تعادل نیتروژن در بدن ورزشکاران استقامتی و قدرتی

تعادل نیتروژن در بدن ورزشکاران استقامتی و قدرتی موضوع این بخش از مجله اینترنتی آسان طب است. مثلا باید بدانید که تعادل نیتروژن در بدن در وزنه برداران به شدت تمرین بستگی دارد و در طول دوره ای که برای سطح بین المللی آماده می شوند، مصرف پروتئین برای تعادل نیتروژنی g/kg/d ۲/۶ – ۲/۲ خواهد بود. در این مقاله از آسان طب تعادل نیتروژن در ورزشکاران استقامتی و قدرتی مورد مقایسه قرار میدهیم.

تعادل نیتروژن در بدن
تعادل نیتروژن در بدن

تعادل نیتروژن در بدن ورزشکاران استقامتی

تحقیقات انجام شده بر تعادل نیتروژن در بدن 12 نفر آزمودنی برای ۳ هفته نشان داد که شدت و مدت فعالیت ثابت در نظر گرفته شده و طول چهار روز اول باعث تعادل منفی نیتروژن شد و در  سه هفته تعادل نیتروژن مشابه دوره کنترل گردید.

۱- در تکرار دوره فعالیت ورزشی، یک سازگاری موقتی اتفاق می افتاد که فقط ۰/۵۷g/kg/d پروتئین مصرف می شود.

۲- برای سازگاری در ورزشکاران، پروتئین مصرفی روزانه و جذب انرژی باید افزایش یابد. برای مثال مردیس” و همکارانش محاسبه کردند که در برنامه تمرینی روزانه ورزشکاران استقامتی، وقتی مقدار پروتئین مصرفی g/kg/d ۸۹/ ۰ باشد بالانس نیتروژن منفی و وقتی g/kg/d ۱/۴۹ باشد بالانس مثبت خواهد بود. به طور پایه ای ورزشکاران استقامتی به g/kg/d ۱/۱۴ – ۱ پروتئین نیاز دارند تابالانس نیتروژن برقرار گردد.

تعادل نیتروژن در بدن ورزشکاران قدرتی

تعادل نیتروژن در بدن در وزنه برداران به شدت تمرین بستگی دارد و در طول دوره ای که برای سطح بین المللی آماده می شوند، مصرف پروتئین برای تعادل نیتروژنی g/kg/d ۲/۶ – ۲/۲ خواهد بود. در حالیکه، جذب پروتئین ۲g/kg/d می تواند احتیاجات پروتئینی را در فعالیت با شدت متوسط برطرف کند.

نیاز پروتئینی که برای نگه داشتن بالانس پروتئینی لازم است ۱۸ – ۱۴ درصد از کل انرژی روزانه را تشکیل میدهد.

اطلاعات تعادل نیتروژنی نشان میدهد که مقدار g/kg/d ۱/۷۶ برای ورزشکاران قدرتی و g/kg/d ۰/۸۹ برای افراد بی تحرک لازم است. از آنجایی که اسید آمینه به اشکال پروتئینی در بدر ذخیره می شود و در هنگام مصرف زیاد اکسیده می شوند. با جذب پروتئین، سنتز آن در بدن به یک کفه می رسد. تغییر جذب پروتئین در افراد بی ترک از ۸۶/ ۰ به g/kg/d ۱/۴، بدون اینکه به درجه ی سنتز پروتیین کل بدن موثر میباشد باعث افزایش اکسیدیشن لوسین می گردد .

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52