زرشک ، دوای نارسایی هایی قلبی ست

خواص زرشک موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. یکی از خواص زرشک درمان عفونت ادرار و سوزش ادرار است. همچنین برای معالجه آسم میتوانید از خاصیت زرشک استفاده کنید. زرشک برای درمان نارسایی های قلبی هم استفاده می شود.

خواص زرشک
خواص زرشک

خواص زرشک

آب زرشک را آنقدر بجوشانید تا تبخیر شود و به شکل شربت غلیظی درآِید. سپس روزانه از آن برای درمان عفونتهای داخلی و سوزش مجاری ادرار بنوشید.

خواص زرشک برای معالجهٔ آنژین

یکی از فواید زرشک معالجه آنژین است. زرشک خشک را در هاون بکوبید و ده گرم از این کوبیده را در یک دسی لیتر آب تا دو ساعت بخیسانید و بعد ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد، بعد از روی آتش بردارید و بگذارید تا خنک شود و در مواقعی که مبتلا به آنژین و گلودرد شدید هر روز سه تا چهاربار و هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. علاوه بر نوشیدن جوشاندهٔ زرشک، هر روز چندین بار همین جوشانده را غرغره کنید. جوشاندهٔ زرشک به ترتیبی که شرح دادیم و شما آن را تهیه می کنید برای هر نوع گلودرد مفید است ، برای معالجهٔ آنژین می توانید به ترتیب دیگری که در زیر شرح میدهیم شربت زرشک را تهیه کنید.

پانصد گرم زرشک تازه را در دو دسی لیتر آب سرد بریزید و دو تا سه ساعت بگذارید بماند و بعد آن را فشار دهید و آب آن را بگیرید و ششصد گرم شکر را به آن اضافه کنید و روی آتش بگذارید تا به جوش آید، بعد آن را در پارچهٔ نازکی بریزید و صاف کرده و به قدری آب جوش  در ان بریزید مجموع وزن ان به یک لیتر میرسد.

معالجهٔ آسم با خواص زرشک

زر شک را در هاون بکوبید و ده گرم از این کوبیده را در یک دسی لیتر آب تا دو ساعت خیس کنید و بعد ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد؛ سپس ظرف را از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود و بعد هر روز سه تا چهار بار و هربار نیم فنجان از این جوشانده را بنوشید. علاوه بر جوشاندهٔ زرشک برای معالجهٔ آسم می توانید شربت آن را هم میل کنید. مقدار مصرف شربت آن سی تا صد و پنجاه گرم شربت زرشک در مقداری اب است.

درمان نارسایی قلبی با زرشک

ده گرم زر شک خشک را در هاون بکوبید و سپس در ظرفی ریخته و یک دسی لیتر آب روی آن بریزید و تا دو ساعت بخیسانید و بعد ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد. سپس از روی آتش بردارید و بگذارید تا خنک شود و هر روز سه تا چهاربار و هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. جوشاندهٔ زرشک برای کسانی که نارسایی قلبی دارند مفید است.

امیدواریم این مقاله از سایت آسان طب برای شما مفید واقع گردد.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35