درد گوش خود را متوقف کنید

درد گوش یکی از مشکلاتی است که خیلی از ما به دلایل مختلف به آن دچار می شویم. شما به روشهای مختلفی میتوانید درد گوش را تسکین دهید. اگر دیدید با این روشها درد بهتر نشد حتما به پزشک مراجعه کنید. در هیچ شرایطی گوش پاک کن یا وسیله تیزی را در گوش فرو نکنید. چون ممکن است پرده گوش پاره شود.

درمان درد گوش
درمان درد گوش

درد گوش

بیماری های گوش فراوان بوده و مهمترین آن ورم پرده گوش در اطفال است که علت جمع شدن چرک در پشت پرده آن می باشد، بعد از آن ورم مجرای خارجی گوش است که نسبتاً زیاد دیده میشود.با ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان طب همراه باشید.

درمان درد گوش
درمان درد گوش

درمان درد گوش

در اول بایستی پرده گوش را سوراخ نموده تا مایعات پشت آن خارج شود، درمان دوم از طریق پاکسازی بدن به وسیله معجون هلیله جات انجام می یابد. سپس از پوست کوکنار ۱۵ گرم، تخم گشنیز ۲۰ گرم، تخم کاهو ۱۵ گرم، به مدت ۵ روز به صورت جوشانده صبح و عصر میل نمایید.

گل مامیثا ۵ گرم، در ۵ گرم روغن بادام و یک قاشق سرکه خل کرده در مجرای گوش بمالند و صندل ۵ گرم، ما میثا ۵ گرم نرم کوبیده در آب گشنیز و آب کاهو حل کرده از خارج ضماد نمایند.

اگر سبب درد گوش راه رفتن در هوای گرم باشد.  روغن گل و کمی سرکه در گوش به چکانند و گردهای بینی در بینی بکشند.

درد گوش به علت ورود مایعات : روغن بنفشه، روغن کدو و یا روغن نیلوفر در گوش و بینی بچکانند.

درد گوش در اثر غذاهای محرک و ادویه گرم : بایستی غذا و داروی ضد آن به کار برند. آب کاهو، آب گشنیز، آب تاجریزی، و روغن های خنک و یا کمی کافور یا روغن بنفشه در آن بچکانند. شرب بنفشه، آلوچه ورقانی، تمرهندی، شربت نیلوفر و یا سکنجبین و شیره خرفه میل کنند. غذا سوپ جوجه با ماش و عدس، اسفناج، گشنیز کدو و پودر سماق نافع است.

درد گوش به علت ورود آب سرد علائمی چون وجود درد در قسمت پشت سرکه بایستی روغنهای گرم به پشت سر به مالند و در گوش نیز به چکانند و از جوشانده زیر استفاده نمایند.

تخم شوید ۱۰ گرم مغز ناخنک ۱۰ گرم بابونه شیرازی ۵ گرم مرزنجوش ۱۰ گرم جوشانده آب آن را بر سر بریزند و در هنگام جوشیدن بخور دهند و یک پنبه در آب آن قرار داده در گوش گذارند و قدری از آن آب جوشیده را در بینی بکشند. (استنشاق نمایند).

اطلاعات دیگری درباره بیماری های گوش

ورود حشرات در گوش : اگر مورچه یا حشره دیگری در گوش فرو رفت بلافاصله قدری صبر زرد را حل کرده آب آن را در گوش به چکانند، اگر صبر زرد در دسترس نباشد کمی سرکه رقیق شده به وسیله آب جوشیده سرد شده اگر نباشد هر روغنی که در دسترس باشد به چکانند حشره خواهد مرد بعداً به وسیله شستشو خارج می شود.

برای تسکین خارش گوش روغن هسته خرما بچکانند، یا روغن بادام تلخ را در آب افسنطین ریخته بچکانند یا خود افسنطین را ۵ گرم در ۲ قاشق سرکه و آب جوشانده در گوش ریزند. بهترین داروی خارش گوش جوشانده ۵ گرم آویشن در ۵۰ گرم آب است که روزانه با آن گوش را بشویند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35