حسادت شما را از اهدافتان باز می دارد!

همه ما در زندگی بارها به افرادی برخورد کرده ایم که لاینقطع از دست زمانه ناله و شکایت سر می دهند و زمین و زمان را به باد شماتت و ملامت میگیرند و جملگی را به یک تیغ میدانند این افراد مدام از زمین و زمان شکایت دارند و از بد شانسی و شانس خوب دیگران می نالند.در این مطلب از مجله پزشکی آسان شما را با این واقعیت آشنا می کینم که این حسادت افراد است که بزرگترین بد شانسی آن هاست.

 

حسادت

کدام مشکل اصلی است حسادت یا تنگ نظری؟

برخی افراد مدام می گویند: فلانی یک دزد تمام عیار است و به صغیر و کبیر رحم نمی کند. آن دیگری رحم سرش نمی شود. مواظب باش دم پرش نروی که تا گردنت کلاه می گذارد روی سخن اینان بیشتر با کسانی است که سر و گردنی از دیگران بالاترند و مردمی خود ساخته بوده اند که از اعماق اجتماع خود را بالا کشانده و به پست و مقام و پول و ثروتی دست یافته اند. این منتقدان چنین میپندارند که اگر آن افراد مبتکر و موفق را از تارک اقبال به زیر آورند خود خواهند توانست در جایشان بنشینند.

حال آنکه دلیل عمده نگون بختی ایشان همانا محکوم کردن خواست ها و تمایلات و آرزوها و نیازهایشان می باشد. بهترین دلیلی که چوب محکومیت بر فرق دوستان موفق شان فرود میآورند همین است که خود مشتاق و حسرت مند زندگی سرشار از موفقیت دیگران بوده اند. گویی با عیب جوییکردن از دوستان و یاران کامگار، خود نیز کامیاب می شوند.

 

غبطه خوردن شکل دیگری از حسادت کردن

حسادت

احساسی که در اعماق دلمان رخنه می کند و گاه خود از وجود آن بی خبریم غبطه خوردن است. مثلاً این خبر به گوشتان میرسد که یکی از اقوام چند بسته اسکناس به حساب پس اندازش در بانک گذاشته است. شما فاقد این پول هستید و همین شما را به غبطه خوردن وا می دارد. برای زدودن این تعبیر نابجا از ذهن باید به خود بگویید: من از سعادت و رفاه این شخص خیلی خوشحالم. من همیشه برای او آرزوی خوشبختی بیشتر می کنم!

نشاندن افکار رشک آلود در ضمیر کار بسیار ناپسندی است زیرا شما را در موقعیت منفی قرار می دهد و به جای اینکه خود به سوی رفاه و آسایش گام بردارید، خوشبختی و آرامش از به چنگ شما می گریزد. به جای اینکه با دیدن مال و منال و جاه و جلال کسی دچار حسادت و تنگ نظری بشوید بلافاصله برای او آرزوی سعادت و تمول بیشتر بکنید و سپاس خدای را به جان آورید که از شما نیز مضایقه نشده است. این آرزو هر نوع فکر منفی را از سرتان بیرون خواهد راند و برطبق قانون ضمیر باطن خود نیز از غنای مادی و معنوی برخوردار خواهید شد.

 

موانع ذهنی را از میان برداریم

حسادت

اگر به کسی برخورد کردید که اطمینان یافتید ثروتی از راه کلاشی و نامشروع به دست آورده نگران او نباشید و دست از انتقاد بردارید و بدانید که این فرد از اصول معنوی و روحی پیروی نکرده بلکه همین اصل مالاً او را مکافات خواهد کرد. سخنانی به زبان جاری نسازید که موجب ناراحتی خودتان گردد و اگر خود نیز در صدد یافتن راهی هستید تا از وضع بد مالی خلاصی یابید تنها بکوشید تا موانع و سدهای ذهنی خویش را از پیش پا بردارید وگرنه بد و بیراه گفتن به این و آن دردی را درمان نخواهد کرد.

به هنگامیکه شب ها به بستر می دروید کلمات (رفاه، آسایش، خوش بودن) را به آرامی و ملایمت چندین بار به زبان آورید تا در اعماق جانتان ریشه بگیرد. چنان آرام دراز بکشید که گویی در گهواره ای آرمیده اید و لالایی وار این کلمات را برای خود به زبان می آورید. نتایج آن شگفت انگیز خواهد بود و این شعبده بازی نیست بلکه یکی دیگر از ترفندهای ضمیر باطن است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا