ارتباط سندروم منیر و میزان قند خون

سندروم منیر، مشکل پیچیده ای است که معمولاً علت روشنی ندارد و معمولا سندروم منیر به صورت حملاتی ظاهر می شود که با شنیدن صدای زنگ در گوشها، سرگیجهٔ شدید، کاهش شنوایی، احساس فشار در گوشها و گاهی تهوع و استفراغ مشخص می شود. حملات سندروم منیر ممکن است متناوب باشند و شدت آنها نیز ممکن است متغیر باشد، اما گاهی آنقدر مکرر و شدید است که بیمار تحمل خود را از دست می دهد. مقابله با سندرومی که علت آن ناشناخته است همیشه کاری دشوار و ناامیدکننده است زیرا دقیقاً نمیدانید که باید تلاش کنید چه چیزی را تغییر دهید تا منجر به درمان شود و تنها چیزی که نصیبتان می شود رفع علائم سندروم منیر است. در ادامهی این مطلب تلاش کرده ایم اطلاعاتی در خصوص عارضه ی سندروم منیر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

از سندروم منیر بیشتر بدانید

سندروم منیر

اخبار خوشایندی نیز در مورد سندروم منیر وجود دارد: تحقیقات اخیر نشان داده است که میان مقدار قند خون و سندروم منیر ارتباطی وجود دارد. در یک تحقیق مشخص شد که ۴۲٪ بیماران مبتلا به سندروم منیر شواهدی از کاهش قند خون را در آزمون تحمل گلوکز پنج ساعته نشان دادند. این رقم را با رقم ۱۵٪ در سایر بیماریها مقایسه کنید. برخی پزشکان رژیم سرشار از پروتئین و عاری از کربوهیدراتهای تصفیه شده را برای مبتلایان به سندروم منیر تجویز میکنند زیرا دریافته اند که بیمارانشان انسولین زیاد دارند. انسولین هورمونی است که مقدار قند خون را کنترل میکند. اکنون به نظر میرسد که فقط سطح بالای انسولین نیست که عاملی ایجاد مشکل است بلکه اختلال گردش خون نیز در سندروم منیر دخیل است که براثر بالا بودن مقدار انسولین به همراه سایر عوامل از قبیل اضافه وزن، غذای ناکافی، استعمال دخانیات، نوشیدن الکلی و زیاد بودن کلسترول خون رخ میدهد.

کنترل و درمان سندروم منیر

سندروم منیر

بهترین شیوهٔ کنترل قند خون تنظیم رژیم غذایی است. از رژیمی استفاده کنید که کربوهیدراتهای تصفیه شدهٔ آن کم باشد، پروتئین آن کافی باشد، غذاهای منظم در ساعات معین صرف کنید و از همه مهمتر انکه از مصرف مواد قندی خودداری کنید. خوردن مواد قندی به صورت ابنبات، کیک، شیرینی، بستنی و میوه های خشک شده در ابتدا قند خون شما را بالامی برد ولی بعداً باعث می شود به سرعت قند خون افت کند. این چرخه ای است که شکستن آن تا زمانی که به کلی از مصرف مواد قندی چشم پوشی نکنید، دشوار است. عامل دیگر در کنترل قند خون حفظ وزن مناسب بدن است. در صورتی که اضافه وزن دارید رژیم بگیرید. می دانم گفتن این مطلب ساده تر از انجام آن است. اما اگر مایلید مقدار قند خون را کنترل کنید، این امر حائز اهمیت است. یک روش تغذیه ای برای کنترل قند خون مادهٔ معدنی کروم است. سالهاست که کروم را برای بیمارانی که نیاز به تنظیم قند خونشان دارند تجویز می کنند و بسیار هم مؤثر بوده است. توصیه می کنند بیماران فرم سه ظرفیتی آن را استفاده کنند.

الکل، دخانیات و کافئین ممکن است باعث به حداکثر رسیدن مقدار قند خون شوند تا حدی که در آستانهٔ بحرانی قرار گیرد. اگر مایلید مقدار قند خون را به میزانی ثابت حفظ کنید، لازم است از مصرف الکل و کشیدن سیگار صرفنظر کنید و مصرف کافئین خود را کاهش دهید.

تصور نمی کنم حذف کامل کافئین از رژیم ضروری باشد. یک فنجان قهوه یا چای در روز مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اما اگر برحسب عادت در طی روز کافئین مصرف می کنید، لازم است میزان آن را کاهش دهید.

در صورتی که تلاش برای کنترل سطح انسولین باعث کاهش علائم شما نشد، آلرژی های غذایی را مدنظر داشته باشید، زیرا ممکن است علائمی شبیه سندروم منیر ایجاد کنند.

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا