منفی بافی از موانع اصلی موفقیت است!

این جمله را بکرات از زبان افراد مختلف شنیده ایم:ای بابا! … من این کارها را بارها انجام داده ام و هیچ نتیجه ای عایدم نشده. این حرفها باد هوا است! این ها همان چیزهایی هستند که به آن می گوییم منفی بافی.در این مطلب از مجله پزشکی آسان طب برایتان از منفی بافی و مضرات آن می گوییم.

 

منفی بافی چه تاثیری بر ضمیر باطن ما می گذارد؟

منفی بافی

آدمهایی که به این شکل منفی بافی می کنند بعد از ده دقیقه گفته های القائی و مثبت خود را فراموش کرده و بار دیگر دچار ترس و وحشت شده و در نتیجه هجوم افکار منفی، تعارضی در ذهنشان پدیدار گشته و تمام اثرات پربار قبلی یک باره از ضمیر باطنشان پاک شده است.اگر دانه ای در زمینی کاشتید ولی چند دقیقه بعد آن را از زیر خاک بیرون آوردید دیگر بر و باری نخواهید یافت و محصولی بدست نخواهید آورد.

 

فرض کنیم که شما این گفته را به زبان رانده اید:من قادر به پرداخت این مبلغ نخواهم بود .حال که به راستی قرار است چنین وضعی پیش آیند پسر بهتر است که قبل از ادای این جمله کمی تفکر کنید و آن را به این صورت تصحیح نمایید روز و شب وضع مالی من بهتر می شود.

 

خوش بین باشید تا موفق شوید

منفی بافی

ضمیر باطن شما کور ذهن و تنگ نظر نیست. مجموعه ای پربار از ایده های جورواجور در اختیار دارد که در صورت نیاز آنها را در ضمیر آگاه حاضر می کند و به موقع شما را از تنگنایی که در آن گرفتار آمده اید، رهایی میبخشد.این روش را نیز در مواردی که کیسه تان ته کشیده و آرزها دچار نوسان شده، به کار خواهد بست. نگران نباشید. تمول و ثروت شما به میزان موجودی شما در بانک و یا خانه و اتومبیل و فرش و جواهراتتان بستگی ندارد.

 

بدیهی است که اینها در هر جامعه ای به عنوان نماد لازم و مفید ارزش دارند اما فراموش نکنید که جز نماد و مظهر چیز دیگری نیستند. مقصود این که اگر بتوانید ضمیر باطن خود را به این نکته متقاعد سازیدکه سرمایه وجودی شما در ذاتتان قرار گرفته همین کافی است تا در تمام عمر از این عامل مهم بهره بگیرید و هیچ هراسی به دل راه ندهید و در هر وضعی که زندگی می کنید ترس و وحشتی از بیپولی و تنگدستی نداشته باشید.

 

چک سفید امضاء نکنید!

منفی بافی

زمانی کہ چک سفیدی امضاء می کنید خود را به نیستی و تباهی سوق می دهید و در آن صورت است که در هنگام بحران مالی و ورشکستگی به خود می گویید:من که دیگر کارم تمام شد ! یا اینکه خاندام را باید به ثمن بخس بفروشم تا گیر طلبکارها نیفتم. هنگامی که وحشت آینده شما را در خود میگیرد و روزهای تیره و تاری پیش چشم مجسم می کنیدباز هم چک سفید دیگری را امضاء کرده اید و سند بدبختی و رقیت خود تنظیم نموده اید. در شرایط منفی زندگی، ضمیر باطن، ترس و دلهره و اظهارات یاس اور شما را به عنوان درخواست و آرزویتان می گیرد و طبق وظایفی که به عهده دارد

 

آنها را به صورت موانع و مشکلات و فقر و مریضی و محرومیت روی هم تلنبار می کند کسی که فکر رفاه در سر دارد به آرزویش میرسد همانطور که اگر کسی از بدبختی و تنگدستی بترسد آن روز را نیز مصر به چشم خواهد دیدکه گفته اند: «از هر چه بترسی به سرت میآید!». هرچه را از ضمیر باطن بخواهی با سود چند درصد تحویلت میدهد پس بهتر آن که از او خیر و رفاه بطلبی نه بدبختی و بیچارگی را!

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا