Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
درمان شپش سر در خانه و به سادگی – مجله آسان طب

درمان شپش سر در خانه و به سادگی

شپش ها موجودات بسیار ریز و پموذی هستند و یشترین افرادی که امکان مبتلا شدن به شپش را دارند کودکان هستند گرچه بزرگسالان هم به شپش دچار می شوند اما معمولا در مدارس و مهد کودک ها به محض اینکه یکی از بچه ها به عارضه شپش مبتلا می شود بچه های دیگر نیز در گیر بیماری می شودند و اغلب والدین فکر می کنند که درمان شپش در منزل و به صورت طبیعی کاری غیر ممکن است. قبل از اینکه بخواهید روش های شیمیایی را برای درمان شپش امتحان کنید ما به شما توصیه می کنیم که روش های خانگی درمان شپش را که ما در متن زیر به شما می گوییم امتحان کنید و تاثیر فوق العاده آن را ببینید.

 

درمان شپش سر در خانه

درمان شپش

شپش موجودی است که در همه جا هست و هر ساله میلیون ها امریکایی و افراد کشورهای دیگر را هم گرفتار میکند به همین دلیل فروش شامپوهای ضد شپش بسیار زیاد است اما همانطور که در بالا نیز گفتیم ما می خواهیم به شما روش درمان شپش سر را در منزل یاد دهیم تا بدون نیاز به این شامپوها خودتان شپش را درمان کنید.

درمان شپش با روغن چریش و زردچوبه: در یک مطالعهٔ انجام شده در هند، محققان ۸۱۴ فرد گرفتار شپشی را با ترکیبی از این دو گیاه درمان کردند. چریش درختی بلند بلوط مانند بومی هند است که امروزه در مناطق نیمه گرمسیری هم کاشته می شود برگها و روغن دانهٔ چریش حاوی ترکیباتی است که ظاهراً بر روی بسیاری حشرات انگلی مؤثرند. به همین دلیل، شرکتهای امریکایی که آفتگشهای غیرسمی می فروشند اغلب فراوردههای مشتق از چریشی را به کشاورزان ارائه میکنند.

زردچوبه هم در فرهنگ های آسیایی سابقه ای طولانی در کشتن آفات جانوری دارد، مخصوصاً برای مبارزه با بیماری جرب که ناشی از نوعی انگل است. این باعث توجه محققان به زردچوبه برای دفع شپشی گردید. در یک تحقیق، ضمادی از مخلوط خردکردهٔ برگ چریش و ریشهٔ زردچوبه (به نسبت چهار به یک) تهیه شد، و افراد مورد مطالعه آن را بر تمام بدن خود مالیده و منتظر شدند تا ضماد خشک شود. این کار تا زمانی که دیگر شپشی روی بدنشان دیده نشد تکرار گردید. در عین حال، لباس ها و رختخوابشان را هم جوشاندند، که این روشی استاندارد شپشی زدایی از لباس هاست. محققان گزارش کردند که ۹۸ درصد افراد مورد مطالعه ظرف ۳ تا ۱۵ روز کاملاً پاک شدند. همچنین یادآوری کردند که ۲ درصد بقیه برنامهٔ درمانی را پی گیری نکرده بودند.

 

درمان شپش با  اکیر ترکی و سرکه

درمان شپش

ثابت شده است که ادویه های امریکایی این گیاه، که در مناطق معتدل جهان می روید، خاصیت شپش کشی دارد. ریشهٔ معطر را به صورت گرد یا ضماد درآورده و مستقیماً روی نواحی آلودهٔ بدن می مالند.

یکی دیگر از روش های مفید برای درمان کردن شپش استفاده از سرکه می باشد .بدین صورت که شب قبل از خواب موهای خود را شانه کنید و تمام موهای خود را به سرکه آغشته کنید و با حوله ببندید تا صبح موهایتان را به حال خود بگذارید و سپس آن را بشویید این کار را چندین شب ادامه دهید تا تمام شپش ها از بین بروند.

منبع: https://mag.asanteb.com/

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35