تندرستی و تناسب اندام به یک معنی نیستند

تندرستی، تناسب جسمانی و نحوه اجرای اعمال بدن، ۳ واژه و پدیده جدا از یکدیگر هستند که میزان ارتباط آنها با یکدیگر نیز بسیار اندک و محدود است.بطور کلی سلامت و تندرستی به رهایی بدن از امراض و بیماری ها اشاره میکند.تناسب جسمانی به توانایی شما در برخورد با نیازهای محیطی ارتباط دارد.نحوه اجرای بدن نیز به چگونگی موفقیت در وظایف و کارها، دلالات می کند.شما می توانید بدون برخورداری از تناسب جسمانی از سلامت و تندرستی بهره مند باشید. شما می توانید از نظر تندرستی در وضعیت بدی بسر برید. اما با این وجود در اجرای وظایف و کارهای خویش، بسیار فوق العاده باشید. در تمام موارد دیده می شود که ورزشکاران بیمار، تمام رکوردها را درهم می شکنند. ورزشکارانی که دچار زکام، تب، عفونت و اسهال هستند در تمام بازیهای المپیک می درخشند و از شهرت بسزایی برخوردار هستند. آنها بطرز ثابت و تغییر ناپذیری رقابت میکنند و تا آنجا که در توان داشته باشند به اجرای وظایف و کارهای خویش می پردازند.

تندرستی

آیا ورزش موجب تندرستی فرد میشود؟

این عقیده که ورزش موجب سالم سازی فرد می گردد دیگر یک اصطلاح مرسوم و پیش پا افتاده شده است. ورزش می تواند به فرد آسیب برساند. البته ورزش در نفس خود ناسالم و ناتن درست نیست اما می تواند چنین باشد لازم نیست که برای برخورداری از سلامت و تندرستی از تناسب اندام برخوردار باشید. اگر تندرستی را به عنوان فقدان بیماری در بدن تفسیر کنیم. دیگر نمی توانیم تناسبب جسمانی را به عنوان سلامت و تندرستی بدن تعبیر کنیم. فقط زمانی که تفسیر شما شامل تندرستی اساسی (به معنای توانایی غلبه بر محیط) می شود. تندرستی، تناسب جسمانی و نحوه اجرای اعمال بدن با یکدیگر تلاقی می کنند و همزمان می شوند.در علم فیزیولوژی برای پدیده ای که در بالا ذکر شده اصطلاحی داریم که «ویژگی» نامیده می شود. اصطلاح اخیر به این معناست که اگر بخواهید بدنی را برای یک پدیده ورزشی پرورش دهید بر روی آن پدیده تمرین می کنید یا تمرینات خود را به حالتی اجرا می کنید که نیازهای بدن شما را تأمین می کند. اکنون وظیفه مان این است که زندگی خود را به طریقی شکل دهیم که به موجب آن جوانتر و شاداب تر بنظر برسیم. در انتهای روز احساس ضعف و خستگی نکنیم و بدین ترتیب زندگی را سپری کنیم.

 از سر گرفتن ناگهانی اجرای تمرینات چه دلیلی دارد؟

تندرستی

روزی در می یابید که دیگر در رأس زندگی خود قرار ندارید و مسئولیت های شغلی، خانوادگی و پرداخت دیون بر شما غلبه کرده است. در آن روز خاص توجه می کنید که در حین اصلاح صورت دیگر شانه هایتان که بسیار عضلانی و خوب بودند، استخوانی و شل شده اند. چنین به نظر می رسد که تمام دستگاههای بدنی به طرف پائین و مرکز اسکلت شما حرکت کرده است. یکی از دوستان صمیمی شما بر اثر سکته فلبی دار فانی را وداع گفته است. یا برای کوهنوردی از منزل خارج می شوید، با بچه ها بازی می کنید و یا حتی به اجرای تمرینی می پردازید و در طی چند دقیقه از نفس باز می ایستید. با مشاهده این علائم است که تصمیم میگیرید برای وضعیت بدنی خویش کاری انجام دهید. اگر تصمیم بگیرید که بجای آسانسور از پله استفاده کنید با این کار موجبات تعجب و شگفتی همگان را برمی انگیزید. دیدگاه فلسفی آنها در مورد تثبیت و تحکیم مشخصی شده بود. اگر انرژی خود را صرف اجرای تمرینات کنید مسلماً مجبور می شوید که از سایر عادات معقول مربوط به سلامت و تندرستی بدن نیز آگاه شوید و بنابراین نباید انرژی خود را به طرز نادرست اتلاف کنید.

تمرینات هفته های قبل وضعیت اکنون شماست

تندرستی

بدن بنابر نیازها و کارهایی که از یک روز به رز دیگر برایش ایجاد می کنید وضعیت خود را تنظیم میکند. هرگونه تلاشی که میزان کار بدنی شما را افزایش دهد یک بار اضافی برای بدن بشمار می رود و پیشرفت شما را تحریک می کند. البته تلاش شما می تواند بسیار مختصر و سبک باشد اما باز هم موجب اگر دارای شغلی هستید که بطور منظم با تلاشهای سخت و سنگین مواجه می باشید ممکن است تمام تقلا و تلاش لازم در دستیابی به تناسب اندام را بدست آورید و بنابر این دیگر به هیچ گونه تلاش اضافی نیاز ندارید مگر اینکه بخواهید کاری یا چیزی را به طریق متفاوتی انجام دهید. مطمئن باشید که با کندن گودال نمی توانید از تناسبب جسمانی لازم برای اسکی برخوردار شوید. همچنین بدن خود را با فقدان نیازها و کارهایی که با آن مواجه می شود، منطبق می کند. اگر به مقدار کم کار کنید بدن بسرعت به ثبت این واقعه می پردازد. بدن هر هفته کارهایی را که در هفته قبل انجام داده و یا نداده اید، منعکس خواهد کرد. وراثت، وضعیت جسمانی و عادات ورزشی در وضعیت فعلی شما، موثر و سازنده هستند. اما آنچه در طی هفته گذشته بر حسب عادات انجام می دھید و یا انجام نمی دھید بطور مشخص و معیں در تصمیم گیری بر روی وضعیتی که امروزه دارید، از اهمیت برخوردار است. تصور کنید که شما یک فرد سالم هستید. در تمام دوران زندگی از فعالیت بسیار برخوردار هستید و هیچ سابقه بیماری در خانواده شما وجود ندارد. بنابر این در وضعیت بسیار خوبی بسیر می برید. یک روز آنقدر درگیر یک موضوع می شوید که دیگر نمی توانید به مدت یک ماه میز کار خود را ترک کنید. در طی هر هفته از ماه فوق، وضعیت جسمانی شما بدتر می شود. در انتهای ماه، ۸۰ درصد از وضعیت و حالتی را که داشته اید از دست می دهید. حال اگر نموداری رسم کنید و وضعیت جسمانی شما را ۱۰۰ درصد فرض کنیم در این نمودار درصد ۲۰ برای شما به ثبت خواهد رسید زیرا ۸۰ درصد از وضعیت قبلی خود را از دست داده اید. حال اگر در ۲ هفته بعد هم به فعالیت فیزیکی روی نیاورید باز هم وضعیت جسمانی شما تقلیل می یابد و به ۱۰ درصد می رسد. عکس قضیه فوق نیز صادق است. شما در تمام مدت زندگی از اجرای تمرینات سرباز زده اید. اما در مدت ۱ ماه می توانید سطح وضعیت جسمانی خود را از جایی نزدیک به ۸۰ درصد افزایش دهید.

برای تمریناتتان وقت بگذارید

تندرستی

به گزارش مجله پزشکی آسان طب برخی از مردم نمی خواهند در وضعیت خوبی بسر برند. آنها بطور خود آگاه یا ناخودآگاه تصمیم گرفته اند که دارای بدنهای نرم، شل و سست باشند و در حقیقت این حالت را ترجیح می دهند. آنها همواره می خواهند که توسط سایر افراد مراقبت و مواظبت شوند و یا خواستار این مسئله هستند که به عنوان افراد برخوردار از مغزهای حساس و باهوش به آنها نگاه شود. بهرحال انگیزه هر چه باشد. افراد فوق خود را با محیط سازگار نمی کنند و تمام نیازها و کارهای فیزیکی وارد بر بدن را کاهش می دهند تا به تصویر مورد نظر در ذهن یعنی افراد کوچک اندام، ضعیف و عاجز از نظر فیزیکی دست پیدا کنند. در حقیقت این افراد بدن را پرورش می دهند تا نحیف و سست باشند. اگر شما جزء دسته ای از افراد هستید که بطور طبیعی زمینه را برای فعالیت های فیزیکی فراهم می کند اما از آن محروم باقی می مانید و این به علت فشارهای زندگی یا شغلی صورت میگیرد، باید در اولین گام به روش زندگی خویش نگاه کنید که جنبه مهلک و کشنده ای برای شما یافته است. اگر بخواهید در روش، زندگی عادی و طبیعی را در پیش بگیرید، باید از فعالیت و تحرک برخوردار شوید.حفظ این لحظات و اوقات برای شما آسان نیست. هیچکس زندگی و گفتارتان را اداره نمیکنند. شما باید مقداری وقت برای اجرای تمرینات خویش کنار بگذارید. شما باید شخصاً تصمیم بگیرید که با انرژی و وقت خویش چکار کنید. اگر برنامه شما شامل مواردی هستند که از آن لذت می برید و برای شما خوب هستند، نمی شود دیگر به تنظیم مجدد شیوه زندگی بپردازید.

منبع:https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52