گربه بنگال از زیباترین و گران قیمت ترین گربه های جهان

گربه ی بنگال نژادی است که اخیرا از ترکیب یک گربه وحشی و یک گربه ی خانگی به وجود آمده است. این نژاد بسیاری از الگوهای رفتاری گربه های وحشی را با خود به همراه دارد. این گربه برای اولین بار در آمریکا حدود سال 1950 مورد توجه قرار گرفته و تکثیر یافت. اما امروزه در کشورهای اروپایی به پرورش و تکثیر این نژاد می پردازند. در این مطلب از آسان طب به معرفی گربه بنگال یکی از گران قیمت ترین و زیباترین گربه های جهان می پردازیم.

 گربه بنگال

شخصیت گربه بنگال

گربه های بنگال، شاید در اولین نگاه مانند گربه های وحشی به نظر بیایند. اما پرورش دهندگان اصرار دارند که آن ها مانند تمام نژاد های دیگر گربه های خانگی بسیار دوست داشتنی و مطیع می باشند. طرفداران گربه های بنگال، آن ها را گربه هایی بازیگوش و پر انرژی توصیف می کنند. یکی از ویژگی های بسیار خاص که آن ها را از سایر گربه ها متمایز می سازد ، علاقه ی آن ها به آب و شنا کردن است. پس هر گاه گربه ی بنگال خود را در حمام و کنار سینک ظرفشویی پیدا کردید، که در حال بازی با آب است، هر گز تعجب نکنید. گربه های بنگال به فضای بزرگی برای فعالیت نیاز دارند. این نکته به این معنی نیست که آن ها نیازمندند در فضای بیرون خانه بدوند، بلکه آن ها را نمی توان در یک اتاق حبس کرده و زندانی کرد. اگر به اندازه ی کافی وسایل بازی، و فضا در اختیار آن ها قرار دهید، آن ها زندگی بسیار شادی خواهند داشت.
فراموش نکنید که فضایی برای ناخن کشیدن ( اسکرچ ) این گربه فراهم کنید. زیرا آن ها به این کار علاقه ی زیادی دارند. اکثر گربه های بنگال بسیار اجتماعی هستند و ممکن است آن ها هنگام غروب و استراحت در آغوش شما قرار گرفته و به لیس زدن خود مشغول شوند، اما بعضی از آن ها هم نیز ممکن است در این حالت خیلی راحت نباشند. و به این کار علاقه ای نشان ندهند.
این نژاد از گربه ها خصوصیات خاص و ویژه ای دارند که شما با دیدن آن ها ویژگی های یک حیوان وحشی را به یاد خواهید آورد. این گربه ها شکارچیان بسیار ماهری هستند و دوست دارند که بیرون از خانه، حیوانات کوچک را شکار کنند. آن ها ساکت ماندن در یک گوشه را هرگز نمی پذیرند.
به یاد داشته باشید که برای نگه داری گربه ی بنگال با دیگر گربه ها و حیوانات ، باید به ویژگی های اخلاقی گربه توجه داشت. اگر پرنده ای در خانه نگه داری می کنید به شما توصیه می کنیم که هیچ گاه این نژاد را به خانه نیاورید. اگر از قبل گربه ای آرام و صلح طلبی را در خانه نگه داری می کنید، هیچ گاه یک گربه ی بنگال را به خانه و در کنار گربه ی صلح طلب نیاورید . چرا که گربه ی بنگال با وجود اجتماعی بودن، به بازی و فعالیت علاقه دارد و این ممکن است باعث ایجاد مشکلات، با گربه ی آرام شما شود و درگیری هایی بین این دو گربه مشاهده کنید.
گربه های بنگال را می توان با دیگر گربه های بنگال و یا با سگ ها نگهداری کرد. آن ها زندگی در کنار انسان ها و دیگر گربه های بنگال را بسیار دوست دارند. گربه بنگال
ویژگی های بدنی گربه ی بنگال

بدن گربه بنگال : گربه ی بنگال عضلات بلند مناسبی دارد. که با استخوان های سنگین به خوبی رشد کرده است. پاها بلند تر از دست ها بوده و پنجه ها بزرگ و گرد هستند. دم با طول متوسط و محکم و نوک گردی دارد. 

سر گربه ی بنگال : سر در مقایسه با بدن کوچک تر بوده و طول آن بیشتر از عرضش می باشد. گوش های محکم کوچکی که کمی به سمت جلو متمایل است.
بینی بلند و پهن است. چشم ها بزرگ و بادامی شکل و متمایل به گرد هستند. چانه شکل مطلوبی دارد.

پوست و موی گربه بنگال : پوشش بدنی گربه بنگال کوتاه و متوسط است . موهای بدن نرم و ابریشمی است. بچه گربه ها ممکن است موهای بلند تری نسبت به گربه های بزرگسال داشته باشند. گربه های بنگال ممکن است دو شکل از پوشش بدنی را دارا باشند : خال خال ( خل دار ) و راه راه .
اما مهمترین ویژگی این نژاد، صرف نظر از شکل و رنگ موها، نوک سیاه رنگ دم گربه ی بنگال است.
گربه بنگال

الگو و شکل های پوشش بدنی گربه ی بنگال:

خال خال : مهم ترین ویژگی های آن عبارتند از خال های متعدد بر روی بدن ، شکل M بر روی پشت سر گربه و حلقه های متعدد بر روی دم آن هاست. 

راه راه : این شکل بیشتر شبیه به رنگ های کلاسیک و گربه های مو کوتاه آسیایی می باشد. اما الگوهای منظم تری نسبت به شکل خال دار دارد. گربه های بنگال راه راه علاوه بر این خطوط دارای خال های متعدد در زیر بدن خود هستند. خطوط بر روی بدن بسیار واضح و مرتب هستند. 

رنگ های گربه های بنگال:

 Sorrel : این رنگ دارای رنگ زرد فام که مایل به نارنجی و قرمز می باشد. همراه علامت های سیاه، قهوه ای و شکلاتی رنگ است. چشم ها به رنگ زرد و سبز هستند.

Seal lynx point : این رنگ در دیگر گونه هایی از گربه ی سیامی دیده می شود. پوزه ، گوش ها و پنجه ها تیره تر از دیگر نقاط بدن هستند. چشم ها به رنگ آبی هستند.

Sepia seal mink tabby : نوع دیگر از رنگ گربه های بنگال از ترکیب گربه های سیامی و برمه به دست آمده است. این نوع رنگ بسیار نادر بوده و رنگ اصلی آن به رنگ عاجی ، کرم و برنزه ی روشن است. و خال ها و خط ها به رنگ قهوه ای پر رنگ است.

گربه بنگال

مراقبت از گربه ی بنگال


گربه های بنگال به یک مراقبت معمولی نیازمند هستند. شانه کردن مرتب موهای گربه ی بنگال به زیبایی پوست و موی آن ها کمک می کند. به طور مرتب ناخن های این نژاد را باید با ناخن گیر مخصوص کوتاه کنید. بهتر است کوتاه کردن ناخن ها را از زمانی که آن ها یک بچه گربه هستند انجام دهید، تا به این کار عادت کرده و در مقابلش مقاومتی نشان ندهند. تمییز کردن گوش های این نژاد در صورتی که لازم باشد با استفاده از گوش پاک کن های مخصوص گربه بسیار ضروری است. 

 

منبع : http://asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا