سگ خانگی خود را بشناسید و با آن ارتباط برقرار کنید

سگ خانگی یکی از حیوانات بامزه ای است که خیلی ها آن را دوست دارند. اما شما قبل از اینکه آن را بخرید و شروع به تربیتش کنید باید با حرکات بدن و زبان بدن سگ اشنا شوید. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره روشهای ارتباط با سگ خانگی و شناخت زبان بدن سگ اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

تربیت سگ خانگی
تربیت سگ خانگی

ارتباط با سگ خانگی

نکته مشترک در انواع سگ خانگی ، میل آنها در اظهار تشکر و دوستی نسبت به صاحبشان می باشد ولی زبان آنها قادر به بیان علاقه شان نیست. با تربیت شدن قادرند تا این میل را بروز دهند و سد بین شما و سگ خانگی شکسته می شود.

به راحتی با حیوان خانگی ارتباط برقرار کرده، نیازهایش را رفع کنید. اگر چند لحظه با دقت نگاهش کنید، قدرت ارتباط برقرار کردن با آن را می یابید.

سگ خانگی

زبان بدن سگ خانگی

از اینکه حیوان را درک می کنید لذت می برید. مثلاً وقتی که بخواهد با صدای بلند پارس کند، ابتدا حالت خمیده ای به بدن خود می دهد، باین حالت که دست های خود را به صورت کشیده به جلو می گذارد و قسمت خلفی بدن را بالاتر قرار میدهد.

اگر این امر از جانب سگ دیگری انجام شود یا انسان آن را تقلید کند، معنی آن را خواهد فهمید. در مواقعی که حوصله دارید و قصد سرگرمی دارید اینکار را جلویش انجام دهید. خواهید دید که چه نتیجه شگفت آوری دارد.

سایر موارد ارتباط با زبان اشاره، درک حالته ای تهاجمی و یا مطیع شدن حیوان می باشد که ارزش زیادی در برقراری ارتباط دارد. سگ ها در حالت ترس، خم می شوند. زمانی که نزدیک آنها می شوید، دم را بین دو با پای خود قرار می دهند و یا آن را به زیر شکم میچسبانند و در این وضعیت ادرار میکنند.

سگ خانگی

این حالت سنگی است که قصد دفاع از خود را  ندارد. تربیت کردن به حیوان کمک می کند که خودش را پیدا کند.

سگ مهاجم، علاوه بر نشان دادن دندان های خود، غرش می کند. ممکن است حالت تهاجمی را با سیخ کردن موهای پشت و گوشهایش نشان دهد و دم را بالا نگهدارد.

با نگاهی کوتاه به چشمان خشمگین سگ میتوانید تمایل حیوان را به تهاجم درک کنید.

تشخیصی حالت تهاجمی از روی چشمان، معیاری مفید و ارزشمند است که بیانگر احساسات حیوان است و خوش خلقی و عصبانیت را به خوبی بیان می دارد، بسیاری از آنها مایل نیستند نگاهشان در چشمان انسان یا حیوان قوی مهاجمی بیافتد.

جهت نگاه خود را به سمت دیگری عوض می کنند. در بین حیوانات وحشی، خیره شدن در چشمان یکدیگر حکم رقابت را دارد.

هرگاه دوستی بین شما و  سگ خانگی عمیق و اعتماد حیوان به شما جلب شد، میتوانید شاهد نگاه های طولانی و پر مهر سگ باشید.

آموزش سگ خانگی
آموزش سگ خانگی

نکته دیگر این است که آنها خیلی زود متوجه می شوند کسی وارد منزل شده، حتی اگر شما متوجه نشوید. و در مدت کوتاهی با عادات و حرکات صاحب خود آشنا می شوند و امور متداول زندگی او را فرا میگیرند.

مثلاً وقتی صاحبش کلید ماشین را برمی دارد، شروع به ناله کردن می کند. چون میدانند که به زودی تمام روز را تنها خواهند ماند.

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا