بی پولی و راه های مقابله با آن

چرا بی پولی ؟ با خواندن این سطور بسیاری از خوانندگان خواهند گفت: «راستش را بخواهی این حقوق و مواجب ارزش کار مرا ندارد. حق من بیشتر از این ها است». ولی اگر راستش را بخواهید در سراسر گیتی از این حیث ظلم و جور فراوان است و منصفانه رفتار نمی شود و حق کشی بسیار است و از ازل تا بوده چنین بوده و خواهد بود.در این مطلب از مجله آسان طب با ما همراه باشید تا از راه های مقابله با بی پولی برایتان بگوییم.

بی پولی

بسیاری از افراد خودشان بی پولی را انتخاب می کنند!

بسیاری از کسانی که در باب بی پولی شکوه و شکایت سر می دهند ، در زمره افرادی هستند که برای نفس پول ارزشی قائل نیستند و آشکارا و یا در خفا آن را محکوم می کنند. (خاطرنشان می کنیم احترام گذاشتن به پول سوای زر ئوندوزی است که صفتی مذموم و ناپسند میباشد) کار را به جایی میرسانند که پول را «کثیف» میخوانند و یا این که می گویند: (زرپرستی سرمنشاء تمام دردها و مصایب بشر است ) دلیل دیگر اینکه اینان غالباً، بی آن که خود بدانند و بخواهند، خواری طلب هستند و از فقر و مسکنت بیش از تنعم و رفاه لذت میبرند و شاید این نیز از طبع خود آزارشان مایه گرفته باشد. این نمونه ها بیشتر به نحوه تحصیلات، سواد، فرهنگ، خرافات و تعبیرات غلط از گفتار بزرگان و سیاستمداران ارتباط پیدا می کند.

پول یک نماد و یک نشانه است

بی پولی

پول نماد و نشانه مبادلات است و اگر به درستی خرج شود رفاه و آسودگی را به همراه خواهد آورد. اصولاً پول مظهر اقتصادی هر کشور است. اگر خون به طور صحیحی در عروق شریان ها گردش نماید بدن از صحت و سلامت برخوردار خواهد شد و اگر پول گردش درست و آزادانه ای در زندگی داشته باشد، صاحب خود را از حیات سالم اقتصادی بهره مند خواهد ساخت. اگر مردم جامعه ای پولهای خود را در کف خانه و یا لای جوراب و متکا و قوطی حلبی پنهان نمایند میتوان گفت این جامعه هراس زده دچار ناراحتی اقتصادی گشته است.

پول بعد از تحولات بسیار به صورت سیستم مبادلاتی فعلى درآمده است و جای کالاهایی از قبیل نمک، مروارید و سایر اجناس و کالاهایی را که به صورت پایاپای رد و بدل میشدند، گرفته است. ثروت بشر اولیه، به مقیاس احشام و گله و رمهای که داشت، ارزیابی می گردید. اما امروزه حمل يک دسته چک بسیار آسان تر از به دنبال کشیدن صدها راس گاو و گوسفند میباشد.

 

چه کنیم تا دچار فقر و مسکنت نشویم

بی پولی

شناخت نیرو و استعداد باطنی بهترین روش برای برخوردار شدن از انواع ثروت های مادی و معنوی میباشد. شخصی که درباره قوای نفسانی اطلاعاتی دارد و میداند چگونه از آنها بهره بگیرد، در هر موقعیت ناخوشایند مالی که قرار گیرد و در هر وضعیت نامطلوب اقتصادی از قبیل جنگ و پایین و بالا رفتن ارزش پول و اعتصابات و غیره… خواهد توانست جل و پوستش را از آب بیرون بکشد و وامانده نشود. او ضمیر باطن خود را ثروتمند ساخته و با این ایده آن را انباشته و همان نیز به وی کمک خواهد کرد و در هر موقعیتی به یاریش خواهد شتافت. او میداند که قادر خواهد بود با مقدار سرمایه ای که برایش مانده بساطی علم کند و با آن به رونق کسب و کارش بیفزاید و زندگیش را سر و سامان ببخشد.

فرض کنیم برای چنین شخصی مصیبتی پیش آید و مثلاً ارزش پول تا حد وحشت آوری سقوط کند (مثل سقوط مارک بعد از جنگ جهانی اول در آلمان) در این صورت او دست به خودکشی نخواهد زد بلکه با همین پول بیارزش کار و کاسبی جدیدی به راه خواهد انداخت و زندگیش را با آن روبراه خواهد ساخت.

‫1.5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا