سؤالهایی که باید قبل از ازدواج از همسر آینده بپرسیم؟

همیشه قبل از ازدواج فرصت هایی برای شناخت بیشتر دختر و پسر می گذارند. دختران و پسران جوان نباید این فرصت را از دست بدهند.ما در مجله اینترنتی آسان طب در مورد سؤالهایی که باید قبل از ازدواج از همسر آینده بپرسیم، بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

سوال هایی که می توانیم قبل از ازدواج بپرسیم

 

قبل از ازدواج

 

1- آیا شما در نظافت خانه مشارکت می کردید؟ آیا از شما خواسته می شد که کارهای خاصی را در خانه انجام دهید؟ ایا به خاطر کمک در کارهای خانه به شما پولی پرداخت می شد؟

2- پدر و مادرتان چگونه شما را تربیت می کردند؟ ایا توصیه های انضباطی آنها را می پذیرفتید یا در مقابل آن مقاومت می کردیده؟ به نظر شما قوانین خانوادگیتان منصفانه بود یا غیرمنصفانه ؟ آیا نسبت به دیگر اعضای خانواده برخورد منصفانه ای داشتید؟ از نظر شما ازدواج والدینتان در چه درجه ای بود؟ آیا ازدواجشان عاشقانه بود و نسبت به هم ابراز محبت می کردند؟ آیا با یکدیگر بحث می کردند؟ آیا آنها الگوهای خوبی برای ازدواج آیندهٔ شما بودند؟

3- پدر و مادرتان در مورد مدیریت مالی به شما چه آموختند؟ آیا پول توجیبی منظمی داشتید؟ آیا امکان آن را داشتید تا هر مقدار پولی که نیاز داشتید به دست آورید؟ آیا برای چیزهای خاصی که می خواستید، پس انداز می کردید؟ آیا حساب بانکی مخصوص به خود داشتید؟ ایا والدینتان بدهی داشتند؟

 

3- به خاطر می آورید که والدینتان در زندگی مشترکشان از بحرانی عبور کرده باشند؟ چه اتفاقی افتاد و احساس شما نسبت به ان چه بود؟

 

4- رابطهٔ شما با خواهر و برادرهایتان چگونه بود؟ آیا به یکی از آنها احساس نزدیکی بیشتری داشتید؟ آیا تک فرزند بودید؟ در این صورت چه احساسی داشتید؟

 

5- والدینتان در مورد مسائل جنسی چه چیزهایی به شما آموخته اند؟ آیا نکات خاصی را در این مورد به شما یادآوری کرده اند؟

 

قبل از ازدواج

 

6- آیا والدیلتان انتخاب شما در مورد همسر آینده تان را تأیید می کنند؟ آیا همسرتان با والدینتان کنار می آید؟

 

7- رابطهٔ شما با پدر و مادربزرگتان چگونه بود؟ آیا از آنها شناخت کافی داشتید و آیا آنها با محبت با شما برخورد می کردند؟ عمو، دایی، عمه، خاله، فرزندان آنها و دیگر اقوام چطور؟ آیا با هیچ یک از آنها رابطهٔ نزدیکی داشتید؟

 

8-  در مجموع، در یک طیف از ۱ تا ۱۰، خانوادهٔ خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ خانوادهٔ همسر آینده تان را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا ارزیابی شما شبیه به ارزیابی همسرتان است؟

 

9- می توانید بررسی کنید که خانوادهٔ خودتان چگونه نگرش و رفتار شما را با بستگانتان شکل داده است. آیا متوجه شده اید که الگوهای زندگی شما به گونه ای هماهنگ با تاریخچهٔ خانوادگیتان است؟ آیا برخی از الگوهای زندگیتان در گذشته به گونه ای تغییر کرده اند؟ شما دو نوع تاریخچهٔ مجزا را وارد زندگی مشترک خود کرده اید و مشکل شما ترکیب زندگیهایتان به صورت یک الگوی جدید برای زندگی مشترک است. اغلب سؤال می شود که چگونه بدون مداخلهٔ والدین و والدین همسر، این کار را انجام دهیم؟

 

10- عادات غذایی شما چه بود؟ آیا همه با هم غذا می خوردید؟ آیا چه کسی غذا را آماده می کرد؟ آیا وقتی همهٔ خانواده جمع می شدند در ساعات معمول غذا می خوردند؟ هنگام غذا خوردن چه کسی بیشتر از همه و در مورد چه موضوعی صحبت می کرد؟ چه کسی میز را تمیز می کرد و ظرف ها را می شست ؟

 

قبل از ازدواج

 

سوالهای بالا می تواند به دختر و پسرهای جوان کمک کند تا قبل از ازدواج  هرچه بهتر و درست تر به شناخت از فرد مقابل برسند تا در زندگی مشترک مشکلات کمتری پیش بیاید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا