گریپ فروت میوه ای تلخ اما بسیار مفید

در این مطلب از سایت آسان طب برای شما از خواص میوه گریپ فروت صحبت می کنیم..با ما همراه باشید :

 

 

خواص میوه گریپ فروت :

 

 

گریپ فروت میوه ای است شبیه پرتقال، ولی بزرگ تر از آن و درون آن به مورد استفاده غذایی و پزشکی قرار میگیرد عبارتند از میوه و گل آن.

 

 

گریپ فروت دارای مقداری قند، اسانس، یک ماده تلخ و نوعی روغن فرار بوده و سرشار از ویتامین های ب و ث و همچنین مواد پروتئینی میباشد.

 

 

این میوه دارای اثر اشتها آور، قلیایی کننده خون، افزایش دهنده ترشح صفرا و تصفیه کننده خون است. خوردن میوه مذکور برای افراد چاق اثر لاغر کننده مفیدی دارد. گریپ فروت به خاطر داشتن مواد مفید موجب تقویت ریه ها و معده میگردد و از طرفی دیگر اشتها را تحریک نموده، هضم غذا را آسان و تسریع می کند و همچنین طبق تحقیقاتی که اخیرا به عملی امده است بر روی ترشحات معده و صفرا اثر غیرقابل انکاری دارد.

 

 

مصرف گریپ فروت برای اشخاصی که دچار بیماری های عفونی می باشند و یا از دست چنین بیماری هایی رهایی یافته و در حال نقاهت به سر میبرند اثربخشی میباشد.مصرف این میوه دارویی برای آن دسته از اشخاصی که به بیماری هایی نظیر؛ خارش پوستی – بواسیر – ورم ریه – سستی و شکنندگی ناخن ها – سوء هاضمه – شکنندگی موها – رماتیسم و کم اشتهایی دچار می باشند اثر شفابخشی دارد. خوردن گریپ فروت موجب تقویت کبد – قلب و معده می شود.

 

 

 

افرادی که به نقرس مبتلا می باشند، میتوانند با خوردن گریپ فروت به طور یک روز در میان قبلی از غذا (ترجیحاً قبل از غذای ظهر) به درمان خویش مصرف میوه مزبور برای افرادی که از فشارخون رنج می کشند اثر حیاتی و درمانی دارد، برای این منظور بهتر است که صبح ناشتا از این میوه صرف کنید. در استعمال خارجی گریپفروت می توانید از ماسک آن برای برطرف نمودن جربی پوست های چرب استفاده کنید.

 

 

اگر این میوه را صبح ناشتا صرف کنید خواص ادرارآوری و ضد سمیت آن بهتر نمایان می شود و موجب تصفیه خون بهتر و فعال شدن کلیه و کبد میگردد. آب گریپفروت بسیار خوشمزه و لذیذ است و خیلی راحت می توان این آب را تهیه نمود و در اکثر روزها یک لیوان قبل از غذا به عنوان مقوی نوش جان کرد. هرگز به آب گریپفروت قند و شکر اضافه نکنید، زیرا ممکن است که اثرات حیاتبخش آن را کم کند، در صورتی که به طعم و مزه آن علاقه ندارید میتوانیدکمی آب پرتقال و یا کمی عسل طبیعی به آن بیافزایید

 

 

گل های گریپ فروت از نظر طبی خاصیت ضد تشنج و لرز دارد و آن را دم می کنند و در موقع تشنج، گریپ و سرماخوردگی و تب مینوشند.

 

 

مضرات گریپ فروت :

 

 

افراط در خوردن میوه گریپفروت موجب ناراحتی معده میگردد. افرادی که درجه فشارخونشان در حال پایین است نباید لب به این میوه بزنند

‫4.3/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا