ترس از موفق نشدن و تاثیر آن در شکست ها

ترس از موفق نشدن باعث می شود شما ذهن خود را در مسیر معیوب و با شک و تردید قرار دهید و در نتیجه روی هیچ هدفی به خوبی تمرکز نمی کنید.ذهن شما برای موفق شدن نیازمند یک تصویر روشن و شفاف است. در این مطلب از مجله آسان طب برایتان از ترس از موفق نشدن و رابطه آن با شکست خوردنتان می گوییم.

 

ترس از موفق نشدن چه زمانی ایجاد می شود؟

 

ترس از موفق نشدن

 

بارها به افرادی برخورده ایم که لب به شکوه و شکایت می گشایند و ناله و فغان سر می دهند : ای بابا… من روز و شب به خودم تلقین می کنم که آدم پولداری هستم و وضعم خیلی خوب است، ولی هیچ اتفاقی هم نیفتاده و وضعم به همان صورت قبلی مانده و بدتر شده که بهتر نشده

 

بعد از آن که آنها را به دقت زیر سوال میگیریم معلوم می شود که اینان به خودشان هم دروغ میگویند! گاهی برخی از آنان می گویند من آنقدر به خودم تلقین کردم که ثروتمند شده ام و در رفاه به سر می برم که دیگر خسته شدم و وضعم از آنچه بود بدتر شد.

 

پس از شنیدن اظهارات آن ها این نکته بر ما مسلم می شود که قسمتی از ادعای آنها با واقعیت وفق نمی دهد و بعد از تحقیق آشکار می شود که سخنانشان توسط وجدان آگاهشان طرد شده و این درست عکس ادعای آن ها را اثبات می کند.

 

در واقع این افراد به موفق شدنشان نه تنها هیچ اعتمادی ندارند بلکه ترس از موفق نشدن مانع اصلی تفکرات آن هاست.صداقت گفتار  زمانی پذیرفته میشود که منجر به تعارض برخورد ذهنی نگردد؛

 

ترس از موفق نشدن

 

اظهارات مردی که فغان می کرد وضعش از قبل هم بدتر شده به این دلیل مورد پذیرش ضمیر باطن قرار نگرفته بود که آن گفته ها موید فقر وی بودند.

 

ضمیر باطن آنچه را که شخصاً از صمیم قلب نسبت بدان مطمئن شده و آن را حقیقت یافته، می پذیرد نه سخنان مبهم و گفته های بیمعنی را. ضمیر باطن ایده یا عقیده و ایمان مسلط را با آغوش باز می پذیرد.

 

چگونه از برخورد های ذهنی بین افکار موفقیت و ترس از موفق نشدن بپرهیزیم؟

 

برای کسانی که همواره دچار برخوردهای ذهنی خویش هستند راه حلی ارائه می کنیم.قبل از خواب این تمرین را مرتب و مکرر انجام دهید.و این کلمات را تکرار کنید.

 

ترس از موفق نشدن

 

هرشب و هر روز منافع من بیشتر می شوند.این تلقین جنبه ابهام و کلی گویی ندارد و در ضمن در باطن نیز بحث و جدلی ایجاد نمی کند زیرا با کمبودها و ترس از موفق نشدن در انسان هیچ تناقضی به وجود نمی آورد.

 

به یکی از دوستان که وضع مالی نابسامانی پیدا کرده و در شرف ورشکستگی بود توصیه شد قبل از خواب به تمرین های آرام سازی روح و جسم بپردازد و بعد از اینکه احساس کرد هیچ تنشی ندارد جمله زیر را تکرار کند:

 

روز بروز به فروش من اضافه می شود. این اظهارات موجب هماهنگی ضمیر آگاه و ضمیر باطن او  که بینشان جدایی افتاده بود گردید و نتایج خوبی درپی آن به بار آمد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا