میوه زیتون برای دیابت نیز مفید است

در این مطلب از سایت آسان طب از خواص زیتون برای شما صحبت می کنیم..با ما همراه باشید :

 

 

برخی خواص بی نظیر زیتون :

 

 

زیتون به اندازه یک دانه انگور درشت، گوشت دار و به رنگ سبز می باشد و به صورت خام مصرف می شود. از میوه زیتون، روغن زیتون استخراج می کنند که مصارف خوراکی و دارویی دارد، روغن زیتون، مایعی است به رنگ زرد روشن مایل به سبز، که حالت زلال شفاف و چسبنده دارد این روغن در مقابل مسمومیت های مختلف دارویی ضد سم است و برای معالجه نیشی زدگی مار، عقرب و زنبور به کار میرود.

 

 

قسمت های مورد استفاده زیتون برگ، پوست و میوه آن است. این میوه به همراه انگور، انجیر و خرما از قدیمیترین میوه هایی است که کشت آن معمول بوده است.

 

 

زیتون حاوی ویتامین آ – ب – ث و مواد معدنی همچون پتاس – گوگرد – فسفر – منیزیم – آهن – مس – منگنز – کلسیم – مواد صمغی – مواد چربی – مانیتول – کاروتن – سدیم – قند – تانن – نوعی اسید – ماده تلخ – دیاستاز و روغن می باشد.

 

 

این خوراکی ، مقوی، ضد فشارخون، مسهل و التیام بخش می باشد.از این میوه در بیماری های نقرس، صفرا،دیابت، یبوست، انواع التهاب، بواسیر، تصلب شرایین، کلسترول، ضعف نیروی جنسی، اسکوربوت، کم خونی، اوره خون، لثه، اسید اوریک، آبریزش چشم، کهیر، خونریزی ها، زخمها، مسمومیت از سرب، فشارخون و ناراحتیهای جلدی – روده – قلبی مورد استفاده قرار میگیرد، در برخی از این موارد از برگ و روغن آن نیز استفاده درمانی می شود.

 

 

در موارد قند خون و زیادی فشارخون معمولاً ۲۰ گرم از برگ این میوه را در ۴ لیوان اب جوش دم کرده و بعد از صافی گذرانده و بعد از هر وعده غذا به مقدار یک فنجان میل می شود و یا این که در حدود ۵۰ گرم از برگ و حتی پوسته درخت زیتون را در ۴ لیوان آب جوشانده و هر روز ۳ فنجان از آن را مینوشند، این جوشانده علاوه بر کاهش فشارخون در درمان تب و تسکین درد نقرس نیز اثربخش میباشد.

 

 

مصرف صمغ درخت این میوه اثر نافعی در تقویت حافظه و رفع فراموشی دارد، همچنین در باز نمودن ادرار و عادت ماهانه مؤثر بوده و استعمال آن نیز در زخم رحم نافع است، در این موارد بهتر است که از صمغ نوع خودرو زیتون استفاده کنید.

 

 

این میوه پاک کننده معده است و بهترین زیتون سبز رسیده است که در آب نمک شیرین شده باشد و به همراه غذا خورده شود. زیتون اشتها آور و تحریک کننده نیروی جنسی است. زیتون به دلیل ساختمان قابل جذب چربی خود، در خون ایجاد کلسترول نمی کند و موجب تصلب شرایین و حوادثی مانند سکته نمی شود.

 

 

مقدار پتاسیم در هر کیلوگرم ۱۵ گرم است یعنی تقریباً سه برابر بالاترین میزان شناخته شده پتاسیم در سایر مواد غذایی است. پتاسیم در سازندگی عضلات بدن و نیروی انرژی بدن، ساختمان و ترشحات غدد داخلی، تصفیه و شستشوی سلول های کبدی و در نتیجه کنترل و بهبود بیماری های نقرس، ساختمان گلبولهای مفید، قدرت انقباض و انبساط عضلات رگ ها و تنظیم فشارخون، نقش سازنده ای دارد

‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا