آبروی همسر خود را حفظ کنید و موجب اعتبار او شوید.

آیا اگر بعد از ده بیست سال شوهر شما به مقام عالى اجتماعی دست یافت صلاحیت آن را دارید که موجب اعتبار و او باشید و آبروی همسر خود را حفظ کنید ؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس در تقویت صلاحیت خود بکوشید و اگر فاقد صلاحیت لازم هستید از همین امروز دست به کار شوید و ترس و وحشتی را که دارید از خود دور کنید! در این مطلب از مجله آسان طب برایتان از حفظ آبروی همسر می گوییم.

 

بهترین روش ها برای حفظ آبروی همسر 

 

آبروی همسر

 

هنر دوست داشتن و علاقه مند شدن به دیگران را یاد بگیرید. اگر تحصیلات کافی ندارید واقعیت را در پس این بهانه مبتذل که “من هرگز فرصت و حوصله درس خواندن و حضور در کلاسی را ندارم ” پنهان نسازید.

 

بی توجهی به کسب معلومات و تکرار جمله ای که بصورت بهانه عنوان کنید هیچ دردی را از شما دوا نمی کند. اگر حضور در کلاسهای روزانه – در هر سطحی که هستید – برای شما میسر نیست از کلاسهای شبانه استفاده کنید یا با سرعت به کتابخانه بروید!

 

من تصدیق می کنم که فقدان علم و دانش بزرگترین دلیل عقب ماندن زن است. با خرج مبلغ کمی پول و صرف وقت به فنون و علم و دانش کلیهٔ بزرگان جهان دست می یابید.

 

زنی که به جرم عدم شخصیت اجتماعی قادر نیست در هر مجمعی عرض اندام کند و شوهرش مجبور است او را پشت سر خود بگذارد چوب تنبلی و بیحالی خود را میخورد زیرا بدون شک هر یک از ما زنان فرصت پرورش شخصیت و مغز و روح خود را داریم

 

نقل قولی راجع به حفظ آبروی همسر از یک زن موفق

 

آبروی همسر

 

خانم اریک جانسون زن مدیرکل اتحادیه سینماهای امریکا می نویسد:

 

« کلید موفقیت ازدواج آن است که زن به قدری لایق باشد که وقتی شوهر در مقامات و شئون اداری و اجتماعی به جلو می رود و ترقی میکند او نیز خود را آماده کند تا با او هماهنگ و همقدم باشد.»

 

خانم جانسون عقیده دارد که زنهایی که میخواهند با شوهر خود پیش بروند باید دایرهٔ دوستان خود را وسعت دهند و در انجمن های محلی و فرهنگی و اجتماعی شرکت نمایند.

 

باز خانم جانسون میگوید: و ممکن است خیال کنید چون شوهرتان امروز مقام عالی اجتماعی ندارد لازم نیست شما زحمت آماده ساختن خویش را تحمل باید به شما بگویم که وقتی من با شوهرم ازدواج کردم هیچیک از ما نمیدانستیم که آیندهٔ ما چگونه است.

 

آبروی همسر

 

شغل اریک شوهرم فروش جارو برقی بود و از صبح تا غروب در کوچه و خیابان از در این با به آن خانه می رفت و به این وسیله امرار معاش می کردیم.

 

فقط اعتماد و ایمان شخصی به من الهام داد که وی روزی به جایی خواهد رسید. هیچکس از آینده باخبر نیست. بسیار عاقلانه است که ما خودمان را برای قبول فرصتهایی که دست میدهد آماده سازیم.

 

شما هم اگر مایلید که وقتی شوهرتان به مقام و شغل عالی رسید از او عقب نمائید باید از حالا دوستی و محبت و احترام مردم را به خود جلب کنید.

 

چگونه در بین دیگران برای خود جایگاهی پیدا کنید؟

 

فن دوست گرفتن و دوست نگهداشتن و سازش با مردم یگانه عامل اساسی موفقیت و محبوبیت یک زن در اجتماع است. سازش و دوستی شما با مردم موجب پیشرفت کار و شهرت شما خواهند شد.

 

اگر شوهر شما در مناسبات دوستانه و معاشرت با مردم، زمخت و لاقيد است باید او را به اشتباهات خویش واقف سازید. اگر شوهر تان در روابط اجتماعی سیاست مخصوصی دارد شما نیز باید مثل او باشید تا در انظار سایرین مخالف و معاند جلوه نکنید.

 

خلاصه اگر زنی نمیخواهد که شوهرش به جرم ازدواج با او در اجتماع و بين مردم مورد تمسخر واقع گردد باید خود را صاحب شخصیت اجتماعی سازد.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا