تصویر سازی ذهنی و تاثیر آن در رسیدن به اهداف

چینی ها ضرب المثل جالبی دارند:یک تصویر به هزار کلمه میارزد.ویلیام جیمز پدر روانشناسی مدرن امریکا عقیده داشت که ضمیر نهان هر تصویری را که ضمیر آگاه بدان بدهد چاپ خواهد کرد، بویژه آنکه پشتوانه ایمان داشته باشد.در این مطلب از مجله آسان طب برایتان از تصویر سازی ذهنی می گوییم.

 

تصویر سازی ذهنی از زبان یک فرد موفق

 

تصویر سازی ذهنی

 

چند سال قبل برای ایراد یک رشته سخنرانی در ایالات غربی امریکا به سر میبردم. با این حال همواره در این آرزو و امید بودم که در نقطه ای به طور ثابت بمانم تا هم از این سرگردانی نجات پیدا کنم و هم بتوانم منشا خدمات بیشتری برای دردمندان و خیل مشتاقان باشم.

 

هر قدر به سفر میرفتم این نیاز را در خود بیشتر احساس می کردم. شبی که در هتل «اسپوکان» واشنگتن به روی تخت دراز کشیده بودم دقت خود را متمرکز ساختم و با حالی آرام غرق رویا شدم و تصویر سازی ذهنی کردم که برای جماعتی در حال سخنرانی هستم

 

و در آن حال میگویم: از بودن در میان شما احساس خوشحالی می کنم و امیدوارم چنین فرصت مناسبی پیش آید. در عالم تخیل شنوندگان خود را میدیدم و به اهمیت موضوع پی میبردم.

 

گویی هنرپیشه ای هستم که در حال ایفای نقش خویش است و این تصویر سازی ذهنی را تا زمانی ادامه دادم که سرانجام متقاعد شدم تصویر مزبور توسط ضمیر نهانم ضبط گردیده است و روش نمایش و تجلی آن دیگر به دست من نبود.

 

تصویر سازی ذهنی

 

صبح روز بعد سرحال و خوش و با اعصابی آرام از خواب بیدار شدم. چند روز پس از آن تلگرامی دریافت کردم که در آن از من درخواست می شد ریاست مرکز میدوستMidwest  را که تا چند سال در آن سمت باقی میماندم، بپذیرم.

 

کاربرد تصویر سازی ذهنی چیست؟

 

روشی را که در بالا شرح دادیم و بدان نام تصویر سازی ذهنی داده اند در تغییر زندگی بسیاری از علاقمندان موثر افتاده است. افراد زیادی به بر این باورند که از این شیوه برای فروش کالاهای خود استفاده کرده و سود بسیار برده اند.

 

ما همین جا به کسانی که میخواهند خانه، آپارتمان یا اثاثیه خود را به فروش رسانند اعلام می کنیم که در این کار با بهره گیری از روش یاد شده در بالا قیمت واقعی را اعلام نمایند و مطمئن باشند که

 

عقل سلیم، خریداران را که نیاز به چنین خانه ای دارند به توافق بر سر قیمت خواهد کشانید و معامله جوش خواهد خورد.

 

به هر تقدیر برای هر نوع آماده سازی قبلی بهتر آن است که از نظر روحی شرایط لازم به وجود آید و برای این کار شخصی باید بتواند با تمرینهای آرام سازی تن و روح تصمیمات لازم اتخاذ نماید تا در محیطی سرشار از آرامش از نیروی باطنی استفاده کند.

 

تصویر سازی ذهنی

 

حتی میتواند قبل از خواب تصویر سازی ذهنی را به کار اندازد و در آن حال چک بیعانه را در خاطر تصویر نماید و به عبارت دیگر صحنه زنده ای در ضمیر خلق کند و آن را به صورت یک واقعیت بپندارد که ضمیر نهان اثرات آن را خود دریافت خواهد کرد.

 

جریانات عمیق روحی خریدار و فروشنده را به هم مرتبط خواهد ساخت.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا