Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
رسم و رسومات ازدواج در سراسر دنیا چگونه است ؟ – مجله آسان طب

رسم و رسومات ازدواج در سراسر دنیا چگونه است ؟

ازدواج یکی از مهم ترین مسئله های زندگی هر فرد است که مراحلی همراه خواهد بود . پس از اینکه فرد به سن بلوغ و ازدواج رسید بعد از انتخاب همسر ایده آل خود در هر کشوری با متناسب با فرنگشان و رسم و رسومات خود  یک سری مراحل را برای ازدواج فرزندان خود باید پشت سر بگذارند . در ایران این موضوع با یک تا چند جلسه خواستگاری ، بعد از آن بله برون ، نامزدی ،عقد ،حنابندون و عروسی تمام می شود . البته امروزه به دلیل مخارج سنگینی که این مراسمات با خود دارند اکثر خانواده های چه خانواده دختر و چه خانواده پسر برای برگزاری آن به شکل تمام و کمال برای هر چه سریع تر سرو سامان گرفتن فرزندانشان از این گونه مراسماتی که از قدیم بوده چشم پوشی می کنند .

در کشورهای  دیگر آداب و رسوم ازدواج متفات تر است و گاهی ممکن است برای ما عجیب نیز باشد هر چند که برای مردم آن کشور ها یک امر عادی و طبعی خواهد بود . در این مطلب از سایت آسان طب در بخش سبک زندگی شما را با برخی از این رسم و رسومات ازدواج در دنیا آ شنا خواهیم کرد . پس تا انتهای این پست برای خوان این رسومات جالب ما را همراهی کنید .

 

رسم و رسومات ازدواج در دنیا

 

رسم و رسومات قبیله تایدونگ اندونزی

از عاشقانه ترین و رمانتیک ترین رسم و رسومات قبیله تایدونگ در کشور اندونزی خواندن چند ترانه عاشقانه است به این صورت که آقای داماد برای اینکه بتواند چهره عروس را در جشن عروسیشان ببیند و تور عروس از صورت او کنار زده شود خانوادن چند آواز عاشقانه برای عروس است . در کنار این رسم دوست داشتنی و جالب یک رسم ترسناک هم هست که استفاده از حمام برای عروس و داماد تا مدت سه روز ممنوع می باشد .

آنها معتقدند این موضوع خوش یمن نیست و باعث بدبختی و ناباروری شده و اگر هم صاحب فرزند شود در دوران بارداری یا بعد از آن خواهد مرد . به همین خاطر چند نفری تا گذشتن این دوره مراقب عروس و داماد خواهند ماند که از حمام استفاده نکنند و فقط مایحتاج ضروری را در اختیارشان خواهند گذاشت تا این سه روز را به سلامت پشت سر بگذارند و بعد از آن آزادند که از حمام استفاده کنند .

 

هندو مذهب ها دندان خود را پر می کنند

افرادی که جز مذهب هندوها هستند زمانی که فرزندانشان به سن بلوغ رسیدند باید برای رفع نیروی شیطانی ، خشم و پریشانی دندان های خود را پر کنند یا آن ها را صاف کنند . این کار باعث شده رو آن ها حالت معنوی بیش تری پیدا کرده و به تعالی برسد . بری انجام این کار تا زمان ازدواجشان فرصت دارند .

 

رسم و رسومات ازدواج مردم هند

یکی از رسم و رسومات مردم پر جمعیت کشور هند شرکت در مراسم مخصوص ازدواج است . دخترها بعد از اینکه همسر اده آل خود را در این مراسم پیدا کردند با عصایی ضربه ای به شانه او خواهند زد . یکی از رسومات عجیب در یکی از قبیله های هندی این است که عروس بر روی دست هایش راه برود و داماد به نشانه مبارک بودن این ازدواج پاهایش را بر سر عروس بگذارد و عروس هم حلقه ازدواجش را به جای دست در پای خود بگذارد .

 

رسم و رسومات ازدواج در هند

 

مراسم گریه کنان چینی ها برای ازدواج

یکی از رسم و رسومات جالب یکی از اقوام کشور چین این است که وقتی زمان ازدواج دختر و پسر اعلام شد 10 روز قبل از آن عروس و داماد باید تا روز عروسی روزانه سه ساعت گریه کنند بعد از اتمام این زمان در آخرین روز خانوادهای عروس و داماد و همچنین اقوام و دوستان و آشنایان نزدیک و صمیمی آن ها باید به همراه این تازه عروس و داماد گریه کنند . معمولا برای گذشتن این ده روز برای اینکه به گریه بیفتند از ترانه ها و آهنگ های غم انگیز استفاده می کنند .

 

ازدواج چینی ها

 

سوراخ کردن زبان عروس در قبیله گوبیس آفریقا

در این قبیله آفریقایی روز عروسی زبان عروس را به نشان کم حرف زدن او سوراخ می کنند و آقای داماد از این سوراخ نخی را عبور خواهد داد و هر وقت زن در طول زندگی مشترک زیاد حرف بزند و این موضوع خوشایند همسرش نباشد او به این سوراخ زبان اشاره خواهد کرد .

 

ازدواج در آفریقا

 

دزدی آقا داماد در آمازون

یک شب قبل از عروسی در آمازون مرسوم است آقای داماد مرغ در تعداد زیاد از مردم روستا بدزد و بعد بریدن سر و پختن مرغ ها خودش سر مرغ ها را می خورد و پاهای مرغ را روی جای خواب عروس می گذارد .

 

عطر عروس اسکیموها

در اسکومویی ها همه چیز بستگی به بوی عطر عروس دارد و برای دخترهای جوان و دم بخت تعیین کننده و بخت و اقبالشان خواهد بود . در آنجا رسم بر این است که داماد در صورتی که از بوی عطر عروس خوشش آمد بماند و زندگی مشترکشان را آغاز کند و اگر بوی عطر مورد پسندشان نبود خیلی زود ااز پیش عروس برود .

 

منبع : asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35