با خواص دارویی و درمانی جعفری آشنا شوید

خواص جعفری و فواید جعفری موضوع این بخش از مجله پزشکی اسان طب است. یکی از خواص جعفری درمان باد مفاصل است. همچنین برای معالجه کوفتگی و ورم کردن عضو میتوانید از خواص جعفری استفاده کنید. برای درمان اختلالات جریان خون کافیست جعفری و تخم آن را بجوشانید و آبش را میل کنید.

خواص جعفری
خواص جعفری

خواص جعفری

تخم جعفری و برگ آن بسیار مفید است زیرا دارای مقدار زیادی مواد معطر است. ریشهٔ جعفری قرنهاست که به علت خاصیت مؤثری که بر روی کلیه ها دارد دارویی است که برای درمان امراض کلیوی مصرف می شود. بار آشنایی با خواص دارویی و پزشکی جَعفری با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

معالجهٔ باد مفاصل با خواص جعفری

نیم لیتر آب جوش را روی بیست گرم ریشهٔ خشک جَعفری بریزید و پنج تا ده دقیقه بگذارید تا دم بکشد. بعد آن را صاف کنید و هر روز در اوقات معینی سه تا پنج بار و هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ ریشهٔ خشک جعفری به ترتیبی که در بالا شرح داده شد برای معالجهٔ مفاصل مفید است.

خواص جعفری
خواص جعفری

معالجهٔ کوفتگی و سیاه شدن عضو در اثر ضربه با جَعفری

. اگر جایی از بدن شما کوفته شده و خون آن سیاه شده است یک مشت برگ جَعفری را ریزریز کرده و به صورت ضماد روی عضو کوفته بگذارید و هر روز چند بار این کار را تجدید کنید، بزودی خواهید دید که درد آن تمام شده و خون به رنگ طبیعی در آن جریان خواهد یافت.

جعفری برای درمان اختلالات جریان خون

سی تا شصیت گرم برگ جعفری خشک را با شش تا ده گرم تخم جَعفری را با یک لیتر اب روی آتش بگذارید تا بجوشد و دوازده دقیقه آن را دم کنید، بعد ان را صاف کنید و هر روز بین غذا سه یا چهار فنجان از آن را بنوشید.

خواص جعفری
خواص جعفری

درمان قاعدگیهای سخت با جعفری

دم کردهٔ برگ یا تخم جَعفری برای درمان قاعدگیهای سخت خانمها مفید است و شما باید سی تا شصت گرم برگ جَعفری خشک را یا شش تا ده گرم تخم جَعفری را در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کنید و هر روز سه تا چهار فنجان از آن را بین غذاهای اصلی خود بنوشید.

معالجهٔ حبس البول با جَعفری

دم کردهٔ ریشه های جَعفری ادرارآور است. در مورد درمان حبس البول باید بیست گرم ریشهٔ خشک جعفری را در نیم لیتر آب بجوشانید و پنج تا ده دقیقه دم کنید، سپس آن را صاف کنید و به فاصله های معین هر روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52