فواید جینسینگ و خواص دارویی آن

در این مقاله از آسان طب به فواید جینسینگ خواهیم پرداخت .

افزایش کارآیی روحی و جسمی

از فواید جینسینگ رفع خستگی به همین علت سبب افزایش قدرت جنسی مردان می شود. از اثرات آن می تواند بهبود قدرت جنسی هم باشد، که به زبان نمی آید. جینسینگ به راحتی باعث بهبود کامل روح و جسم شخصی می شود.

رفع اختلال در تمرکز حواسی و قدرت درک.

رفع ضعف تحریک. حالت روانی افسردگی، خود می تواند گاهی با جینسینگ پیشگیری شود. بی شک در این بارہ پزشک متخصصی این بیماری ها داروهای روانپزشکی را میطلبند. اما تغییرات فیزیکی بدن با یک دوره روزهداری میتواند خود را نشان دهد.

 

تسریع دوره نقاهت

 

به طور عمومی وضعیت متابولیسمی بهتر می شود، جینسینگ می تواند فرآیند شفابخشی را به مراتب سریع تر کند. علاوه بر این می شود تشخیص داد، که تاثیرات داروها در کنار مصرف همزمان جینسینگ در بسیاری از زمینه ها افزوده شدہ و دوز دارو کاهش یافت است.

 

هرگاه بیمار به شیوه زندگی عاقلانه ای دست یابد، در هر سنی می تواند از کاهش نیروی حیاتی خود بکاهد. البته دارو قبل از هر چیز درباره اشتیاق زیاد به استفاده از آن هشدار داده می شود.

 

جینسینگ نمی تواند ضررهای حاصل از دهها سال سوع استفاده از بدن (به وسیله استرسی،الکل، نیکوتین، تغذیه غلط و …) معالجه و مداوا کند .

 

مصرف آن هم به علت مواد  تشکیل دهنده اش مثل هر داروی دیگری محدودیت دارد، درباره مصرف جینسینگ که سبب طولانی تر شدن عمر است لازم است نکاتی را یادآوری کنیم.

این روزها حد متوسط عمر (به دلیل پیشرفت در داروهای مدرن، یا به علت بهبود مناسبات بهداشتی) افزایش یافته است و در این میان داروها سبب شده اند که مردم با گذر سنشان از مبتلا شدن به بیماری های مزمن هم رنج ببرند.

این بیماریها در گذشته به خودی خود این آمار را نداشته اند، چرا که مرگ مانع از علایم بهبود می شده است. هدف پزشکی باید این باشد که طول عمر افراد را افزایش دهد و به زندگی اعتبار بخشد و جینسینگ در راه این مسئولیت دانسته تلاش می کند تا سهمی داشته باشد تاثیر قابل توجهی روی تبدیل سلولز دارد: در واقع بالا برنده گنجایش جذب است.
پس از مصرف آن اثرات جانبی نامطلوبی دیده نشده است. بنابراین خودتان جینسینگ را عاقلانه با دیگر داروها مقایسه کنید. برعکس این وضعیت هم وجود دارد، که بنابراظهارات بیشتر پزشکان و فارماکولوژیستها، به دلیل اثر منفی یک عنصر (درمیان عناصراصلی) اثراصلی جینسینگ انکار نمی شود.
استفاده طولانی مدت آن سبب اعتیاد فرد به نمی شود، و اگر فرد برای مدتی طولانی آن را مصرف نکند اثرش از بین نمیرود.
به نظر محققان عکس العمل آلرژیک این مادہ غیرممکن است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا