زندگی متعادل داشته باشید تا پولدار شوید

عباراتی مثل (من آدمی هستم که از پول بدم میاید و پول مسبب انواع بلاها و مصیبت هاست) تنها از ذهن فردی غیرمتعادل و عصبی مزاج تراوش می کند. بدیهی است که پول پرستی که جنبه افراطی و مذموم زر اندوزی است، خود نیز موجب عدم زندگی متعادل افراد میگردد و برای آن نیز نباید ارزشی قائل گردید.در این مطلب از مجله پزشکی آسان طب با ما همراه باشید تا با داشتن زندگی متعادل به عنوان یکی از راه های مهم پولدار بودن آشنا شوید.

 زندگی متعادل

ارتباط زندگی متعادل با پول چیست؟

بشر بایستی در هر زمان از نیرو و اعتبار عقل و خردش بهره بجوید. بعضیها تشنه قدرت اند و برخی دیگر عطش پول پرستی دارند. اگر کسی تمام کانون وجودش را حول محور این جمله متمرکز کند و بگوید که پول تمام هدف من در زندگی است. من فقط میخواهم پول جمع کنم و به چیز دیگری توجه ندارم. این شخص نیز اصالت حیات خود را فراموش کرده و از یاد برده است که هدف زندگی گردآوری پول نیست بلکه حفظ تعادل است. ابتدا باید روح خود را آرامش و غنا بخشید و هماهنگی و سازگاری پیشه کرد و در هر حالتی روحیه خود را نباخت و شاد و سر حال و تندرست باقی ماند و دچار یاس و شکست نگردید وگرنه زراندوزی و پول پرستی با طبع بشر میانه ای ندارد و دراین صورت است که میتواند منشاء هر بدبختی و مصیبتی گردد.

 

آیا صرفا پول هدف است؟

زندگی متعادل

بار دیگر تکرار می کنیم که اگر پول را هدف منحصر به فرد خود در زندگی قرار دهید انتخاب نامناسبی داشته اید. بعد از سالها تلاش و دوندگی برای اندوختن پول و ثروت اینک که به هرحال به منظور خود دست یافته اید تازه متوجه می شوید غایت زندگی تنها پول نیست و این جا است که خلاء عظیم و گرانی در وجود خود احساس می کنید. هر کس باید به استعدادهای باطنی خویش مصر پی ببرد و جایگاه خود را در زندگی مشخص نماید و از زیبایی و شادمانی و نشاط حیات بهره ها بگیرد و در خوشی و شادکامی صبر دیگران نیز سهیم باشد و از کمک به همنوع غافل نماند. درک قوانین ضمیر باطن خود گنجینه ای است که با هیچ یک از ثروتھای دنیا قابل قیاس نمی باشد زیرا در صورتی که توفیق ادراک این اصول را یافتید به ثروتی معنوی دست مییابید که با هیچ گوهر مادی قابل قیاس نخواهد بود.

 

جریان داشتن پول و کمک به حفظ زندگی متعادل

در فقر و تنگدستی هیچ حلاوت و لطفی وجود ندارد و آن نیز به سان امراض دیگر ذهنی ممکن است کسی را آلوده کند و واقعیت را از جلوی چشمان شخص دور سازد. هنگام بیماری به این فکر میافتید که نظم و جودتان به هم ریخته و در صدد یاری گرفتن از پزشک و غیره برمی آیید تا بار دیگر تندرستی را به پیکر خود بازگردانید. این مثال در مورد پول صادق است که اگر در جریان زندگی گردش نکند، حیات اقتصادی شخص دچار اختلال خواهد شد که باید بلافاصله در رفع آن کوشید.

 

فقر ذهنی به عنوان مانعی از زندگی متعادل

زندگی متعادل

گفتیم که اصالت زندگی به جانب شادی و رفاه و تندرستی متمایل است. بشر پای به این جهان نمی گذارد تا در مزباله دانی زندگی نماید و آشغال و پوست درخت و علف بخورد. او در طلب رفاه خویش تمدنی چنین شکوفا به وجود آورده است. افکار خود را از هر نوع عقاید خرافی پاک کنید. حال به این روی سکه بنگریم که آیا میتوان پول را کثیف و نجس نامید؟ اگر چنین طرز تفکری داشته باشید به آن امکان می دهید تا با بالهای خود از چنگ شما بگریزد و به آشیانه ای دیگر برود. فراموش نکنید با محکوم کردن پول، خود را از داشتن آن محروم خواهید ساخت و به عبارت واضح تر آنچه را که انتقاد می کنید به سوی خود جلب نخواهید کرد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

  1. سلام حتی در یک روایت به فقر عنوان کفر اطلاق شده که این روایت خیلی من رو ترسوند.حتی موقع فقر انسان اگر راضی به قضای الهی نباشد این فقر تبدیل به تنفر از خداوند میشود چون انسان همه فقرش را گردن خداوند می اندازد و اگر در همین حال بمیرد با حال تنفر از خداوند میمیرد. پناه بر خدا از شر فقر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا