تاریخچه رنگ مو و رنگ روشن و رنگ تیره

از زمان های قدیم رنگی کردن مو رایج بوده است و شواهدی به جا مانده که بانوان و حتی آقایان در گذشته از صابون های زبر و حنا برای رنگی کردن موی خود استفاده می کردند و آن ها به نوعی رنگ موی آن زمان به  حساب می آمد. همچنین رومیان نیز با جوشاندن پوست گردو و ترہ فرنگی موهای خود را رنگ می کردند که  نشان میدهد  یونانیان از رنگی کردن موهایشان به رنگ تیره برای ابراز نمودن شجاعت خود استفاده می کردند همچنین طبق مدارکی که جامعه شناسان از زمان غارنشینان پیدا کرده اند در مبحث تاریخچه رنگ مو، نشان میدهد که انسانها همواره برای تغییر دادن رنگ مو و بدنشان از چیزهای مختلفی استفاده می کردند. چینی ها در سه هزار سال قبل اولین ملتی بودند که اساس رنگ آمیزی مو را به وجود آوردند و با برگ و ریشه درختان رنگ درست می کردند. به دلیل اهمیت این مساله در زندگی امروزه ما تلاش کرده ایم برای علاقه مندان به این مبحث از تاریخچه رنگ مو بیشتر صحبت کنیم.

 

از تاریخچه رنگ مو روشن بیشتر بدانید

تاریخچه رنگ مو

فرانسوی ها و ملتهای قدیمی برای نشان دادن طبقه خود، موهایشان را با رنگ های مختلف رنگ کرده و با این کار خود، به دشمنانشان ترسی را در میدان جنگ القا می کردند در مبحث تاریخچه رنگ مو آمده است در زمان مصریان، یونانیان و رومیان باستان از مخلوط خون حیوان و گیاه طبرق اصلی منظمی را برای رنگ کردن مو به کار میبردند. ولی این مخلوط تنها موها را تیره می کرد. اما آنها روش هایی را برای بور کردن مو کشف کردند که یکی از این روش ها این بود که اغلب موهای رنگ شده خود را ساعت ها در معرض نور مستقیم آفتاب قرار می دادند. مردهای بابلی نیز غبارهای طلایی بر روی  موهای خود می پاشیدند. در طول تاریخ در میان قرون وسطی، رنسانس و عصر ویکتوریا که قرون تاریکی نام دارد یک طیف کاملى از رنگ مو، در نتیجه یک اشتباه ژنتیکی موی قرمز به وجود آمد که در قرن شانزدهم موی قرمز ملکه ی الیزابت این رنگ مو را قابل قبول تر ساخت. در سال های بعد مو با اقلامی مثل حنا که به مصر باستان برمیگردد، قرمز می شد. در قرن نوزدهم میلادی ترکیبات مصنوعی کشف شد که جهت رنگ نمودن موها مورد استفاده قرار گرفت. تکنیک رنگ آمیزی در قرن بیستم میلادی پیشرفت زیادی نموده و امروزه راه حل های مختلفی را با توجه به اطلاعات رنگ آمیزی جدید میتوان ارایه داد.

توجه: حنا به دلیل داشتن توناژ گرم درخشندگی خاصی در موها ایجاد می کند.

 

 پتانسیل هیدروژن PH و تاریخچه رنگ مو

تاریخچه رنگ مو

PH مخفف پتانسیل هیدروژن است. P، کمیت را نشان میدهد و H یون هیدروژن را نشان میدهد. کلمه ی PH کمیت یون های هیدروژن را نشان میدهد. برای درک بهتر  PH و این که چه تاثیری روی مو، پوست و ناخن دارد مهم است. رنگها خاصیت قلیایی دارند. پولک های مو را باز کرده و امکان رنگ آمیزی را فراهم می کنند. پس از استفاده رنگها، مو باید به حالت طبیعی که اسیدی است برگردد. برای اسیدی کردن موها از نرم کننده یا متعادل کننده PH استفاده میشود. اگر بعد از رنگ از این مواد استفاده نشود ۴ روز طول میکشد تا موها به حالت طبیعی برگردد. در ضمن به علت این که پولکهای مو باز است، رنگ مو نیز تغییر می کند و رنگ از روی موها خارج می شود. PH رنگها بین ۸ تا ۹ درجه است.

منبع: https://mag.asanteb.com/

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا