پیاده­‌روی و تاثیرات مهم آن بر افزایش طول عمر افراد سالخورده

یکی از مسائلی که همواره به آن کم‌توجهی صورت گرفته است، مسئله ورزش کردن برای حفظ تندرستی و سلامتی است. برای برخی از افراد مسن­‌تر نیز جای سوال است که آیا می‌توانند به فعالیت­‌های ورزشی بپردازند یا خیر؟! در تحقیقات به عمل آمده جدید توسط دانشمندان اثبات شده است که پیاده­‌روی برای زنان مسن، می‌­تواند سبب طول عمر در آنها گردد.

پیاده­‌روی و بررسی ارتباط آن با افزایش طول عمر افراد سالخورده

همراهان مجله پزشکی آسان طب؛ زنان سالخورده­‌ای که در فعالیت­‌های بدنی متوسط مانند پیاده­‌روی­‌های پر سر و صدا شرکت می­‌کنند، در برابر زنان دیگر سالم‌­تر هستند. این یافته مهم توسط محققان بریگام در بیمارستان زنان بوستون ایالات متحده آمریکا بعد از بررسی 4 ساله فعالیت بدنی زنان مسن به دست آمد.

پیاده­‌روی

محققان در گزارشی که اخیرا در مجله پزشکی Circulation منتشر کردند؛ به صراحت بیان کرده‌­اند که عدم فعالیت فیزیکی باعث مرگ و میر بسیاری از افراد در جهان خواهد شد.

دستورات ورزشی صادر شده برای افراد مسن

در ایالات متحده آمریکا، دستورالعمل­‌هایی برای بهبود سلامت از طریق فعالیت­‌های بدنی صادر شده که در آن بزرگسالان باید در هر هفته به مدت 150 دقیقه به فعالیت­‌های بدنی فعال هوازی متوسط و 75 دقیقه فعالیت بدنی فعال هوازی شدید بپردازند. در این دستورالعمل­‌های ایالات متحده آمریکا، پیاده­‌روی سریع، تنیس، دویدن و شنا کردن را جزو فعالیت­‌های شدید به حساب آورده‌­اند.

در نظر داشته باشید که آنها اشاره داشتند که فعالیت­‌های هوازی توصیه شده باید حداقل هفته­‌ای دوبار با تمرینات تقویت عضلانی همچون وزنه و نوارهای مقاومتی همراه باشد.

وجود ارتباط قوی بین تمرینات هوازی و طول عمر

همراهان آسان طب؛ این تحقیقات و نتایج نشان می­‌دهد که دانشمندان ارتباطی قوی در بین میزان تمرینات ثبت شده توسط زنان مسن و طول عمرشان به دست آورده­‌اند. محققان اعلام کرده‌­اند، اگر چه مدرک خاصی در این رابطه وجود ندارد اما مستندات خوبی در اختیار دارند که در حقیقت بیانگر این موضوع مهم خواهند بود.

پیاده­‌روی

با استفاده از تکنولوژی و پوشاندن لباس­‌های ورزشی مجهز به شتاب­‌سنج و دستگاه‌­های مهم اندازه‌­گیری، دانشمندان توانستند دریابند که ورزش کردن خطرات را تا 30 درصد در برخی از افراد کاهش خواهد داد، در حقیقت ورزش یک نوع کمک­‌کننده به سلامتی خواهد بود.

دکتر I-Min اظهار داشته که واقعیت فعالیت­‌های بدنی که باعث کاهش مرگ و میر می­‌شود بر کسی پوشیده نیست، اما باید میزان و راه­های مناسب فعالیت­‌های بدنی را با استفاده از ابزارهای موجود به دست آورد. نتایج آزمایشات یقینا در افرادی که ورزش‌­های سبک­‌تری انجام ­می‌دهند به نسبت افرادی که ورزش‌­های سخت­‌تری را به انجام می­‌رسانند متفاوت­ خواهد بود.

سیگار را ترک کنید…

نتایج به دست آمده نشان­‌دهنده آن است که افرادی که سیگار مصرف نمی­‌کنند، احتمال مرگ و میر زودرسشان تقریبا 50 درصد کمتر از افراد سیگاری است. برخی از محققان مدعی بودند که میزان شدت نور می­‌تواند بر مرگ و میر تاثیرگذار باشد و این موضوع با انجام آزمایشات مختلف رد شد.

پیاده­‌روی

محققان قصد داشتند تا آزمایشات خود را بر روی زنان مسن­‌تر به کار گیرند، زیرا زنان کم سن و سال و در حد 20 تا 30 سال به راحتی می­‌توانند در فعالیت­‌های ورزشی همچون بسکتبال و دوندگی شرکت نمایند.

دانشمندان آزمایشات به دست آمده را بر روی زنان مسن سفیدپوست به عمل آورده و بیان کردند که احتمال دارد نتایج به دست آمده بر روی سایر گروه‌­های جمعیتی تفاوت داشته باشد. دانشمندان اظهار داشتند که قصد دارند آزمایشات را دنبال کرده و حتی شاید بتوانند نوع ورزش و درصد فایده آن را بر روی افراد مختلف پیدا کنند.

آیا شما نیز به پیاده­‌روی می‌پردازید؟ پیاده­‌روی شما چه قدر زمان می‌برد؟ آیا از نتایج به دست آمده از پیاده­‌روی خود راضی هستید؟

Source: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا