Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
با علف هفت بند ، برونشیت مزمن را درمان کنید – مجله آسان طب

با علف هفت بند ، برونشیت مزمن را درمان کنید

علف هفت بند یک علف هرز است که خواص دارویی زیادی هم دارد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب مهمترین خواص گیاه علف هفت بند را به شما معرفی می کنیم. به عنوان مثال یکی از خواص علف هفت بند درمان برونشیت مزمن است. همچنین برای درمان اختلالات هاضمه و ترشی معده میتوانید از این گیاه دارویی استفاده کنید.

خواص علف هفت بند

خواص علف هفت بند

دکتر بودهان میگوید: علف هفت بند از سبزیهایی است که خون را تصفیه می کند، در تمام بیماریهای مزمنی که در اثر کمبود فعالیت غده های داخلی پیدا می شود اثر دارد و می توانید آن را در بیماریهای کبدی، یرقان، نقرس و انسداد غدد، مصرف کنید.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

معالجهٔ برونشیت مزمن با علف هفت بند

برای درمان برونشیت مزمن شما باید یک دسته ساقه و برگ تازهٔ علف هفتبند را در ماشین آبگیری بریزید و شیرهٔ آن را بکشید و هر روز سه قاشق قهوه خوری از آن را بنوشید. شیره، ساقه، برگ تازهٔ علف هفت بند خاصیت نرم کننده دارد و در عین حال ضد ورم است و با مصرف آن خواهید دید که سرفه های پی درپی شما رو به کاهش میرود. با این ترفند درمان برونشیت مزمن هم انجام می گردد.

درمان اختلالات هاضمه و ترشی معده

سی گرم از ریشهٔ تازه و یا خشک علف هفت بند، را در یک لیتر آب بجوشانید، بعد این آب جوشانده را دور بریزید و علف هفت بند را در یک بشقاب ریخته و آن را ریزریز کنید و دوباره در یک لیتر آب دوازده دقیقه بجوشانید. در دقیقه آخر هشت گرم شیرین بیان و پوست لیمو را به آن اضافه کنید و از روی آتش بردارید و بعد از هر غذا هر روز یک فنجان از آن را بنوشید .

نسخهٔ جوشاندهٔ علف هفت بند، به ترتیبی که در بالا طرز تهیهٔ آن را شرح دادیم برای تمام اختلالات مربوط به دستگاه گوارشی مفید است.

خواص علف هفت بند

معالجهٔ اگزما با علف هفت بند

شیرهٔ علف هفت بند، تصفیه کننده خون است. برای تهیهٔ آن باید یک دفعه ساقه و برگ تازهٔ علف هفت بند را در ماشین های آبگیری بریزید و شیرهٔ آن را بگیرید و هر روز سه قاشق قهوه خوری از آن را بنوشید، اگر مدتی طولانی به مصرف آن ادامه دادید اگزما بکلی ریشه کن خواهد شد. جوشاندهٔ ریشهٔ علف هفت بند به مقدار دو تا سه فنجان در روز نیز اگزمای مزمن و کهنه را ریشه کن می کند.

برای تهیهٔ جوشاندهٔ ریشهٔ علف هفت بند باید سی گرم ریشهٔ تازه یا خشک علف هفت بند را در مقداری آب بجوشانید و بعد آن را دور بریزید، و ریشه های علف هفتبند را که ریزریز کرده اید دوباره در یک لیتر آب به مدت دوازده دقیقه بجوشانید و در دقیقه آخر هشت گرم شیرین بیان و پوست لیموی تازه را در آن بیندازید و بگذارید دم بکشد، بعد آن را صاف کرده و مصرف کنید.علف هفتبند داروی خوبی برای رفع انسداد کبد و بهترین دارو برای حل سنگ کیسه صفراست.

برای تهیهٔ جوشاندهٔ ریشهٔ علف هفتبند باید سی گرم ریشهٔ علف هفتبند را که خشک یا تازه باشد تکه تکه کرده و دوباره در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه بجوشانید و هشت گرم شیرین بیان را با پوست لیمو در آن بیندازه بگذارید دم بکشد و بعد آن را صاف کنید و بنوشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52