کمک به فرزندان برای بهتر درس خواندن

بچه هایی که از مهارت های خوب درس خواندن برخور دارند در تمامی زمینه های درسی از آمادگی لازم برخور دارند. شما به عنوان پدر و مادر برای آموختن این مهارت ها به فرزندانتان نقش مهمی بازی می کنید. ما در مجله اینترنتی آسان طب در مورد کمک به فرزندان برای بهتر درس خواندن بیشتر توضیح خواهیم داد.

درس خواندن

 

نیازی به این نیست که چگونه خواندن را به فرزندتان آموزش دهید، اما می توانید فضایی ایجاد کنید که در آن خواندن اقدامی ارزشمند ارزیابی شود.به خاطر داشته باشید یکی از مهمترین کارهایی که برای تشویق فرزندان خود به خواندن می توانید بکنید این است که خود شما هم اهل خواندن و مطالعه باشید. وقتی بچه ها ببینند که پدر و مادرشان کتاب می خوانند و مطالعه می کنند طبیعتاً کنجکاوی شان به درس خواندن بیشتر می شود. بنابراین درس خواندن و کتاب و نشریات خواندن مانند تلویزیون بخشی از اقلام منزل شما را به وجود آورد.

سلسله پیشنهادهای زیر به منظور تشویق فضای خواندن در خانواده شما طراحی شده اند.

برای فرزندتان کتاب بخوانید

یکی از بهترین کارهایی که برای تشویق فرزندان به خواندن می توانید شروع کنید و تا هر زمان که امکانش بود ادامه دهید.

درس خواندن

 

به صدای خواندن فرزندانتان گوش بدهید

بچه ها به شدت از این که برای پدر و مادرشان مطلبی بخوانند لذت می برند. خواندن به صدای بلند به بچه ها احساس غرور می دهد و بر مهارت های خواندنی آنها می افزاید. مراقب باشید که به هنگام شنیدن صدای خواندن فرزندانتان از آنها انتقاد نکنید.فراموش نکنید که قرار است این کار برای فرزندان شما لذت بخش باشد.

 

به اتفاق فرزند تان به طور منظم به کتابخانه بروید

با بخش مخصوص کودکان کتابخانه آشنا شوید. در کتابخانه ها اغلب کتاب های بسیار خوبی برای بچه ها یافت می شود. کتابدارها هم می توانند شما را در این زمینه یاری کنند. به کمک آنها می توانید کتاب های مناسب فرزندانتان را پیدا کنید.

برای فرزندان خودکارت عضویت کتابخانه بگیرید. داشتن کارت عضویت کتابخانه به فرزند شما احساس مسؤولیت و افتخار می دهد. به فرزندان خود بگویید که وقتی برای گرفتن کارت کتابخانه امضا می دهند، مسؤول اند مطابق مقررات کتابخانه ظاهر شوند و از کتاب هایی که قرض می گیرند به خوبی مراقبت کنند.

به فرزندان خود کمک کنید تا برای خود کتابخانه ای درست کنند

یکی از لذت بخش ترین کارها برای بچه ها این است که برای خود کتابخانه ای درست کنند. کتاب ها لزوماً نباید گران باشند. می توانید از منابع مختلف برای فرزندانتان کتاب های ارزانتر تهیه کنید.

نشریات مخصوص کودکان را برای فرزندانتان آبونه ماه شوید. مجلات خوبی هستند که صرفا برای بچه ها نوشته می شوند.در این مجلات به موضوعات مختلفی اشاره می شود. فرزندان شما به راحتی می توانند بخش های مورد علاقه خود را در این نشریات پیدا کنند.

درس خواندن

 

فرزندانتان را تشویق به داستان نویسی کنید

بسیاری از کودکانی که به خواندن یا شنیدن داستان علاقه مندند، از نوشتن هم لذت می برند. بچه ها دوست دارند از خود داستان بنویسند. اگر فرزندان شما جوان و کم سال هستند، از آنها بخواهید داستان هایشان را برای شما بخوانند.

می توانید داستان فرزندتان را در یکی دو جمله تا یک صفحه بنویسید و بعد آن را به فرزندتان بدهید تا داستانش را به نمایش بگذارد. بچه های بزرگتر را هم به نوشتن داستان تشویق کنید. و وسایل کار (قلم، مداد، کاغذ خط دار، ماژیک و غیره) را در اختیارشان بگذارید. از همه این ها مهم تر داستانشان را بخوانید.

تلویزیون را خاموش کنید و به اتفاق بخوانید بعضی از خانواده ها به این نتیجه رسیده اند که داشتن ساعت مطالعه، در پایان کار روزانه، بسیار لذت بخش است. وقتی به اتفاق فرزندتان کتاب یا درس می خوانید ، به کتاب خواندن بها می دهید. از آن گذشته وقتی به اتفاق فرزندتان کتاب می خوانید به او فرصتی می دهید تا مطالب مطالعه کرده اش را با شما در میان بگذارد.

برای تقویت خواندن فرزندتان باید مهارت های شنیدنی و درک او از خواندن را بالا ببرید. جلسه تقویت مهارت های خواندنی فرزند شما حداکثر به پانزده دقیقه زمان احتیاج دارد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا