Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
جینسینگ چیست و جایگاه آن در فرهنگ شرق – مجله آسان طب

جینسینگ چیست و جایگاه آن در فرهنگ شرق

فواید جینسینگ برای سلامتی بسیار است. مهمترین خاصیت این گیاه چینی رفع خستگی است. در کنار آن خاصیت خلط آور دارد و برای درمان عفونت هم مفید است. چینی ها با جینسینگ غذاهای زیادی تهیه می کنند. البته این گیاه در ایران هم یافت می شود. همچنین این گیاه دارویی به هضم غذا هم کمک می کند.

جینسینگ چیست

فواید جینسینگ

جینسینگ چیست ؟ جینسینگ یک گیاه چینی است که چینی های اصیل از آن به عنوان دارو برای درمان بیماری ها استفاده می کنند. جینسینگ برای سلامتی انسان فواید زیادی دارد. تقویت شهوت، عمر طولانی، افزایش نیرو و … از مهمترین خواص جینسینگ است. در این مقاله از آسان طب با جینسینگ و جایگاه آن در فرهنگ شرق آشنا خواهیم شد .

جینسینگ چیست
جینسینگ چیست

جینسینگ چیست ؟

به درستی هیچ درخت دیگری از میان پیچکهای افسانهای مثل جینسینگ نیست، چرا که ریشه آن در چین باستان «طلای شرقی» نامیده شده بود، امروزه هم دانشمندان کره، دست به تولید عمده این گیاه زدهاند. درحالی پزشکان راز این داروی عمومی را به دیده بی اعتمادی مینگرند، که به راستی تاثیر ریشه جنسینک خارج از تردید و شک است.

زمان های طولانی در آسیای قدیم، به ریشه جینسینگ این گونه می نگریستند که مصرف آن جوانی ابدی و زندگی جاودانه را تضمین می کند. از این گیاه در کتاب داروی چین باستان به  «کلم ملوکانه» نام برده شده است.

پادشاه چین، حتی برای صادرات آن هم اهمیت قائل بود، به همین دلیل مرزهای نفوذناپذیری برای مهار آن ایجاد شدہ بود . حاکمان چین این ریشه را به منزله باج جینسینک باید ویژکی های مشخصی می داشتند. آنها باید «قلب پاکی» داشته باشند، تا بتوانند این گیاه را بیابند. در ابتدای کار به سختی موفق شدند کشاورزی ریشه این گیاه در کره یک شعبه ریشه های درجه یک، در مزارع بزرگ کشت کنند .

در غرب جنسینگ به عنوان بالا برنده قدرت جنسی برای خود شهرتی مطمئن به دست اورده است و این ادعا، باعث شده که داروشناسان (محققان فرآوردههای گیاهی) آن را با دقت جمع آوری کنند.

به سبب وجود این خاصیت، محدودیت دقیقی هم در مصرف آن وجود دارد، زیرا جینسینگ به شیوه غیرمستقیم روی قدرت جنسی مردانه تأثیر می گذارد.

این داروی محبوب را فقط چینی های اصیل استفاده می کردند، زیرا برای مردم فقیر داروی بسیار گرانی بود و آنها نمی توانستند این دارو را تهیه کنند. پس از مدتی کشت آن بسیار گسترش یافت، طوری که یک زمامدار چینی بعدها، ریشه جنسینک را از آن وضع کرد. این قانون تا سال ۱۹۱۲ هم ادامه داشته است .

جینسینگ چیست
جینسینگ چیست

کاربرد اصلی جینسینگ

کاربرد اصلی جنسینگ در آن زمان به هنگام خستگی شدید جسمی و تلاش روحی بود. در این باره نوشته اند: جنسینک اثر خلط اور هم دارد و ریشه ان برای بیماری ریه به کار میرود. همچنین می تواند برای معدہ و قسمتهای جانبی روده قدرت بخشی و نیروزا باشد.

در فشار خون بالا و کسالت های عمومی کاربرد دارد و باور این که ریشه جینسینگ می تواند اثر افزایش طول عمر داشته باشد هم هرگز از بین نمیرود.

در نهایت، نمی توان از این نکته اساسی صرف نظر کرد، که هر ارگانی که سالم بماند، خودبخود طولانی تر هم زندگی می کند.

بدون شک، جنسینگ، گردش خون را تحریک، و به همین علت بدن را کرم می کند. ریشه جینسینگ، به عمل هضم حیات را بالا می برد. به همین سبب، خودم، اثر نیروبخشی ان را به ویژه از روی نبض، امتحان کردم. یک ساعت بعد از آن که موضوع را امتحان کردم اشتهایم زیاد شد و احساسی کردم به وضوح نیرومند شده ام. حرکاتم به روشنی پس از مصرف جینسینک بهتر شده بود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52