Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
اهمیت فعالیت روزانه ی روده ی بزرگ در حفظ سلامتی – مجله آسان طب

اهمیت فعالیت روزانه ی روده ی بزرگ در حفظ سلامتی

روده ی بزرگ یکی از مهمترین اجزای بدن انسان است که اگر به درستی کار نکند سلامتی ما در خطر است. روده ی بزرگ اصلی ترین مسیر دفع مواد زاید در بدن است. اگر دچار یبوست شدید یعنی در این بخش مشکلی پیش آمده و باید سریعا مشکل یبوست تان را درمان کنید. مصرف مواد فیبر دار در درست کاردن روده بزرگ تاثیر زیادی دارد. سعی کنید هر روز به اندازه کافی میوه بخورید.

روده ی بزرگ
روده ی بزرگ

روده ی بزرگ

مهمترین مسیر دفع مواد زاید و مواد سمی ، روده بزرگ است. اگر چنانکه روده بزرگ هر چه سریعتر بتواند مواد زاید را از وجود انبان دفع کند، بهتر می تواند از دست میلیونها میکروب برای تجزیه ی مواد غذایی استفاده کند و موادی که قابل استفاده نیست، از بدن دفع نماید.

اگر تصور شود، انباری در منزل داشته باشید که پر از مواد شیمیایی سمی باشد و این مواد به سایر قسمت های منزل سرایت کند و تمام منزل را فراگیرد، نتیجه ی عمل چه خواهد بود. پس بهتر است، هر چه زودتر از شر این مواد خلاص شوید. روده ی بزرگ نیز عیناً چنین تشبیهی را دارد. چنانکه در زمان مناسب تخلیه نگردد، بدن انسان نیز مسموم خواهد شد.

آگاهی علمی در خصوص پاکسازی روده ی بزرگ

رژیم غذایی پیشرفته موجود، در بازار و سوپر مارکت ها، باعث انسداد مواد غذایی در معده و روده ها می شوند. چون محتوی غذاهای بی خاصیت است. وقتی روده ی بزرگ مسدود و مسموم می شود. تمام مواد سمی داخل جریان خون می شوند. در اصل خود انسان باعث مسمومیت خود می شود. بهتر است، پاکسازی انجام شود و یک شستشوی روده ای انجام بگیرد.

در این موقع پس از شستشوی روده ای، یک انرژی خاصی که نشانه ای از سلامتی است، در وجود شما ظاهر خواهد شد، در نتیجه شگفت زده خواهید شد. سبک زندگی و عادات مرسوم شده ی به ارث رسیده از والدین مان، پیامدهایی به وجود می آورند که در اثر عدم توجه و مراعات نکردن اصول تغذیه، موجب انواع و اقسام بیماری ها می شود.

روده بزرگ
روده ی بزرگ

اطلاعات دیگری درباره مشکلات روده ی بزرگ

به گزارش آسان طب یبوست عامل بسیاری از بیماری ها و ختی بیماری سرطان می باشد. اگر محتویات روده ی بزرگ هر روز تخلیه نشوند. بیماری های خطرناکی به سراغ انسان خواهد آمد. با اندیشه ی تخلیه نمودن روده ها، هزاران دارو برای افراد مبتلا به یبوست تجویز می شود. به این ترتیب سعی می شود که روده به صورت عمل طبیعی، خود را تخلیه کند.

اعضای گوارشی، مواد غذایی را که معمولاً به صورت تجزیه شده وارد بدن می شوند، دفع می کنند. علت حقیقی یبوست را باید در عصبیت و یا کاهش انرژی عصبی و ضعف نیروی حیاتی جستجو نمود و از طرفی مواد غذایی نامناسب که از چند گروه مهم تشکیل شده اند، مانند: صنعتی کردن، تصفیه کردن، روشهای کنسروسازی، مواد معطر و پخش این مواد غذایی، بسیاری از کیفیت های انان را از بین می برد.

به همین ترتیب استفاده از سموم در کشاورزی نیز همین کار را انجام میدهد. در مجموع این مواد غذایی در هنگام مصرف، آمادگی های زیادی پیدا می کنند و عاری از انرژی می شوند و در انسان ایجاد سوء تغذیه می کنند و در اثر انباشتن مواد غذایی بیش از حد، مجاری گوارشی نیز گشاد و ضعیف می گردد. از طرفی حذف فیبرهای گیاهی مانند سلولز سبزیجات و میوه ها و سبوس غلات موجب می شود که مواد دفعی کافی نباشد و در نتیجه حرکات روده ای نیز در دفع مواد مؤثر واقع نشود.

مواد غذایی در اثر پرخوری در داخل روده ها حجیم گشته در چنین شرایطی نباید انتظاز داشت که روده های سالمی داشته باشیم، از طرفی بی تحرکی و کمبود فعالیتهای فیزیکی، هوا و نور خورشید، دچار نارسایی و تضعیف عضلات و رباط های شکمی شده، در نتیجه بازسازی دستگاه گوارشی روز به روز مشکل تر می شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52