خواص درمانی فوق العاده ی گیاه شاهی آبی

گیاه شاهی آبی یکی از سبزیجات پرفایده است که پیشنهاد می کنیم همه شما از آن استفاده کنید. یکی از خواص گیاه شاهی آبی درمان سنگ کلیه است. همچنین درمان طاسی سر از دیگر خواص شاهی آبی است. شما میتوانید آن را به عنوان سبزی میل کنید یا اینکه از آن جوشانده تهیه کرده و میل کنید. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره خواص گیاه شاهی آبی اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

گیاه شاهی آبی
گیاه شاهی آبی

خواص گیاه شاهی آبی

از زمانهای بسیار قدیم ، خواص غذایی و دوایی شاهی آبی را میشناختند.شاهی آبی موهای سر را میرویاند ، درد دندان را آرام میکند ، و آنها که معمولا شاهی آبی را با غذای خود میخورند دارای فکری باز و روشن هستند.

معالجهٔ برونشیت با گیاه شاهی آبی

یک دسته شاهی ابی را در ماشین آبمیوه گیری برقی و یا سبزی خردکن بریزید و آب آن را بگیرید؛ شصت تا صد و پنجاه گرم آب شاهی ابی را در یک لیوان شیر یا یک فنجان بویون سرد و یا هر مایع دیگری که میل دارید و به طبیعت شما سازگار است مخلوط کرده و میل کنید. شاهی ابی خلط آور و نرم کننده سینه است و به همین جهت برونشیت های کهنه و همچنین تحریکات مجاری تنفس را معالجه می کند.

طرز تهیهٔ شربت شاهی ابی : شما می توانید شربت شاهی آبی را بسازید. برای ساختن شربت شاهی آبی باید پانصد گرم آب سبزی شاهی آبی ( نام دیگر : سبزی آب تره ) را با هفتصد و پنجاه گرم شکر مخلوط کنید و بگذارید همانطور بماند تا شکر بخوبی در آن حل شود. و هر روز چهل تا صد گرم از این شربت را به طور خالص میل کنید و یا با دم کردهٔ ورون مخلوط کرده و مصرف کنید. طرز تهیهٔ دم کردهٔ شاهی آبی : طرز دیگری هم برای تهیهٔ دم کردهٔ شاهی ابی هست که اگر خواستید می توانید شصت گرم برگهای شاهی آبی را در یک لیتر آب جوش بریزید و دو تا سه دقیقه آن را بگذارید تا دم بکشد، بعد آن را صاف و با شکر شیرین کنید و هر زوز سه فنجان از این دم کرده را میل کنبد.

گیاه شاهی آبی
گیاه شاهی آبی

معالجهٔ سنگ کلیه از خواص گیاه شاهی آبی

آب شاهی ابی، شربت و دم کردهٔ برگهای آن که در بالا شرح دادیم خواص مدر دارد و ادرار را زیاد و همچنین سنگهای کلیه و مجاری ادرار را حل می کند؛ به همین جهت شاهی آبی داروی کامل اختلالات کلیوی و مجاری ادرار است.

دوای طاسی سر از خواص شاهی آبی

صد گرم شیرهٔ شاهی ابی را بگیرید و با صد گرم الکل مخلوط کنید و ده قطره اسانس ژرانیوم را به این مخلوط اضافه کنید و سه ساعت بگذارید بماند، بعد پوست سر را دو یا سه بار در روز به این محلول مالش دهید. این محلول شهرت زیادی در متوقف کردن ریزش موها و رویاندن مجدد آن دارد.

معالجهٔ دیابت با گیاه شاهی آبی

کسانی که مبتلا به دیابت (مرض قند) هستند باید شاهی ابی را به طور خام و یا به شکل سالاد، البته بدون هیچگونه چاشنی زیاد، بخورند. مبتلایان به دیابت آب شاهی مخلوط با شیر و شربت و یا دم کردهٔ آن را هم می توانند میل کنند.

‫2/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا