اهمیت مصرف میوه ها و خواص شفا بخشی آن ها

اهمیت مصرف میوه ها موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. مصرف میوه ها برای سلامتی فواید زیادی دارد. مثلا باعث لاغری و تناسب اندام می شوند و ویتامین های موجود در آنها در درمان و پیشگیری از بیماری ها موثر است. واقعا هر چه از خواص میوه ها بگوییم کم گفته ایم. پس حتما مصرف آنها را در روز فراموش نکنید.

اهمیت مصرف میوه ها
اهمیت مصرف میوه ها

اهمیت مصرف میوه ها

اهمیت مصرف میوه ها برای ما بسیار است. میوه کامل ترین غذای انسان است، هضم آن کمتر از هر نوع غذای دیگر به بدن انرژی می دهد.در این مطلب از مجله اینترنتی آسان طب درباره خواص شگفت انگیز میوه ها صحبت میکنیم.

تنها مادهٔ غذایی که مورد استفاده مغز قرار میگیرد، گلوکز است که به راحتی از قند میوه تامین می شود.

میوه ها علاوه بر قند ۹۰ تا ۹۵ درصد آب دارند یعنی در عین تأمین مواد لازم، بافت ها را شستشو می دهند.

یکی از خواص میوه ها اینست که میوه ساده ترین منبع تولید انرژی است و کمترین میزان انرژی را برای سوخت و ساز طلب میکند.

میوه جات دارای ترکیبات معطر (اسانس ها) در حدود ۸۰ تا ۹۵ درصد آب دارند و به علت دارا بودن آب زیاد و املاح معدنی مخصوصاً نمک های پتاسیم دفع ادرار را زیاد کرده و از این راه موجب دفع سموم و فضولات بدن میگردند،

در نتیجه در درمان بسیاری از عفونت های روده ای کلیوی، کبدی، رماتیسم، سنگ کلیه و نقرس مؤثر است.

بعضی از میوه جات به واسطه ترکیبات مناسبی که دارد برای درمان بسیاری از بیماری ها، مفید و گاهی اعجاز میکنند، از طرفی چون حالت قلیایی دارند باعث خنثی شدن اسید های بدن می شوند.

در مدتی کوتاه رنگ چهره باز شده، جوش ها و خیزها و پف های صورت برطرف می شود و پوستی با طراوت با نشاط و شاد در انسان ایجاد میگردد.

میوه جات تازه برای بیماری های دستگاه گوارشی، کم اشتهایی، دفع سنگ های مجاری ادرار، چاقی، یبوست، اگزما، زیادی فشارخون، ناراحتی کلیه، تصلب شرائین، مفید و گاهی شفا دهنده اند.

میوه

دیگر خواص میوه ها

نیروی زندگی که در میوه ها نهفته است با هیج غذای دیگر قابل مقایسه نیست. ارزش غذایی میوهها کم و بیش با هم تفاوت دارند.

ترکیب اساسی و مهم غذایی موجود در میوه ها اسید اسکوربیک (ویتامین C) است و به علت آن که میوهها بیشتر به صورت خام خورده می شوند تمام ویتامین موجود در آنها به بدن میرسد.

میوه ها را مسهل طبیعی مینامند مصرف زیاد میوهها ایجاد اسهال می کند. اغلب میوه ها دارای کمی بتاکاروتن، ویتامین های B میباشند بیشتر میوهها دارای ۵ تا ۲۰ درصد کربوهیدرات هستند.

هضم و جذب و مشابه سازی میوه ها تنها به اندازه یک لحظه از انرژی هضم سایر مواد غذایی استفاده می کند و به راحتی هضم می شود.

میوه

پنج مادهٔ حیاتی که می بایست در مواد غذایی وجود داشته باشد در میوه ها به حد اعلا وجود دارد که شامل:

گلوکز ۹۰٪، اسیدهای آمینه ۴ تا ۵٪، مواد معدنی ۳ تا ۴٪، اسیدهای چرب ۱٪ و ویتامین ها کمتر از ۱٪.

کاهش وزن و پاکسازی خون توسط میوه در انسان باعث شادابی می شود و مقدار انرژی که با خوردن آنها ذخیره میگردد با هیچ غذای دیگری قابل مقایسه نیست.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا