل را کاهش دهید.

ضعف بینایی میانسالی
ضعف بینایی میانسالی

ضعف بینایی میانسالی

غم انگیز، اما واقعیتی است که قدرت بینایی با بالا رفتن سن ضعیف می شود و کاملاً طبیعی است که در دههٔ پنجاه سالگی برای مطالعه نیاز به عینک داشته باشیم. به محض این که متوجه شدید برای خواندن نوشته های ریز روی برچسبها مشکل دارید به چشم پزشک مراجعه کنید و با وجود این که می توانید از داروخانه ها عینک مطالعه بخرید، اما بهتر است ابتدا تشخیص تخصصی داشته باشید.

سایر دلایل ضعف بینایی، پس گرایی نقطه دید شبکیه به دلیل سالخوردگی، آب مروارید و آب سیاه” است. اگر دچار بیماری قند (دیابت) هستید برای کاهش خطر ابتلا به آب مروارید، میزان قند خون تان را کنترل نماید.

ضعف بینایی میانسالی
ضعف بینایی میانسالی

آگاهی علمی در خصوص ضعف بینایی میانسالی

به گزارش آسان طب ضعف بینایی یا پیشرفت پس گرایی نقطه دید شبکیه (AMD)”زمانی است که متوجه می شوید آنچه درست در برابرتان قرار دارد را نمی توانید بخوانید، زیرا شبکیه که بینایی کلی را بر عهده دارد و شما برای مطالعه، رانندگی و تماشای تلویزیون به آن نیاز دارید، عملکرد سابق را ندارد.

دو نوع پس گرایی خشک و تر هست. چنانچه دچار هر یک از این دو حالت هستید باید تحت نظر پزشک متخصص باشید که معمولاً نیاز به پی گیری طولانی مدت دارد. عارضه فوق با استعمال دخانیات هم ارتباط دارد و خطر ابتلا به آن حتی پس از پانزده سال ترک سیگار باز هم باقی است.

شواهدی دال بر وجود ارتباط احتمالی مابین مصرف زیاد چربی اشباع شده و میزان سوخت وسوز پایه ای (BMI) آهست، بدین معنا که هر چه در رژیم غذایی a .بیشتر خواهد بود IBMI ،چربی اشباع شده بیشتری باشد بیماری آب مروارید تار شدن شفافیت عدسی چشم است. هرقدر آب مروارید گسترش یابد نور کمتری به پشت چشم می رسد و هر چه عدسی ها کدر تر شوند، تأثیر بیشتری بر بینایی می گذارند.

آب مروارید باید درمان شود و با وجود این که نور بیشتر و عینک و ذره بین های قوی مؤثر هستند، اما مداوا نکردن این عارضه می تواند منجر به نابینایی شود. در صورتی که ابتلا به آب مروارید زندگی روزانه شما را بر هم زند، احتمال دارد که پزشک جراحی را توصیه کند. عمل آب مروارید روندی معمول است که غالباً با موفقیت انجام می شود، بنابراین نگران آن نباشید! اب سیاه افزایش فشار در کرهٔ چشم است که چشم پزشک می تواند هر نوع تغییر فشار در چشم را پیش از آن که دچار علائم شوید، تشخیص دهد.

خوردنیهای مفید برای درمان ضعف بینایی میانسالی

سانی که ماهی زیاد مصرف می کنند دوازده درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به آب مروارید و همچنین ضعف بینایی هستند. میوه و سبزی زیاد و به خصوص سبزیجات سبزرنگ بخورید. شبه کاروتن و لوتئین موجود در سبزیجاتی مثل اسفناج و کلم پیچ برای سلامت چشم بسیار مفید هستند. بلوبری هم منبع بسیار خوبی است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا