خواص شگفت انگیز میوه آقطی در درمان بیماری ها

میوه آقطی یکی از میوه هایی است که کمتر کسی نامش را شنیده ولی در همین ایران خودمان هم یافت می شود. این میوه برای سلامتی ما فواید زیادی دارد. یکی از خواص میوه آقطی درمان یبوست است. همچنین برای درمان جوش چشم میتوانید از این گیاه استفاده کنید.

میوه آقطی
میوه آقطی

میوه آقطی

آقطی نام درختچه ایست که گاهی ارتفاع آن به چهار متر میرسد. در ایران در استان مازندران و گیلان رویش میکند.در این مقاله از آسان طب شما را با خواص درمانی گیاه آقطی آشنا میکنیم.

برای معالجهٔ یبوست با میوهٔ آقطی:

بیست تا چهل گرم میوه های تازه یا خشک آقطی را در نیم لیتر آب یا شیر جوش بریزید و ده دقیقه روی آتش بجوشانید، و بعد از روی آتش بردارید و ده دقیقه دم کنید، و سپس با عسل شیرین کنید و صبح ناشتا دو یا سه بار به فاصلهٔ نیم ساعت از آن بنوشید. تب را با دم کردهٔ گلهای آقطی معالجه کنید دم کردهٔ گلهای آقطی تب را قطع میکند. شما میتوانید آن را در مورد گریپ و تمام تبهای تند مثل سرخک و مخملک به کار ببرید. برای تهیهٔ دم کردهٔ گلهای آقطی باید پنجاه گرم گلهای آقطی خشک یا تازه را در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید و بعد صاف کرده و با عسل شیرین کنید و در طی شبانه روز سه تا چهار فنجان از آن را بنوشید.

تسکین درد اعصاب با میوه آقطی :

بیست تا چهل گرم میوه آقطی تازه یا خشک را در نیم لیتر آب یا شیر دلبریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا ده دقیقه بجوشد، و بعد آن را از روی آتش بردارید تا ده دقیقه به حال خودش بماند و دم بکشد و بین غذای صبحانه، ناهار و شام از آن سه فنجان بنوشید.

معالجهٔ ورم عضله با گل آقطی :

یک دسته از گلهای میوه آقطی را بچینید، گلبرگهای آن را جدا کنید و وسط یک کمپرسی قرار دهید و روی جایی که ورم کرده است دستکم یک ساعات بگذارید بماند.

درمان جوش پلک چشم :

صد گرم گلهای خشک یا تازهٔ میوه آقطی را در یک لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و به طور نیم گرم یا سرد، پلکهای
چشم خود را که جوش درآورده است با آن بشویید و هر روز چهار تا پنج بار این شست و شو را ادامه د هید.

درمان اختلالات کلیه ها با میوه آقطی :

پنجاه گرم برگ خشک آقطی را در یک لیتر آب سرد بریزید و یک یا دو ساعت خیس کنید، بعد ظرف محتوی آن را به مدت سه تا پنج دقیقه روی آتش بگذارید تا بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید؛ سپس آن را صاف کنید و در طول شبانه روز سه تا چهار فنجان از آن را بنوشید. این جوشانده ادرارآور ممتازی است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا