روش‌های درمانی سریع سینوزیت به صورت طبیعی

برای بهبود سینوزیت هیچگاه در مجاورت باد کولر نباشید ولی باد خنک به صورت غیر مستقیم اشکالی ندارد. بیشتر موتور سوارها سینوزیت می‌گیرند به این علت که باد مستقیم به پیشانی و صورت آنها خورده و در دراز مدت باعث سینوزیت می‌شود. موتور سوارها حتما باید از کلاه و هدبند استفاده کنند. اسپر‌ه‌ها اعم از ادکلن، خوشبو کننده هوا، تمیز کننده‌ها، براق کننده‌ها، یا تمام موادیکه بوی تند و آزار دهنده دارند را مصرف نکنند چون اینگونه موادها باعث تورم مخاط بینی و تحریک سینوس شده و نهایتا باعث سردردهای شدید می‌شود.

سینوزیت

درمان قطعی سینوزیت چیست؟

1- یک قاشق مربا خوری عسل را با دو قاشق مربا خوری آب مخلوط کنید و در حالت دراز کش 2 قطره مخلوط آب عسل را در هر سوراخ بینی بریزید این کار را می توانید با قطره چکان انجام  دهید. اینکار با یه مقدار سوزش دارد ولی سعی کنید تحمل کنید. 2 دقیقه به صورت درازکش و 2 دقیقه به صورت سجده باشید. چرک و عفونت در مخاط بینی و پشت حلق شما جمع میشود و باید سعی کنید حسابی مخاط بینی و پشت حلق خودتان را تخلیه کنید. این ریزش چرک از راه بینی و پشت حلق تا 15 دقیقه ادامه دارد و شما سعی کنید به محض احساس چرک آن را تخلیه کنید.

2- بعد از 15 دقیقه نوبت شستشوی مخاط بینی با سرم شستشو می رسد که در داروخانه ها موجود است. سرم شستشو را داخل لیوان می ریزید تا جایی که نصف لیوان را پر کند بعد سرم را از راه بینی به بالا می کشید طوریکه سرم از دهان شما خارج شود. کسانیکه اینکار براشون سخت هست می توانند با استفاده از سرنگ اینکار را انجام بدهند.

3- بعد از گذشت 5 دقیقه از استفاده کردن سرم نوبت مهمترین قسمت کار میرسد، اکنون مخاط بینی شما حسابی تمیز شده و دسترسی و نفوذ بهتری روی سینوسها وجود دارد. در این مرحله شما باید عنبر نصا را که همان (پهن الاغ ماده) و اسم انگلیسی اون (Donkey Stool) هست را از عطاری خریداری کنید و قسمتی از آن را روی گاز بزارید و شعله گاز را کم کنید و صورتتان را در مسیر دود قرار بدهید و از راه بینی هوا را به داخل کشیده و از راه دهان خارج کنید.

سعی کنید اینکار را با تنوع انجام دهید یعنی 20 ثانیه با دود کم اینکار را انجام داده و 20 ثانیه با دود غلیظ طوریکه سوزش شدید در بینی خود احساس کنید شما باید تا زمانیکه عنبر نصا سیاه نشده این کار را ادامه دهید. اصولا 3 تا 4 دقیقه طول می کشد که عنبر نصا کاملا سیاه شود. در ضمن در زمان انجام اینکار چرک وعفونت از راه بینی شما ترشح می شود سعی کنید در زمان احساس چرک حسابی مخاط بینی خودتان را خالی کنید و باز به اینکار ادامه دهید. در زمان خرید عنبر نصا دقت کنید عنبر نصا به صورت فله و باز باشد نه بسته ای که در داخل نایلون پلمپ شده است.

4- سیاهدانه را آسیاب کرده و به سرعت با سه برابر عسل مخلوط کنید چون سیاهدانه پودر شده زود فاسد می شود این مخلوط تا سه ماه قابل نگهداری است از این مخلوط هر 12 ساعت یکبار یک قاشق مربا خوری بخورید و اگر با عسل معمولا جوش می زنید بعد از آن کمی ماست یا آبغوره در آب یا آبلیمو مصرف کنید.

حدود یکماه تا یکماه و نیم این مخلوط را مصرف کنید هرگاه احساس کردید که خشکی به مخاط بینی شما غلبه کرد یعنی سینوسهای شما کاملا عفونتش خشک شده و دارو را به هر شب تقلیل دهید تا چند روز نهایتا مصرف را قطع کنید. این دارو زمینه بسیاری از کیستها و سرطانها را نیز از بین می برد و حتی سنگهای کلیوی را که ممکن است از وجود آنها بی خبر باشید دفع نماید.

5- استفاده از روغن سیاه دانه که شبها قبل خواب فقط یک قطره داخل یکی از سوراخهای بینی بریزید و شب بعدی داخل سوراخ بینی دیگر میتواند به بهبود سینوزیت کمک کند.

توجه داشته باشید: شما باید گزینه های 1 و 2 و 3 را پشت سر هم روزی یکبار بار به مدت 7 روز انجام بدهید و گزینه های 1 و 5 را 30 تا 45 روز ادامه دهید.

———————————————————————–

روش دوم درمان قطعی سینوزیت

سینوزیت

1- آخر شب بخور زیاد به مدت 20 دقیقه با گل بابونه که سینوسها کاملا آماده بشوند.

2- بعد یک قطره روغن بنفشه در هر سوراخ بینی.

3- به سرعت باید با یک حوله خشک کاملا سر را بپوشونید و بخوابید. این روش را 3 شب پشت سر هم انجام بدید.

4- روغن بنفشه واقعا تلخی شدیدی دارد، بعد از آن اندکی شربت بخورید که هوای گلوتان عوض شود.

5- این کار را به مدت سه شب تکرار کنید کاملا سینوزیتتان برطرف میشود.

—————————————————————
به علت اینکه شما دیگر دچار سینوزیت نشوید باید به این نکات توجه کنید:

1- دوش خیلی سرد نگرفتن. اگر شما هم علاقمند به دوش گرفتن با آب خیلی سرد هستید سعی کنید فقط آب سرد روی بدنتان بریزید.

2- در زمان سرما حتما از کلاه یا هدبند استفاده کنید.

3- آب خیلی سرد ننوشید.

4- بعد از شستن صورت خیلی سریع خشکش کنید.

کارهای مفید دیگر برای بهبودی سریعتر سینوزیت:

1- نشستن کنار آتش با چوب جنگلی طوریکه حرارت و دود آن به صورت و پیشانی شما بخورد.

2- استفاده از بخور اکالیپتوس برای سینوزیت عالی است.

3- نمک دریا را از عطاری خریداری کرده و مقداری از آن را داخل آب گرم بریزید و روزی ۴ الی ۵ بار برای شستشوی مخاط بینی استفاده نمایید.

4- استفاده از تخم مرغ آب پز یا سنگ یا کسیه شن برای گرم کردن سینوسها (پیشانی و گونه ها)

5- ورزش کردن سنگین مثل دویدن با سرعت باعث دفع عفونت از بدن می شود.

6 – برای بهبود سینوزیت دوش گرفتن با آب داغ در حدیکه بشود تحمل کرد و سر را زیر آب داغ ماشاژ داد. توصیه مجله پزشکی آسان طب این است که کم کم آب را داغ کنید تا اذیت نشوید.

7- انداختن 2 قطره آب سیر در هر سواخ بینی.

8- گیاه آویشن + پونه + نعناء را در یک قوری ریخته و میگذارید 20 دقیقه بجوشد بعد یک لیوان از آن را با قند میل می کنید، این گیاهها خاصیت آنتی بیوتیکی دارند.

درمان سینوزیت موضوع این بخش از آسان طب بود. سعی کنید همه این مراحل را مو به مو اجرا کنید تا مشکلتان بهبود یابد. اگر راه دیگری سراغ دارید میتوانید در قسمت نظرات بیان کنید تا دیگران آن را مطالعه کنند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا