روش حمام کردن گربه ها در خانه با آموزش همه مراحل

همه ی گربه ها و حتی بچه گربه ها موجودات بسیار تمیز و حساس تمیزی هستند ، کمتر پیش می‌آید که به حمام کردن گربه ها نیاز داشته باشیم و اغلب خودشان هستند که خود را تمیز می کنند. اما با این تفاسیر بازهم گاهی گربه ها یا حتی بچه گربه ها ممکن است احتیاج به حمام کردن داشته باشند ،مخصوصاً اگر کثیف هستند. به همین منظور ما تصمیم گرفتیم امروز بیشتر در مورد این مسئله در مجله پزشکی آسان طب صحبت کنیم.

روش حمام کردن گربه ها در خانه با آموزش همه مراحل

حمام کردن گربه ها

به غیر از مشکل کثیف شدن و یا تمیز کردن آلودگی ها بر روی گربه ، در بیشتر مواقع ممکن است که برای درمان بیماری های پوستی و یا حتی درمان کک احتیاج به حمام کردن گربه ها نیاز داشته باشیم . همه کسانی که گربه دارند می‌دانند که حمام کردن گربه کار آسانی نیست.

حمام کردن گربه ها

وسایل مورد نیاز گربه برای حمام

پیش از شست و شوی گربه ملزومات حمام کردن گربه ها را آماده کنید. شما به شامپوی مخصوص گربه نیازمندید و در صورتی که برای درمان بیماری های پوستی یا کک اقدام به حمام کردن حیوان می نمایید شامپو های مخصوص درمان بیماری را باید تهیه کنید.  وسایل دیگری که شما برای حمام کردن گربه خود به آن ها احتیاج دارید عبارتند از:

  • حوله ی بزرگی با جذب بالای آب
  • سردوشی متحرک یا ظرفی برای آب کشیدن حیوان
  • شانه‌ ای برای نظافت کردن مو های حیوان برای قبل و پس از حمام
  • ناخن گیری جهت کوتاه کردن ناخن های گربه

بهتر است برای کوتاه کردن ناخن های حیوان، بعد از حمام اقدام کنید.  از سینک بزرگ و یا وان حمام استفاده کنید و مطمئن شوید که آب خیلی گرم یا خیلی سرد نباشد لباس مناسب بپوشید که خراشیده شدن شما را حفظ کند.  احتمال دارد که نیاز به کمک کسی برای نگهداری گربه در حمام داشته باشید و این امکان وجود دارد که بتوانید به تنهایی گربه را حمام کنید که اندکی سخت تر است. با یک دست پشت گردن گربه را نگه دارید و با دست دیگر قسمتهای دیگر بدن گربه را بشویید.  معمولا گربه ها وقتی در آب قرار داده می شوند از هر کاری برای انجام فرار فروگذار نخواهند کرد. بنابراین آماده مهار کردن ، دست و پا زدن و تقلای حیوان خود باشید.

حمام کردن گربه ها

حمام کردن گربه ها مرحله به مرحله

ابتدا گربه خود را از سر تا پا خیس کنید و بهترین گزینه این است که آب را از بالای سرش بریزید تا سعی کنید او را در آب فرو ببرید. او را با کف شسته و سپس او را کاملا با آب شست و شو دهید. اگر شامپویی را جهت درمان استفاده می کنید حتماً به دستور العمل پزشک از آن استفاده کنید. برخی از شامپو ها نیازمند این هستند که ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از شست و شو با آب بر روی موها باقی بمانند. حیوان را به طور کامل بشویید و مطمئن شوید که باقی مانده ی شامپو بر روی موهای حیوان باقی نمانده است، زیرا احتمال تحریک و سوزش پوست و حتی خورده شدن آن هنگام لیسیدن توسط گربه خواهد بود. همچنین شست و شو با آب ممکن است باعث برطرف شدن این کنه ها و کک ها و یا حتی برای مدتی بی حرکت نگه داشتن آن ها شود.

روش حمام کردن گربه ها در خانه با آموزش همه مراحل

خشک کردن گربه پس از حمام

پس از شست و شوی و حمام کردن گربه ها حوله ای بزرگ قدرت بالای جذب آب را داشته باشد به دور او بپیچید و او را خیلی آرام خشک کنید. اگر حیوان خیلی مضطرب نیست می توانید موهای در هم پیچیده و کرک او را شانه کنید ، در غیر این صورت صبر کنید تا هنگامی که حیوان آرام شود.  بلافاصله بعد از حمام از سشوار استفاده نکنید و در مورد استفاده از سشوار نیز محتاط باشید، به این دلیل که اغلب گربه ها از سشوار وحشت دارند. بنابر این آن را در زمان دیگری تست کنید و عکس العمل گربه ی  خود را به هنگام مواجه شدن با سر و صدا و حتی حرارت سشوار ببینید ، اگر حیوان نترسید می توانید از شسوار برای خشک کردن گربه ی خود استفاده کنید.

روش حمام کردن گربه ها در خانه با آموزش همه مراحل

نکته ی مهم: بچه گربه های زیر ۳ ماه را حمام نکنید، زیرا آنها به سرما حساس هستند. شما می توانید برای تمیز کردن بچه گربه های زیر سه ماه از پنبه ی تمیز خیس استفاده کنید.

 

منبع : http://asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا