شرایط لازم برای داشتن موهای پر پشت

داشتن موهای پر پشت دغدغه خیلی از خانم ها و آقایان است. اکثر ما دوست داریم موهای پرتری داشته باشیم و ریزش موی مان هم کاهش یابد. ولی راهش را نمی دانیم . چاره کار استفاده از داروهای گیاهی برای پر پشت کردن مو است. برای پرپشتی مو مغز گردو بخورید. مغز گردو از ریزش موها جلوگیری کرده و به پر شدن آنها کمک می کند.

موهای پر پشت
موهای پر پشت

داشتن موهای پر پشت

با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید تا شما را با راز و رمز داشتن موهای پر پشت آشنا سازیم :

چند مورد از راه های داشتن موهای پر پشت

۱- گوگرد یکی از موادی است که در ترکیب ساختمان مو شرکت دارد و باعت میشود موهای پر پشت داشته باشید، این ماده در انواع پیازهای خوراکی و پیازهای طبی مانند پیاز نرگس و پیاز عنصل و پیاز سورنجان و شنبلیله وجود دارد. همچنین در تره، سیر، موسیر، والک، انواع شاهی ، بولاغ اوتی ، برگ گزنه و … وجود دارد. خوردن اکثر انها و میوه ها و مالیدن آب آنها، به علت داشتن گوگرد و املاح معدنی باعث تقویت موها و جلوگیری از ریزش آنها می شود.

۲- انجیر و برگ آن نیز سرشار از املاح است که باعث ایجاد موهای پر پشت میشود. مالیدن جوشانده ی برگ انجیر و شیره ی آن به سر، مشروط بر اینکه افراد نسبت به ان حساسیت نداشته باشند. در ضمن نباید زیاده روی کرد، بلکه با مقدار کم نسبت به حساسیت ازمایش کرد. برای اینکه یکی دو برگ انجیر را جوشانده و در شیشه ریخته، بعد کمی از آن را بردارید و موی سر را با آن خیس کنید و مراقبت کنید که آب آن روی صورت و بدن نریزد.

 

موهای پر پشت
موهای پر پشت

۳- خوردن مغز گردو برای کسانی که دچار ضعف و نقاهت هستند، بسیار سودمند است و موجب تقویت می شود، شست و شوی سربا برگ گردو، علاوه بر آن که از ریزش مو جلوگیری می کند، باعث نرمی مو نیز می شود. شلغم و چغندر نیز در حفظ و تقویت مو بسیار مؤثر است، خوردن آنها و شستشوی سر با آب پخته ی آن ها بسیار مفید است. در فصل زمستان که لبو فراوان است، مرتباً سر خود را با آب لبوی پخته بشویید که دارای موی پرپشت و انبوه و شفاف خواهید شد.

4- گزنه گیاهی است که در کنار اکثر نهرها و جاهای نمناک می روید، خوردن برگ گزنه بسیار مفید است که می توان از آن در آش و یا سوپ و یا دم کرده ی آن استفاده کرد.

مرهمی برای پرپشتی مو و جلوگیری از ریزش مو 

این مرهم، هم خاصیت گرم کننده و هم خاصیت قبض کننده دارد. برای ساختن این مرهم کافی است که صمغ (صمغی است معطر که آن را از گیاه عشقه می گیرند) را در روغن مورد یا روغن آمله حل کنید تا غلیظ و به صورت پماد درآید و چنانچه به آن مقداری صمغ عربی اضافه کنید، بهتر است و نتیجه زودتر به دست می آید.

برای تهیه روغن مورد کافی است که مقداری برگ مورد را در روغن زیتون بریزید و بجوشانید تا با آن حل شود. چنانچه صمغ عشقه در دسترس نباشد، مقداری صمغ عربی را در روغن زیتون بریزید و بجوشانید و به ان مقداری مورد اضافه کنید تا به صورت پماد در آید.

 

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا