زغال اخته فرنگی ، یک انسولین طبیعی

زغال اخته فرنگی یکی از میوه های خوشمزه است که برای سلامتی فواید زیادی دارد. یکی از خواص زغال اخته فرنگی درمان دیابت است. همچنین شما میتوانید برای درمان اسهال از فواید زغال اخته استفاده کنید. جالب است بدانید که زغال اخته یک میوه ضد دیابت است و کسانیکه قند دارند میتوانند با خیال راحت آن را میل کنند.

زغال اخته فرنگی

زغال اخته فرنگی

تحقیقات دکتر آلن امریکایی دربارهٔ زغال اخته فرنگی حاکی بر این است که در زغال اخته فرنگی، یک نوع انسولین طبیعی و یک مادهٔ ضد دیابت وجود دارد، بنابراین اشخاصی که بیماری قند دارند باید از ان استفاده کنند.

میوهٔ زغال اخته فرنگی، در مرداد ماه می رسد، برگهای آن را باید در ماههای تیر تا شهریور چید و در سبدی که هوا از آن عبور می کند. بریزید تا خشک شود و طبق نسخه هایی که میدهیم مصرف کنید. با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

درمان دیابت با خواص زغال اخته فرنگی

ده گرم برگهای زغال اخته فرنگی را با ده گرم گل توت فرنگی مخلوط کنید.در ظرفی یک لیتر آب چو شش روی آن بریزید و ظرف محتوای آن را ده دقیقه به حال خود بگذارید تا دم بکشد، بعد آن را صاف کرده و با کمی عسل شیرین کنید و در طول بیست و چهار ساعت آن را بنوشید. اسهال معمولی و اسهال خونی یک قاشق سوپخوری زغالاخته فرنگی را با یک فنجان آب سرد در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا جوش بیاید و پنج دقیقه بجوشد و بعد ظرف را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه بگذارید تا دم بکشد بعد آن را در صافی بریزید و بافشار صاف کنید و هر روز دو تا شش فنجان از آن را بنوشید.

بیشتر بخوانید:

میوه زغال اخته برای ورم روده مفید است

اسهال خونی و اسهال معمولی

زغال اخته فرنگی

یک قاشق سوپخوری زغال اخته فرنگی را با یک فنجان آب سرد در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا جوش بیاید و پنج  دقیقه بجوشد و بعد ظرف را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه بگذارید تا دم بیاید. بعد آن را در صافی بریزید و با فشار صاف کنید و هر روز د تا شش فنجان از آن را بنوشید.کسانی که مبتلا به اسهال های شدید شده اند باید هر هشت یا ده ساعت یک قاشق سوپخوری تنتور زغال اخته را در یک هشتم لیتر اب سرد حل کرده بنوشند.  و کسانی که مبتلا به اسهال معمولی شده اند باید ده پانزده قطره تتتور زغال اخته را که در داروخانه به نام Teinture d’Airelle میفروشند، روی یک حبه قند بریزید و بخورید.

درمان بواسیر با زغال اخته فرنگی

در ظرفی یک مشت زغال اخته را با یک لیتر آب بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا انقدر بجوشد که نصف مخلوط ظرف بخار شود و بعد آن را در صافی ریزی بریزید و با فشار صاف کنید.مایعی که به دست می آید برای معالجه ی بواسیر به صورت تنقیه و یا کمپرس گرم مصرف شود.

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا