رنگ های درمانی و تأثیر شگفت انگیز آنها

 رنگ های درمانی و تأثیر شگفت انگیز  آنها در درمان بیماری های مختلف را در  سایت آسان طب دنبال کنید. در سال 1966 اسحاق نیوتن دانشمند نامدار انگلیسی به این نتیجه رسید که اگر نور خالص سفید از یک منشور عبور داده شود به رنگ های  قابل رؤیت تجزیه می شود. وی همچنین کشف کرد هر رنگ از یک طول موج منحصر به فرد تشکیل شده و قابل تجزیه به رنگ های دیگر است. آزمایش های بعدی نشان داد که با ترکیب نوره ها می توان رنگ های مختلف ایجاد کرد.

با کشف رنگ ها توسط نیوتن پزشکان هم به رنگ های درمانی و تأثیر شگفت انگیز آنها برای درمان بسیاری از بیماری های روحی و روانی پی بردند.

با اینکه بیشتر رنگ ها تا حدودی ذهنی هستند و در مورد اشخاص متفاوت جلوه می نمایند اما برخی اثرات روانگر رنگ ها دارای معنی واحدی در تمامی دنیا هستند.

خصوصیات رنگ های درمانی
خصوصیات رنگ های درمانی

خصوصیات رنگ های درمانی

آن دسته از رنگ هایی که در طیف رنگ ها در ناحیه قرمز قرار می گیرند رنگ های گرم تلقی می شوند که دامنۀ آن ها از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر می باشد.
رنگ هایی که در ناحیه آبی قرار دارند، رنگ های سرد بوده و شامل رنگ های آبی، ارغوانی و سبز هستند.

خصوصیات رنگ های درمانی
خصوصیات رنگ های درمانی

خصوصیات رنگ قرمز

تسکین دهنده بیماریهای پوستی (مانندمخملک). محرک جنسی (کسانی که میل جنسی کمی دارند، از این رنگ استفاده کنند). بالا برنده متابولیسم بدن (افراد کم اشتها از سفره قرمز استفاده نمایند). راحتی هضم غذا. گرم کننده ی بدن. تشدید کنندۀ احساسات ( افراد عصبی از این رنگ استفاده نکنند). ایجاد کشش (خانم هایی که احساس می کنند کشش همسرشان نسبت به آنها کم است از این رنگ در اتاق خواب استفاده نمایند). ایجاد هیجان. نیرو بخش. فعال کننده عصب سمپاتیک.

خصوصیات رنگ آبی

تسکین دهنده و درد شکن ( افرادی که همیشه احساسی کسالت و بدن درد می کنند، از این رنگ استفاده نمایند). مفید برای دردهای عصبی. برطرف کننده وسواس (کسانی که حالت وسواسی دارند، از رنگ آبی برای اتاق استفاده نمایند). کنترل هیجانات زیاد. بر طرف کننده تب. رفع بی خوابی (کسانی که میخواهند از چراغ خواب استفاده نمایند، از نور آبی استفاده کنند، کمترین اثر را بر روی بدن دارد). خنک کننده و سرد کننده. کم کننده کشش و چشم زخم. آرامش دهنده. پایین آوردن فشار خون. تعدیل کننده تنفس های سریع و شدید. محافظ. حساس و جدی ( اگر می خواهید کارهای دقیق انجام دهید از این رنگ استفاده کنید). مؤثر برای معالجه سرطان. دور کننده مگس و جذب کننده پشه.

خصوصیات رنگ زرد

رنگ خوشرویی و نشاط. گرم کننده. رنگ خوشحالی. شادی بخش و مسرت آور. ایده آل. ایجاد حالت روحانی. تحریک کنندۀ فکر (محیطی را که بچه ها می خواهند در آن درس بخوانند به این رنگ در آورید). کم کننده ناراحتیهای عصبی. ازدیاد رشد گیاهان.

خصوصیات رنگ سبز

بهترین درمان برای بیماری های روحی روانی و اختلالات روانی آرام بخش. از بین برندۀ خستگی اعصاب. بهترین و شکیبا ترین رنگ برای آقایان. باعث صبوری در آقایان. حس  نشدن گذر ایام. بالابرندۀ بالا برنده تحمل پذیری. خنک کننده. مهیج. تعدیل کننده نور خورشید. کم کننده فشار خون. مؤثر برای بی خوابی و خستگی. مفید برای افراد میگرنی. کم کننده رشد گیاهان.

خصوصیات رنگ های درمانی
خصوصیات رنگ های درمانی

خصوصیات رنگ بنفش

اثر ضعیفی در درمان بیماریهای روانی. نرمال کننده و تاثیر مثبت روی قلب و خون. بالا برنده سیستم ایمنی و مقاومت بدن. بالابرنده میل جنسی در خانمها.

خصوصیات رنگ نارنجی

رنگی گرم. اثر حرارتی بر روی سیستم گوارشی (مناسب برای افراد بلغمی مزاج و افرادی که غذای آنها دیر هضم می شود از سفرۀ نارنجی استفاده نمایند). درخشندگی و تابندگی. مہیج. آرام بخش. بالا برنده ضربان قلب (هر روز از این رنگ استفاده کنید) با روی فشار خون تاثیری ندارد. دوست داشتنی کردن زندگی. ایجاد حالت نشاط در فضای منزل. مفید برای هضم غذا.

خصوصیات رنگ ارغوانی

مفید برای کسانی که کم خونی دارند. مفید برای کسانی که دوست دارند لطیف و ظریف باشند. رنگ سلطنتی. مضر برای افراد وسواسی. خشنود کنندۀ دیگران.

رنگ خاکستری ، سیاه و سفید

رنگ خاکستری : آرام. حساس. محافظ (آقایان بیشتر از این رنگ استفاده کنند).

رنگ سیاه : سبک. غلط انداز. افسرده کننده.

رنگ سفید : ملیح و براق. ایجاد احساس نشاط و پاکی. علامت پاکی و لطافت.

بیشتر بدانید : روانشناسی رنگ چشم ها را اینجا بخوانید

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35