مثبت اندیشیدن در موفقیت چه تاثیری دارد؟

کارایی و اثربخشی مثبت اندیشیدن عمدتاً توسط شناخت حقیقت و مفهومی که به سخنان میبخشد، میسر خواهد گردید. پس در هنگام تمرین اقدام به تکرار بیهوده کلمات ننمایید.ما برایتان در مجله آسان طب می گوییم چگونه با مثبت اندیشیدن به زندگی خود معنا بخشید.

 

مفهوم مثبت اندیشیدن چیست؟

 

مثبت اندیشیدن

 

قدرت تصدیق و تایید شما در مفهوم ذهنی معیارهای مشخص و مثبت قرار دارد. به عنوان مثال دانش آموزی در کلاس درس ارقام سه و سه را با هم جمع می کند و حاصل را هفت مینویسد.

 

معلم با صبر و حوصله به او اثبات می کند که حاصل جمع شش می شود و خطای کودک را اصلاح می نماید. این نظریه شخصی معلم نمی تواند به شمار آید بلکه فرمول های شناخته شده و دقیق ریاضیات و محاسبات است که از پیش تنظیم شده و هر کسی هم ادعایی بر آن ندارد.

 

از این موضوع قیاس می گیریم که تندرستی و سلامتی اصل حیات محسوب می شود و نه بیماری و ناخوشی پس هنگامی که اصل تندرستی و نشاط را مورد تایید قرار می دهید

 

و شادی و نشاط دیگران را نیز موجه و منطقی می شمارید و این تناسب را حقیقت مسلم زندگی فرض می کنید، عالماً و عامداً نمونه های منفی را از اعماق ضمیرتان طرد مینمایید و با این خانه تکانی برداشت مستدلی از ایمان و تصدیق نکات مثبت حیات پیدا می کنید

 

نتایج مثبت اندیشیدن درباره آرزوها تا حدی به انطباق و سازگاری شخص با اصول زندگی ارتباط پیدا می کند (بدون توجه به صورت ظاهر).

 

اصل زندگی چیست و چه ارتباطی با مثبت اندیشیدن دارد؟

 

مثبت اندیشیدن

 

توجه شما را به این مسئله مهم جلب می کنیم که اصولی در ریاضیات وجود دارد ولی اصل اشتباه وجود ندارد و همینطور اصل هوش را میتوان یافت و نه اصل بلاهت و بیشعوری را و همچنین اصل هماهنگی و اعتدال را نه اصل اغتشاش و بینظمی را.

 

اصل زندگی اصلی سلامت بودن است و نه اصل بیماری و اصل رفاه و خوب زندگی کردن است نه اصل مسکنت و فقر و فاقه.

 

داستانی از مثبت اندیشیدن

 

اصالت مثبت اندیشیدن را برایتان از زبان خانمی که میبایستی خواهرش برای عمل کیسه صفرا در بیمارستان بستری شود، شرح می دهیم.

 

بیماری او توسط رادیوگرافیها و آزمایشهای مکرر به ثبوت رسیده بود. به هرحال چاره ای جز عمل وجود نداشت. همان شب به من تلفن زد و جریان را تعریف کرد و تقاضا نمود برایش دعا کنم. ۱۰/۰۰۰ کیلومتر بین من و او فاصله بود ولی برای دعا کردن مساله زمان و مکان مطرح نیست.

 

فکرم را از بیماری جسمانی و آثار و عوارض ناشی از آن منحرف ساختم و دست به دعا برداشتم:

 

این را برای خواهرم میخواهم که در تخت بیماری دراز کشیده و از آرامش مطلقی برخوردار است. هوش و عقل مکتوم در ضمیر نهانش جزع جز۶ ذرات وجودش را از سلولها و بافتها و عضلات تا استخوانهایش را همانطور که تکامل بخشید حالا هم آنها را میسازد.

 

آرام آرام و رفته رفته، نمونه های ناجوری که در اعماق ضمیرش لانه کرده اند او را ترک می کنند و یا حل می شوند و از بین می روند و صحت و تکامل و زیبایی زندگی در هر یک از ذرات وجودش متجلی می شوند.

 

او هم اینک با آغوش باز پذیرای جریانات شفابخشی است که در وجود او سیلان می یابند و سلامتی کاملش را به وی بازمیگردانند. اقیانوس شادی و پاکی و تندرستی که در تمامی هستی او جاری است ناپاکی ها و ناخوشیها و تصاویر زشت را می شوید و از بین میبرد.

 

در روز چند بار آن دعا را خواندم. حدود دو هفته بعد اثری از بیماری در خواهرم به جای نمانده بود و آزمایشهای رادیوگرافیک این مساله را به ثبوت رسانید.

 

مثبت اندیشیدن چه تاثیری بر ذهن دارد؟

 

مثبت اندیشیدن

 

با مثبت اندیشیدن می توان چیزها را تغییر داد.اندیشه شما در اصل مخالفتی نمی نماید زیرا هرچند که خود موضوعی را منکر می شوید ولی وجود آن را که نمیتوانید انکار کنید

 

و با تکرار موضوعی که به زبان میرانید و این که چرا آن را بیان می کنید ذهن شما متوجه این نکته می شود که در کدام حالت قرار دارد و آیا  آن چه را میپذیرد منطبق با حقیقت است یا نه.

 

پس هرگز دست از تایید مصداق های حقیقی برندارید تا عکس العمل ضمیر نهانتان موجب رضایت باطنیتان شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا