تفاوت زنان و مردان در ارتباط احساسی و ابراز احساساتشان با یکدیگر چیست؟

تفاوت های زنان و مردان در ارتباط:

عدم آگاهی از تفاوت و عدم انتخاب روش صحیح برای مقابله با آن تاکنون زندگیهای زیادی را متلاشی نموده و عشق و علاقه های زیادی را هم به کینه و نفرت تبدیل کرده است.در این مطلب از مجله پزشکی آسان طب شما را با تفاوت زنان و مردان در ارتباط آشنا می کنیم.

تفاوت زنان و مردان در ارتباط به هنگام بروز ناراحتی و استرس

 

زن ها در هنگام بروز ناراحتی و استرس تمایل به حرف زدن و صحبت کردن دارند و فقط از طریق صحبت کردن، احساس آرامش پیدا می کنند، اما مردها در هنگام ناراحتی و استرس به گوشه ای پناه می برند و سکوت می کنند.

 

وقتی یک مرد ناراحت می شود، معمولاً ناراحتی خود را با دیگران در میان نمیگذارد، بلکه در فکر فرو میرود و با خود سکوت می کند تا به یک راه حلی دسترسی پیدا کند.

 

وقتی به راه حل دست پیدا می کند، از احساس بسیار بهتری برخوردار می شود و به آرامش میرسد و اگر هم نتواند برای مشکل خود راه حلی پیدا کند با انجام فعالیتهایی مثل ورزش خود را آرام نماید.

 

وقتی که یک زن ناراحت می شود و یا دچار استرس و فشار روحی می گردد برای رسیدن به آرامش، به جستجوی کسی می گردد که مورد اعتماد است تا درباره مشکلات روزمره اش به طور کامل با او صحبت و درددل کند.

 

وقتی که زنها احساسات خود را با دیگران مطرح می کنند احساس آرامش و آسودگی خاطر میکنند در واقع با این روش بر
استرس خود غلبه می کنند.

 

زن ها، در میان گذاشتن مشکلات با دیگران را نشانه عشق و محبت و اعتماد تلقی می کنند.

 

آنها از داشتن مشکل احساس شرمندگی نمی کنند و درصدد این نیستند که خود را افرادی شایسته وانمود کنند بلکه بیشتر
تمایل دارند روابطی دوستانه و محبت آمیز داشته باشند و به همین علت احساسات ناخوشایندی مانند یأس و ناامیدی و پریشانی و درماندگی را به سادگی با دیگران در میان می گذارند.

 

تفاوت زنان و مردان در ارتباط زمانی که راجع به مشکلشان حرف می زنند

 

تفاوت زنان و مردان در ارتباط

 

وقتی که مرد به علت وجود مشکلات، سکوت می کند و روابطش را با دیگران قطع می کند توانایی آن را ندارد که به همسر خود نیز توجه زیادی داشته باشد.

 

در چنین شرایطی تحمل این موضوع برای زن دشوار است. اگر مرد می توانست که در مورد مسایل و مشکلات خود با همسرش گفت و گو کند، در این صورت همسرش او را مورد مهر و محبت بیشتری قرار می داد.

 

اما برعکس، مرد درباره مسایل کاری اش حرفی به همسرش نمیزند و زن تصور می کند که شوهرش نسبت به او بی توجه است.

 

زن میتواند تشخیص دهد که شوهرش ناراحت و آشفته است، اما به اشتباه تصور می کند که شوهرش به او بی توجه است چون با اور حرف نمی زند.

 

زنها معمولاً از نحوه کنار آمدن با استرس در مردها آگاه نیستند. آنها انتظار دارند که مردها رک و صریح باشند و همانطوری که آنها راحت درباره مشکلاتشان صحبت می کنند مردها نیز اینگونه باشند.

 

وقتی که مرد دچار استرس می شود و برای رهایی از استرس به تماشای تلویزیون و یا روزنامه خواندن می پردازد. زن ناراحت و غمگین می شود چون احساس می کند که شوهرش او را دوست ندارد و نسبت به او بی توجه شده است.

 

اما این تصوری کاملاً اشتباه است و ناشی از عدم آگاهی زن و شوهر از ویژگی های روانی همدیگر میباشد.

 

مردها فقط به دو دلیل درباره مشکلاتشان صحبت می کنند. اول اینکه تقصیر را به گردن دیگران بیندازند و دوم اینکه در جست و جوی توصیه و راه حلی از سوی دیگران باشند.

 

وقتی که یک زن در مورد مشکلاتش صحبت می کند مرد تصور می کند که می خواهد او را مقصر بداند و تقصیر را به گردن او بیندازد و در چنین مواردی معمولاً سعی می کند که از خود محافظت نماید و خود را از موضوع دور نماید.

 

و یا اینکه احساس می کند که زن در جست و جوی توصیه و راه حل از سوی دیگران می باشد که در این صورت نیز شروع به ارائه راه حل و پیشنهاد می کند. که در هر دو صورت برای زن ناخوشایند و باعث عصبانیت و رنجش خاطر او میگردد.

 

مردها باید آگاه باشند که همسرشان فقط به منظور آسودگی خاطر، مشکلاتش را با او مطرح می کند و قصد مقصر دانستن او را ندارد و به توصیه و راه حل نیز نیازی ندارد.این از مهم ترین تفاوت زنان و مردان در ارتباط برقرار کردن است.

 

در چنین مواردی اگر فقط به حرفهای همسرشان گوش دهند همسرشان از آنها قدردانی خواهد کرد. وقتی که مرد راه حل ارائه میدهد، زن همچنان درباره مسایل بیشتری صحبت می کند.

 

پس از ارائه دو یا سه راه حل، مرد توقع دارد که زن احساس بهتری نماید. به این دلیل که مردها خودشان با رسیدن به راه حل به احساس بهتری دست مییابند.

 

اما وقتی زن حالش بهتر نمی شود، مرد گمان می کند که راه حل هایش پذیرفته نشده و کسی از او قدردانی نمی کند و به عبارت دیگر مورد حمله قرار گرفته است.

 

از طرف دیگر، مرد وقتی میبیند که مورد حمله قرار گرفته، درصدد دفاع از خویش برمی آید. او تصور می کند که اگر خودش بیشتر موضوع را توضیح دهد و درباره مشکلات راه حل ارایه دهد، همسرش دیگر او را مقصر نمیداند.

 

چگونه می توان با این تفاوت زنان و مردان در ارتباط کنار آمد؟

 

تفاوت زنان و مردان در ارتباط

 

اما هر چقدر مرد بیشتر از خود دفاع می کند، ناراحتی زن بیشتر می شود. مرد نمیفهمد که زن اصلاً نیازی به توضیحات او ندارد. بلکه فقط مایل است که مرد او را درک کرده و به او فرصت دهد تا درباره مسایل و مشکلات بیشتری با او درد دل کند.

 

اگر مرد منطقی باشد و فقط به حرفهای همسرش گوش دهد، چیزی نمی گذرد که پس از سخنان انتقاد آمیزش، موضوع صحبتش را عوض می کند و درباره مسایل بیشتری حرف میزند.

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا