گربه راگمافن نژاد بانمک ، ملوس و آپارتمان نشین گربه ها!

گربه راگمافن نژاد گربه هایی دوست داشتنی و ملوسی هستند که اگر علاقه مند به خرید گربه خانگی و مناسب برای آپارتمان نشینی هستید پیشنهاد می کنم با نژاد گربه راگمافن آشنا بشوید. موی تن این نوع از نژاد گربه ریزش نمیکند و می توانید با خیال راحت مو های او را شانه بزنید و از همنشینی با وی لذت ببرید.این گربه ها شخصیت خاصی دارند به شما آرامش می دهند و در آغوش و روی پای شما آرام می گیرند. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی خصوصیات رفتاری،طول عمر و نحوه ی نظافت این گربه ها و در کل آشنایی با این نژاد گربه در مجله آسان طب اشاره کنیم.

گربه راگمافن نژاد بانمک ، ملوس و آپارتمان نشین گربه ها!

گربه راگمافن

 نژاد گربه راگمافن نژادی بسیار با وفا ، مهربان و بسیار صبور می باشد و مناسب خانواده هایی است که بچه های کوچک و پرانرژی دارند. این نوع نژاد به حداقل نظافت نیاز دارند. آن ها در خانه به دنبال شما راه می افتند و هنگامی که به خانه می آیید از شما استقبال خواهند کرد . آن ها گربه هایی هستند که علاقه مند هستند به این که رو پا های شما بشینند و یا کنار شما بخوابند. هرگز نباید از آن ها در بیرون از منزل نگهداری کرد و تقریبا مشکل ژنتیکی خاصی در آن ها مشهده نمی شود. اگر می توانید از گربه ای فقط در منزل خود نگهداری کرده و زمان و وقت کافی برای توجه و محبت به آن ها را دارید گربه راگمافن بسیار مناسب به نظر می آید و بهترین پیشنهاد است .

گربه راگمافن 

تاریخچه نژاد راگمافن

ریشه  نژاد گربه راگمافن به نژاد رگدال بر می گردد و در سال 1960 در کالیفرنیای آمریکا کشف شده است. گربه نژاد رگدال ممکن است ترکیبی از نژاد برمه، بیرمن و پرشین باشد، اما گربه ای که اعتبار این نژاد را به خود اختصاص می دهد گربه ای سفید به نام ژوزفین است که به خاطر تصادف با اتومبیل آن را به یک دانشگاه برده و در آنجا ویژگی های او را شناسایی می کنند. حتی نژاد رگمافن به عنوان « دختران ژوزفین » نیز نامیده می شود.

تاریخچه نژاد راگمافن

آشنایی با ظاهر گربه راگمافن

نژاد گربه راگمافون دارای سر ، پیشانی و چونه گردی هستند. چشم های آن ها بادامی ( نزدیک به گرد ) و رنگ های طلایی و زرد است . چشمان آن ها در اندازه های متوسط است و به همان میزان که از بالای سر فاصه دارد از کنار سر هم فاصله دارد. گوش های راگمافن ها نسبتا بزرگ عمیق و پهن بوده و هماهنگی چشم ها و گوش ها آنها را به حیوانی زیبا مبدل کرده است. بدن آنها ، بدنی بزرگ و عضلانی است با سینه ی پهن و کشیده است و همین طور شانه ها نیز پهن است . آن ها دارای بدنی بسیار پر گوشت می باشند به طوری که در هنگام نوازش شما این موضوع را به خوبی متوجه می شوید . دم آن ها بسیار پر مو و نرم است که در ابتدای دم با پهنای متوسط  و در انتهای دم اندکی مخروطی شکل می باشد . پا های آن ها دارای استخوان بندی درشتی است و آن ها برای برقراری تعادل خود از پنچه های بزرگ شان استفاده می کنند، زیرا پنجه های بزرگ به برقراری تعادل در بدن آن ها کمک می کند.

 رفتارهای نژاد راگمافن

راگمافن ها گربه هایی بسیار شرین و دوست داشتنی می باشند ، رفتار آن ها بسیار دوستانه و مهربان است. تا هنگامی که شما یکی از این گربه های دوست داشتنی را نداشته باشید این قضیه را درک نخواهید کرد و حتی توصیفش بسیار سخت است. گربه راگمافن ارتباط عاطفی عمیقی با خانواده برقرار می کند و وقتی به خانه باز می گردید با صمیمیت ورود تان را خوش آمد  گفته و شما با یک بار نگه داری از این نژاد همیشه خواهان آن ها خواهید شد. راگمافن ها نژادی فوق العاده باهوش و بسیار با استعداد هستند و حتی در مواردی صاحبان آن ها اعلام کرده اند که آن ها برخی از بازی ها را خیلی زود یاد می گیرند. همچنین آن ها برای افرادی که تنها زندگی می کنند بسیار فوق العاده و مناسب هستند. آنها همدم و پشتیبان بسیار خوبی خواهند بود و به حرف های شما به دقت گوش می کنند و با علاقه به شما پاسخ خواهند داد.

راگمافون ها

شخصیت ساده آن ها و از کنار مسائل گذشتن آن ها باعث می شود تقریبا در تمام محیط ها به خوبی و در آرامش کامل زندگی کنند . البته تا هنگامی که علاقه و توجه صاحب خود را به خود می بینند ، آن ها عاشق این هستند که در هنگامی که شما مشغول تماشای تلویریون هستید و یا حتی به مطالعه روزنامه می پردازید  روی دست ها و یا پا های شما نشسته و لم بدهند و خر خر کنند ، آن ها به در کنار شما بودن علاقه مند هستند. راگمافن ها اصلا گربه های تنبلی نیستند، تنها کافی است که اسباب بازی های آن ها را برای آن ها بیاورید تا فعالیت و بازیگوشی آن ها را ببینید. لازم به ذکر است که راگمافن ها بسیار راحت به افراد غریبه اعتماد می کنند ، بنابراین تنها محل مناسب برای نگهداری از آن ها فقط  در خانه می باشد .

رفتار راگمافن ها

گربه های نژاد راگمافن تا سن 4 – 5 سالگی به بلوغ نمی رسند بنابرین شما مدت زیادی یک بچه گربه ی بازیگوش و بیش از حد زیبا را خواهید داشت. می توانید به راحتی آن ها را  به گردش و پیاده روی ببرید. آن ها بسیار اجتماعی، بازیگوش، کم صدا و فوق العاده اجتماعی هستند. بدین معنا که آن ها با تمام انسان ها و حیوانات بخوبی کنار میایند و بخاطر رفتار های غیر تهاجمی است که راگمافن ها حتی در زمانی که مورد حمله قرار می گیرند از خود دفاع نمی کنند . به علت همین خصلت صاحبان آن ها باید بسیار مواظب آن ها باشند و فقط در منزل از آن ها نگهداری کنند. یکی از نکات جالب توجه در مورد نژاد راگمافن ها این است که وقتی بچه گربه اش به دنیا می آید کاملا سفید یک دست است و در حالی که به سن بلوغ نزدیک می شود کم کم رنگ و طرح آن ها خود را نشان می دهد و شکل جدیدی در آن ها مشاهده می شود. گربه راگمافن حدودا” 18 سال عمر می کنند . البته اگر موارد کلیدی رعایت شود عمر آن ها بسیار بیشتر از این ها هم افزایش پیدا خواهد کرد.

رفتار راگمافن ها

در کل این نژاد از گربه ها بسیار زیبا ، باهوش و خوش اخلاق هستند. اگر عاشق گربه ها هستید یک گربه راگمافن برای خود تهیه کنید . زیرا آن ها یک دوست مهربان ، با مزه و دوست داشتنی هستند . خصلت های خوب این نژاد را بهتر است که خودتان از نزدیک ببینید. امیدوارم از این مطلب در مورد معرفی گربه های نژاد راگمافن در مجله پزشکی آسان طب لذت برده باشید.

 

منبع : asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا