علت ریزش مو در پاییز و روشهای درمان

علت ریزش مو در پاییز موضوع این بخش از مجله پزشکی اسان طب است. ریزش مو دلایل مختلفی مثل استرس، کمبود ویتامین، افزایش سن و … دارد. اما خیلی از افراد فقط در فصل پاییز دچار ریزش مو می شوند. در این قسمت ابتدا علت ریزش مو در پاییز را به شما معرفی میکنیم، سپس درباره روشهای پیشگیری و درمان این نوع ریزش مو اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

علت ریزش مو در پاییز

علت ریزش مو در پاییز

به گزارش مجله پزشکی آسان طب به تازگی دانشمندان سوئدی با بررسی روی ۸۰۰ زن سالم به این نتیجه رسیدند که بیشترشان در فصل پاییز دچار مشکل ریزش موی سر می‌شوند. آنها علت ریزش مو در پاییز را کاهش نور خورشید و کمبود ویتامین D در بدن بانوان دانسته اند.

ویتامین D یکی از انواع ویتامین است که به شدت روی تقویت مو‌ها و رشد آنها تاثیر می گذارد. در پاییز نور خورشیدی که به بدن می تابد اکثرا کم می شود و همچنین افراد کمتر نسبت به تابستان بیرون می روند. در نتیجه ویتامین دی که یکی از منابعش نور خورشید است کمتر به بدن می رسد.

علت ریزش مو در پاییز

همچنین کمبود آهن و ید مورد نیاز بدن در فصل پاییز میتوانند از علل ریزش مو پاییز باشد. با سرد شدن هوا و کاهش طول روز در اواخر فصل تابستان و پاییز این نیاز کمتر می شود. در نتیجه ریزش مو افزایش پیدا می کند.

به گزارش مجله پزشکی آسان طب ریزش مو دارای اقسام گوناگونی است که یکی از آنها در فصل‌های سرد سال اتفاق می‌افتد که به آن ریزش موی فصلی نیز گفته می‌شود. این ریزش مو به مدت ۲ تا ۳ ماه ادامه پیدا می‌کند و پس از آن مو‌ها دوباره رشد می‌کنند.

علت ریزش مو در پاییز

درمان ریزش مو در پاییز

برای پیشگیری و درمان ریزش موی سر در پاییز باید مرغ، گوشت بدون چربی، ماهی، تخم مرغ، دانه‌های آجیل و لوبیا و همچنین مصرف میوه و سبزی‌های تازه، سیر، عدس، سیب زمینی شیرین، دانه سویا، تخمه کتان، تخمه کدو تنبل و نوشیدن آب به میزان کافی را در وعده های غذایی خود بگنجانید تا مواد مغذی برای تقویت مو به بدن تان برسد.

اگر این ریزش مو باز هم ادامه پیدا کرد باید مشاوره با متخصص و انجام درمان‌های رایج ریزش موی سر، استفاده از محلول‌های موضعی و مصرف مکمل‌ های خوراکی حاوی زینک را فراموش نکنید.

علت ریزش مو در پاییز

نوشیدن چای سبز و خودداری از مصرف قهوه به میزان زیاد باعث دریافت مواد مغذی به بدن و تقویت پوست و فولیکول‌های موی سر شده و از ریزش موی سر جلوگیری می کند.

برای جلوگیری از ریزش مو در پاییز خوردن میان وعده‌های سالم شامل انجیر، خرما، کشمش ، فرنی، آب پرتقال طبیعی و تازه، تخم مرغ، ماء الشعیر، برنج قهوه‌ای و مواد لبنی را هرگز فراموش نکنید.

ماسک ویژه روغن درمانی کراتین هم برای موها مفید است. در پاییز میتوانید از آن استفاده کنید. همچنین سعی کنید موهایتان را مرطوب نگه دارید تا به تغییرات فصل عادت کند.

در پاییز سعی کنید موهایتان را روشن نکنید. چون موهای تیره نسبت به تغییر فصل و آب و هوا قدرت بیشتری دارند.

علت ریزش مو در پاییز

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی اسان طب درباره علت ریزش مو در پاییز و درمان آن تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

‫5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا