رابطه ی کلسترول و اهداف رژیم غذایی

اهداف رژیم غذایی موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. با یک رژیم غذایی صحیح در کنار اینکه همه مواد مغذی به بدن ما می رسد، چربی و کلسترول مان هم بالا نرفته و سلامتی بدن را تضمین خواهیم کرد. در این مقاله از آسان طب با اهداف رژیم غذایی و رابطه ی آن با ماده ی کلسترول در بدن آشنا خواهیم شد .

اهداف رژیم غذایی

اهداف رژیم غذایی

به گزارش مجله پزشکی آسان طب، یک عمل بسیار مؤثر در مورد کلسترول بالا تغذیه صحیح است. رژیم ها و استراتژی های غذایی گوناگون و متنوعی برای کاهش کلسترول تام و LDL استفاده می شود. پاسخ کلسترول پایین به دخالت رژیم غذایی بسیار معتبر است و به عوامل چندگانهٔ، ترکیب غذا(مصرف بیشتر چربی اشباع شده، مصرف کلسترول بالا)، میزان پایین کلسترول تام (افراد با سطوح بالا معمولا بیشترین کاهش کلسترول را دارند، اما حتی آنها با سطوح اولیه پایین تر درصد شانس مشابهی را دارند)، پاسخ پذیری فرد، پذیرش و قبول کردن غذا، تعادل مابین کالری مصرفی و هزینه و تغییرات در وزن بدن (مخصوصاً تغییرات ترکیب بدن) بستگی دارد.

پیشنهاد می شود در گام نخست الگوی صحیح از رژیم و اهداف رژیم غذایی به اکثر مردم توصیه شود. در گام بعدی برای آنهایی که در مرحله اول غذایی می باشند لازم است که چربی اشباع شده و کلسترول غذایی آنها کاهش یابد.

اهداف رژیم غذایی

موارد توصیه شده در رسیدن به اهداف رژیم غذایی شامل موارد ذیل می باشد:

۱- مصرف بیشتر از ۵۵ درصد کل کالری ازکربوهیدرات خوراکی تأمین گردد.

۲ – کمتر از ۳۰ درصد کل کالری از چربیهای تأمین گردد. چربیهای اشباع شده در مرحله اول، نباید شامل بیش از ۱۰ – ۸ درصد از کل چربی مصرفی باشد، در مرحله دوم ۱۰ درصد از چربیها، دارای یک پیوند دوگانه و بیش از ۱۵ درصد از جمهوری ها، دارای چندین پیوند دوگانه باشد.

۳- پروتئین تقریباً ۱۵ درصد غذای مصرفی را شامل می شود.

۴- برای رسیدن به این اهداف رژیم غذایی، غذا باید حاوی مواد مغذی متنوع و خوشمزه باشد.

۵- غذا بایستی در مرحله اول حاوی کمتر از mg/dl ۳۰۰ کلسترول و در مرحله دوم کمتر ازmg ۲۰۰ باشد.

۶ – مقدار کل کالری باید تعادل را برقرار یا وزن مطلوب بدن را حفظ کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا