ایجاد اعتماد و روابط دوطرفه، دو اصل مهم زندگی مشترک

در یک نظرخواهی از زوج ها می پرسیدیم که چه چیزی بهترین جنبهٔ زندگی عاشقانهٔ آنهاست. پاسخ ها متنوع بودند و چند مورد به عنوان اجزای اصلی یک زندگی عاشقانهٔ سالم بیان شد: ایجاد اعتماد ، ارتباط دوطرفه، صداقت، صمیمیت، محبت و رابطهٔ جنسی.ما در مجله اینترنتی آسان طب در مورد ایجاد اعتماد و روابط دوطرفه، دو اصل مهم زندگی مشترک بیشتر توضیح خواهیم داد.

در این بحث در مورد ایجاد اعتماد و ارتباط دو طرفه نگاهی نزدیک تر می اندازیم. امیدواریم که این مطالب به شما کمک کند ستارهٔ زندگی همراه با عشق خود را بسازید.

 

اعتماد – احساس امنیت در کنار یکدیگر

 

ایجاد اعتماد

اعتماد جزء اصلی هر نوع دوستی است و در یک رابطهٔ عاشقانه جزء ضروری آن است. وقتی شما در کنار همسرتان احساس امنیت کنید، اعتماد به وجود می آید.

اگر اعتمادی از بین رفته است، باید قبل از آنکه روی هر جنبهٔ دیگری از عشق کار کنید، آن را بازسازی کنید.

وقتی اعتماد وجود دارد، آن را بسیار عادی و طبیعی می دانیم و زمانی که از بین می رود، ویرانگر است.

پیوندها و ایجاد اعتماد، اساس صمیمیت هستند. توصیه می کنیم به طور مستمر اعتماد ایجاد کنید و اعتماد بین خود را مستحکم نمایید.

در این جا چند روش برای ایجاد اعتماد ارائه شده است:

وقتی همسرمان تحت فشار زیادی است به او کمک کنیم.

بگویید که کمک خواهید کرد تا اعتماد ایجاد شود (مانند تماس تلفنی وقتی که قرار است دیرتر برسید) و واقعاً به آن عمل کنید.

پذیرفتن عذرخواهی همسر بدون آنکه بگوییم: «من که به تو گفتم!»

داشتن حس شوخ طبعی وقتی مشکلی پیش می آید.

روابط دوجانبه – انتخاب آزادانهٔ دوست داشتن یکدیگر

 

ایجاد اعتماد

 

دو طرف باید بخواهند که این ارتباط وجود داشته باشد. برای ایجاد یک رابطهٔ دوجانبه باید به یکدیگر بیش از تمام انتخاب های دیگرمان اولویت بدهیم و تنها خودمان در این باره تصمیم بگیریم. (اشتیاق به رشد دادن یکدیگر و وفق دادن خود با نیازهای در حال تغییر یکدیگر طی سالهای اینده.)

درک می کنیم که گاهی دوست دارید به تنهایی پیاده روی کنید یا مدتی تنها باشید، اما در یک رابطهٔ دوطرفه، معمولا همسران دوست دارند با هم باشند. (حتی با وجود پستی و بلندی هایی که در همهٔ روابط وجود دارد).

همهٔ ما میدانیم که وقتی شخصی با ماست و می خواهد با ما باشد، چه حسی پیدا می کنیم. احتمالاً زمانی را که همسرتان تشویقتان کرد به تماشای فیلمی بروید که می دانستید از آن خوشتان نمی آید، به خاطردارید.

هنوز به یاد دارم که یک بار به اصرار کلودیا با او به جلسهٔ سخنرانی در مورد یک زندگی مشترک موفق رفتم. سخنران احساس خوبی به من نداد. دلم نمی خواست آنجا بمانم. حس می کردم نباید به حرف کلودیا گوش می کردم و به جلسهٔ سخنراني می آمدم. دلم میخواست جای دیگری بودم. واقعاً از آن جلسه استفاده ای نبردم. اگر کلودیا آنقدر اصرار نکرده بود، می توانستیم به فعالیتی بپردازیم که دلخواه هر دوی ما باشد. مثلاً برای شام به رستورانی برویم که هر دو دوست داشتیم. از اینکه مجبور شدم به آن جلسهٔ سخنرانی بروم، هیچ لذتی نبردم.

اعمال قدرت و فقدان صداقت امکان صمیمیت، عشق و محبت را از بین می برد.

اگر یکی از زوج ها همیشه بخواهد حرف خودش را عملی کند و به غر زدن، تهدید کردن یا فریبکاری متوسل شود، روابطشان تخریب می شود.

به این مسئله فکر کنید که وقتی همسر یا نامزدتان کاری می کند که احساس می کنید شما را دوست دارد و به شما علاقه مند است؛ مثلا جملهٔ محبت آمیزی می گوید یا دستتان را در دستان خود می گیرد، چه حس خوبی پیدا می کنید.

اینگونه حس امنیت، اعتماد به نفس و عشق را به وجود می آورد و به طور طبیعی به طور دوجانبه زندگیتان وقف یکدیگر می شود.

در اینجا بعضی روشهای ابراز تعهد به همسر یا نامزدتان را آورده ایم:

ایجاد اعتماد

یکی از عکس های دونفره تان را قاب کنید.

خودتان کارت تبریکی درست کنید و عشقتان را ابراز کنید.

یک ایمیل مخصوص به این مضمون بفرستید: «الان دارم به تو فکر می کنم »

جمله ای را با احساس واقعی در تعریف از همسرتان بیان کنید.

با یکدیگر به پیاده روی بروید.

یک گل رز با شاخه ای بلند به او هدیه بدهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا