میوه هلو بهترین ماسک زیبایی است

میوه هلو یکی از لذیذترین میوه های تابستانی است که همه ی ما از خوردن آن لذت می بریم..در این مطلب از سایت آسان طب از خواص و مضرات این میوه برای شما بیشتر صحبت می کنیم.در ثورت تمایل با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید :

 

 

برخی خواص بی نظیر میوه هلو:

 

 

جوشانده برگ های میوه هلو برای بیماریهای مجاری ادرار، سنگ کلیه و ورم مثانه مفید است.

 

 

بهترین ماسک زیبایی را میتوانید از میوه هلو تهیه کنید. برای طراوت و جوان کردن پوست،میوه هلو را پوست کنده و له کنید و روی پوست صورت بمالید و بگذارید مدت ۲۰ دقیقه بماند و پس از آن صورت را با آب

 

 

روغن هسته میوه هلو برای درد گوشی و گرفتگی مجاری گوش اثر خوبی دارد و اگر آن را در محل درد بواسیر بمالند مفید است. و شکوفه هلو را در آب جوش دم کرده و سپس آن را میل نمایند.

 

 

مصرف هلو برای آن دسته از افراد که به بیماری هایی نظیر؛ لک صورت – سرماخوردگی – عفونت مجاری تنفسی – جوشی صورت – سنگ کلیه – سیاه سرفه – اوره خون – قطره قطره آمدن ادرار – کولیت کلیه – آسم – رماتیسم و زخمهای واریسی مبتلا می باشند می تواند اثر درمان کننده ای داشته باشد.

 

 

افرادی که از ورم کلیه رنج میکشند از دم کرده گل و برگ میوه هلو استفاده کنند. برای دفع انگل معده توصیه شده که از جوشانده گل هلو استفاده نمایید، در مورد انگلی اطفال نیز میتوانید برگ، گل و هسته هلو را بر روی شکم ضماد نمایید. ضماد روغن هسته هلو در پوست اثر نرم کننده داشته و مالیدن آن مفید است

 

 

 

مضرات میوه هلو:

 

 

مصرف برگ و شکوفه هلو برای خانم های باردار زیان بخش میباشد.

 

 

زیاده روی در مصرف هلو در برخی افراد موجب بروز تب و صفرا میگردد. افرادی که مبتلا به سردرد، سوء هاضمه، ورم کلیه، ورم کیسه صفرا و ناراحتی رودهها میباشند در مصرف هلو باید احتیاط نمایند.

 

 

سابقاً هلوی شیرین و خیلی رسیده را برای مبتلایان به قند خون زیان بار می دانستند ولی طی تحقیقی که به عمل آمده مشخص شده است که مقدار مواد قندی موجود در هلو (که متشکل از لوولز و گلوکز میباشد و به خوبی جذب بدن می شود) از ۱۵ درصد تجاوز نمی کند، از این جهت ضرر آن چنانی برای افرادی که مبتلا به قند خون می باشند ندارد.

 

 

هلو دارای مقدار سلولز نسبتا زیادی میباشد، به همین خاطر مصرف هلو در برخی افراد مبتلا به ناراحتی معده ایجاد نفخ می کند.

 

 

هلو برای اشخاصی سرد مزاج مضر است. آنها باید هلو را با عسل و زنجبیلی میلی نمایند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا